Wella, Color Motion, Color Protection Shampoo (Szampon chroniący kolor włosów farbowanych)

Wella Color Motion to szampon, który można wykorzystać do każdego rodzaju włosów, choć szczególnie zaleca się go osobom po farbowaniu. Produkt usuwa pozostałości po koloryzacji, nie przesuszając i nie niszcząc włosów. Szampon wzmacnia kolor, wspomagając zamknięcie pigmentu w strukturze włosa, zapewniając kosmykom perfekcyjną miękkość i gładkość. Dzięki zawartym w szamponie antyoksydantom jego systematyczne stosowanie przyczynia się do zahamowania działania wolnych rodników.

Przeciętny szampon

Jest to szampon z linii profesjonalnej. Lekka, rzadka konsystencja, dobrze się pieni i łatwo spłukuje. Jako szampon wspomagający retencje koloru radzi sobie średnio, nie mniej jednak dobrze myje. Włosy po użyciu tego szamponu są puszyste i bardzo miękkie. Bardzo ładny delikatny nie drażniący zapach.

Żałuję zakupu

Żałuję, że pokusiło mnie żeby kupić ten szampon. Consistence ma dość gęstą, wygodną w nakładaniu, dobrze się pieni. Zapach nie jest brzydki ale jakiś wybitny też nie.
Już przy spłukiwaniu włosów po umyciu szamponem czuć że mają na sobie pewnego rodzaju filtr. Ja nakładam dodatkowo odżywkę z tej serii.
Moje włosy wyglądają fatalnie. Przy suszeniu czuje że są oblepione, puszą się bardziej niż zwykle, wyglądają na bardziej zniszczone niż w rzeczywistości i na trochę nie domyte... po prostu fatalnie.
Dodatkowo po użyciu colormotion włosy na drugi dzień są strasznie przetłuszczone.
Mam włosy rozjaśniane i nie widzę żeby żeby eliminował żółte tony, czy też działał inaczej jak zwykłe szampony.

Dobry, ale czy wart swojej ceny? Mieszane odczucia.

Szampon otrzymałam jako miniaturkę o pojemności 30 ml w salonie fryzjerskim.
Mam włosy długie, grube, rozjaśniane. Ta pojemność wystarczyła na dwie pełne i obfite aplikacje.
Szampon mam konsystencję szamponu micelarnego - jest przezroczysty, średnio - gęsty, nieco wodnisty.
Zapach neutralny - nie jest intensywny, bez wyraźnej nuty zapachowej, nie przeszkadzający.
Szampon dość dobrze się pieni, jest lekki, łatwo się spłukuje.
Mam włosy farbowane na jasny blond, niestety dość szybko po koloryzacji przy linii skóry głowy (tam gdzie pojawia się odrost) pojawiły się niechciane żółte tony. Za pierwszym razem szampon ich nie zniwelował, więc poczułam lekkie rozczarowanie, zwłaszcza, że niektóre dużo tańsze tonujące szampony radzą sobie już za pierwszym razem.
Za drugim razem było o wiele lepiej - szampon do końca wypłukał niechcianą żółć z tej części włosów (na pozostałej części kolor był "w porządku").
Nie wysusza tak jak typowe tonujące szampony, jest łagodny w działaniu, jednak nie jest odżywczy ani bogaty, więc przy włosach podniszczonych zabiegami niezbędne jest nałożenie maseczki lub odżywki.
Szampon nie podrażnił skóry głowy.
Jako szampon drogeryjny w drogeryjnej cenie czyli niższej byłby całkiem dobry, jednak moim zdaniem jak na kosmetyk z tej półki cenowej oraz profesjonalny jest jednak za słaby.
Oczekiwałam czegoś więcej, więc nie wrócę.