Neal`s Yard Remedies, Rejuvenating Frankincense Toner (Tonik do twarzy)

Neal`s Yard Remedies, Rejuvenating Frankincense Toner (Tonik do twarzy)

Odmładzający tonik kadzidełkowy z Neal's Yard Remedies pielęgnuje i przygotowuje skórę do wchłaniania produktów pielęgnacyjnych.
W składzie zawiera aloes, olejek z kadzideł i wygładzający tripeptyd,. Po użyciu skóra jest odświeżona z odpowiednim Ph.
Bez parabenów i alkoholu.
Nie testowany na zwierzętach.

Idealnie przygotowuje skórę na kolejne etapy pielęgnacyjne, a w dodatku cudnie pachnie.

Tonik otrzymałam w zeszłorocznym limitowanym boxie świątecznym od Lookfantastik. Używam go trzeci miesiąc i właśnie kończę opakowanie, a szkoda bo to najprzyjemniejszy tonik jaki stosowałam do tej pory.

Opakowanie jest piękne, butelka jest szklana, masywna w intensywnym niebieskim kolorze, ale widać zawartość, więc na bieżąco jest wgląd w zużycie produktu. Pod czarną zakrętka jest duży otwór dozujący i trzeba uważnie przechylać butelkę by nie chlapnąć zawartością, ale przyłożenie do otworu wacika sprawia że tonik wchłania się bezpośrednio w jego strukturę. Grafika elegancka i przejrzysta z naklejką w dolnej części butelki i nadrukiem logo producenta na górze. Pojemność standardowa 200 ml i wydajność również podobna jak w tego typu produktach.

Konsystencja jest całkowicie wodnista w bezbarwnym kolorze.
Zapach pokochałam od pierwszego powąchania. Jest zupełnie nieoczywisty jak na tonik, wyrazisty, kadzidlany i delikatnie orientalny. Nie ma w nim słodkości a świeżość i aromat mirry przełamany cierpkością cytrusów. Jest specyficzny i nie każdemu przypadnie do gustu, mnie zachwycił i sprawia mi dużą przyjemność podczas stosowania toniku.

W składzie po kolei jest :woda, gliceryna, ekstrakt z liści aloesu, tripeptyd (działa jak botox), olejek kadzidłowy, olejek mandarynkowy, olejek bergamotowy, olejek mirrowy, pochodna oleju kokosowego- substancja myjąca jak dla mnie zupełnie tutaj zbędna, naturalny konserwant i substancje zapachowe. Skład jest naturalny, bez parabenów , alkoholu , silikonów, olei mineralnych i produkt nie jest testowany na zwierzętach.

Produkt stosowałam tak jak każdy inny tonik czyli dwa razy dziennie na oczyszczona skórę twarzy a przed aplikacją kosmetyków pielęgnacyjnych.
Przy rozprowadzaniu daje przyjemne uczucie chłodzenia i odświeżenia, pozostawia delikatnie kleistą warstwę która jednak bardzo szybko się wchłania i znika z powierzchni skóry. Cera natychmiast staje się gładka, rozświetlona , aksamitna w dotyku, a zapach mimo że mocno wyczuwalny podczas aplikacji to z skóry ulatnia się w mgnieniu oka. Po użyciu nie występuje ściągnięcie skóry, a wręcz przeciwnie jest ona nawilżona, ukojona a wszelkie podrażnienia złagodzone. Nie występują również żadne zmiany alergiczne czy zapychanie cery. Skóra jest odpowiednio oczyszczona, stonizowana i przygotowana do dalszej pielęgnacji.

Neal`s Yard Remedies, Rejuvenating Frankincense Toner to kosmetyk który pozostanie ze mną na zawsze. Odpowiada mi pod wieloma względami, do działania nie mam żadnych zastrzeżeń , skład jest całkowicie naturalny, a zapach wprowadza mnie w błogi nastrój. Kosmetyk warty wypróbowania i godny polecenia... to i polecam choć z pewnością znajdą się osoby dla których ten zapach co mnie oczarował nie będzie pozytywna cechą tego produktu.