Profumum, Acqua Viva EDP

Profumum, Acqua Viva EDP

Wyobraź sobie, że jesteś tuż na przeciwko magicznego wybrzeża Amalfi (Włochy), mknąc na pełnych żaglach w kierunku Wysp Eolskich... Morska bryza pieści twoje włosy, a słońce oświetla twarz. Ogromna radość życia przepełnia Twoje uczucia i emocje.
Wprowadzony na rynek w 2009 roku.

Nuty zapachowe: cytryna z Amalfi, żarnowiec, drzewo cedrowe

Slonce ma ksztalt cytryny

i swieci tak mocno, ze az chce sie zyc!

Moje poszukiwania zapachu na lato 2012 utkenly na czas jakis na Jardin d’Amalfi Creeda, a tu nagle niespodzianka, wyszperana dzieki uprzejmosci pan z Londynskiego Les Senteurs.

Najpiekniejsza i najsmaczniejsza odmiana cytryny amalfi, jaka wachalam ozdobiona cyprysowym szalem. Buzujaca szklanka szlachetnej lemoniady o sporej jak na letni zapach zywotnosci (jakies 5-6 godzin).

Acqua Viva niesie ze soba atmosfere wakacyjnej sielanki gdzies na Amalfi Beach, do skapanej w sloncu plazy dolatuje orzezwiajacy zapach lesnych drzew i ziol.

Nie jestem fanka zapachow wiernie kopiujacych nature. Wydaje mi sie ze pozbawione sa kompleksowosci laboratoryjnych eksperymentow molekularnych. W tym przypadku jednak radosnie lamie wlasne zasady.

Cierpkosc i szorstkosc bazy glowy w tym zapachu istnieje tylko po to, by przy jego wyschnieciu przytulic miekkim akcentem cytrynowego ciasteczka.

Blogosc i uniesienie.