Kwailnara, Cleansing Story, Eggplant Deep Cleansing Foam (Oczyszczająca pianka na bazie ekstraktu z bakłażana)

Przeznaczenie:
Dla osób, które chcą, aby produkt do oczyszczania twarzy nie tylko usuwał makijaż, ale również pielęgnował skórę.
Dla osób, które szukają gęstej pianki oczyszczającej na bazie mikrobąbelków.
Dla osób, które poszukują delikatnych produktów myjących."
Funkcje:
Oczyszczająca pianka, stworzona na bazie ekstraktu z bakłażana. Usuwa makijaż, zanieczyszczenia, martwy naskóre oraz poprawia teksturę skóry.
Ekstrakt z bakłażana złuszcza martwy naskórek oraz wygładza skórę.
Mikrobąbelki dogłębnie usuwają zanieczyszczenia, pozostałości makijażu oraz oczyszczają rozszerzone pory.
Przywraca równowagę kwasowo-zasadową skóry po oczyszczaniu oraz zapewnia optymalny poziom nawilżenia.
Formuła wolna od 7 szkodliwych składników (6 rodzajów parabenów, benzofenonu-3).
Przeznaczona dla wszystkich typów skóry.
Pianka została dodatkowo wzbogacona o pantenol oraz alantoinę, dzięki czemu zapobiega utracie wilgoci oraz długotrwale nawilża skórę.
Kremowa, gęsta tekstura pianki zapewnia intensywne oczyszczenie.

Oczyszcza, ale wysusza

Ten produkt zdecydowanie nie jest dla każdego, ponieważ oprócz naprawdę dobrego oczyszczenia niestety dość wysusza skórę.
Wyciśnięta z tubki pasta w trakcie masowania zamienia się w bardzo przyjemną, miękką gęstą pianę o miłym delikatnym zapachu. Nie przypomina mi bakłażana, ale może to i lepiej ;)
Nie spływa łatwo ze skóry, a po spłukaniu mam wrażenie, że pozostawia na niej taką pudrową warstwę, przez co skóra jest tępa w dotyku. Niestety, moja skóra łatwo się wysusza, więc po użyciu od razu muszę ją porządnie nawilżyć, bo jest ściągnięta. Czasami zostawiam produkt myjący na minutę na skórze przed spłukaniem - z tą pianką od razu się tego oduczyłam, więc mam wątpliwości co do używania jej ze szczoteczką, kiedy mycie trwa dłużej.
Po zużyciu całego opakowania stwierdzam, że naprawdę dość dobrze oczyszcza, pojawiające się pryszcze szybciej znikały, jest też bardzo wydajna - niewielka ilość pasty wystarcza do wytworzenia sporej piany. Lubię również jej zapach. Mimo wszystko już raczej po nią nie sięgnę ze względu na wysuszenie - jak dla mnie trochę za mocne.

Opakowanie - całkiem wygodna i nawet ładna tuba z sześciokątnym zamknięciem, nie było problemu ze zużyciem produktu do końca.