Marion, Oczyszczający żel do rąk o właściwościach antybakteryjnych

Marion, Oczyszczający żel do rąk o właściwościach antybakteryjnych

Oczyszczający żel do rąk, odświeża i eliminuje bakterie bez użycia wody.
Badania potwierdziły, że usuwa do 99,9 % zanieczyszczeń zgromadzonych na powierzchni dłoni i ma silne działanie przeciwbakteryjne. Dostępny w różnych pojemnościach, w butelkach i tubkach.

odświeżające
50 - 100ml
Skóra
normalna

Zapach aż wzdryga

Kupiłam mała tubkę żelu 50ml w Biedronce za 3,99zł.
Stwierdziłam, że w obecnej sytuacji dobrze mieć coś takiego w torebce , a cena tylko mnie przekonała.
Samo opakowanie jest stosunkowo solidne,bo nie boje się, że rozleje mi się w torebce. Mocny zatrzask z charakterystycznym kliknięciem zabezpiecza przed wypływem żelu.
Konsystencja bardzo luźna. Początkowo jeszcze leciała formuła przypominająca żel,ale później to taka woda. Trzeba więc uważać żeby nie uciekł nam z ręki.
Produkt szybko wnika w skórę pozostawiając uczucie odświeżenia. Mam nadzieję, że usuwa to 99.9% zanieczyszczeń, ale nie potrafię stwierdzić tego z pewnością.
Plusem żelu jest to,że nie wysusza dłoni.
Niestety jego zapach jest tak mocno alkoholowy,że nie sposób się nie skrzywić nakładając go na ręce.
Mimo atrakcyjnej ceny i faktu, że jest to produkt potrzebny nie kupię go ponownie ze względu na zapach.

Żel o właściwościach antybakteryjnych

Żel kupiłam do użytku domowego w znanym hipermarkecie w związku z obecną sytuacją. Akurat ten był dostępny, dodatkowo w dużym, ekonomicznym opakowaniu, a teraz taki kosmetyk przydaje się na codzień i często się go używa. Cena nie jest bardzo wysoka, a opakowanie jest dość wygodne bo na zatrzask.

#OPAKOWANIE
Żel mam w wersji ekonomicznej, w dużej butelce na wygodny zatrzask. Jest to poręczny rodzaj opakowania, łatwo tą zatyczkę zamknąć i otworzyć. Szata graficzna jest prosta, stonowana, zawiera informacje o produkcie. Butla stabilnie stoi, otwór jest taki, że nie wylewa się za dużo kosmetyku. Dla mnie opakowanie na plus.

#KONSYSTENCJA
Żel ma typową konsystencję żelu, która po rozprowadzeniu robi się bardziej wodnista, niestety ma w sobie coś takiego, że strasznie oblepia ręce. Miałam okazję używać wielu różnych produktów do dezynfekcji i takiego nieprzyjemnego dla m ie efektu jeszcze nie miałam okazji spotkać, wiadomo, co kto lubi, ale dla mnie nie jest to efekt nawilżania a właśnie takiego oblepiania, skóra robi się klejąca i mi się to nie podoba. Żel jest przezroczysty, dość szybko się wchłania, ale jak już pisałam, jakby nie do końca bo zostawia film na dłoniach.

#ZAPACH
To co w tym żelu najgorsze to chyba jednak zapach. Dla mnie jest okropny, i fakt, że nawet jak umyję ręce dobrym mydłem to on dalej jest wyczuwalny. Dla mnie śmierdzi, nie dlatego, że jest alkoholowy bo te zapachy szybko się ulatniają i mi nie przeszkadzają, ale ten w sobie coś co mi strasznie nie pasuje, nie wiem nawet do czego by przyrównać, ale mój nos jest na nie.

#DZIAŁANIE
Najważniejsze mimo wszystko jest działanie, mam nadzieję, że faktycznie działa antybakteryjne i zabezpiecza w jakiś sposób przed drobnoustrojami i to jest jego główne zadanie. Przy okazji nie wysusza za bardzo rąk za co też plus bo jednak częste używanie kończy się u mnie bardzo suchą skórą i plackami między palcami, a mam styczność z środkami tego typu bardzo często. Ja do niego nie wrócę ze względu na ten zapach, którego nie mogę znieść i konsystencję, która dla mnie jest zbyt lepka i to powoduje jakiś dyskomfort.

#NIEPORZĄDNE
Mnie żel nie podrażnia, nie uczula, nie powoduje jakiś reakcji alergicznych, zaczerwienienia, nic złego się nie działo.

#WYDAJNOŚĆ
Duże opakowanie starcza w zależności od częstości używania i ilości osób. Taka wielkość jest ekonomiczna i na 2 miesiace na pewno wystarczy.

#CENA
Była stosunkowo niska jak na taką ilość więc się opłaca.

Można znaleźć lepsze żele

plusy:
+ dezynfekuje dłonie
+ oczyszcza
+ nie wysusza skóry

minusy:
- zostawia uczucie lepkości
- dosyć rzadka konsystencja
- posiada jedynie alkoholowy zapach

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- słaba dostępność
+ dosyć wydajny
+ wygodna buteleczka

Na początku był dobry

Zgadzam się z opinią koleżanki, żel po pewnym czasie użytkowania zostawia lepką warstwę na dłoniach, co jest denerwujace. A teraz od początku. Żel zakupiłam za niewielką cenę bo chyba 3 zł z groszem. Do torebki na czas tego trudnego okresu się nadaje ,jest mały bo ma tylko 50ml , więc dużo miejsca nie zajmuje, i jest wydajny. Co do działania na pewno odkaża bo sądząc po zapachu to alkoholu nie żałowali w tym produkcie. Więc zapach jest lekkim mimusem. Żelowa konsystencja jest fajna, dobrze się wchłania i pozostawia suche dłonie, tak jak wspomniałam na początku do czasu , później już zostawia lepką warstwę. Zatyczka jest mocna więc żel nam się nie otwiera z byle powodu. Co do skóry dłoni, może trochę mniej wyszusza dłonie niż tradycyjny płyn z alkoholem , być może jest to spowodowane żelowa konsystencja. Czy bym go kupiła jeszcze raz , myślę że tak , ale za tą cenę jaką dałam wcześniej, za większą już nie.

Mały pomocnik w trudnych czasach

Żel Marion złapałam jako jeden z ostatnich w pierwszym dniu gazetki sieci sklepów na B. Jak to teraz bywa, żel zniknął szybciej niż się pojawił, chociaż występuje też w większych pojemnościach... podobno.*
Żel dość ładnie pachnie po odparowaniu substancji dezynfekujących. Odkąd go mam, używam każdorazowo po wyjściu ze sklepu, więc tylko na zewnątrz, w domu z niego nie korzystam. Na tydzień użytkowania zużyłam już 1/3, używając jednorazowo kropli wielkości większego grochu.
Nie pozostawia tłustego filmu ani lepkiej warstwy**, która się roluje, za co plus, bo niektóre z tych żeli potrafią tak robić. Posiada dobrą zakrętkę, mocno się zatyka, więc nie otworzy się w kieszeni/torebce.
Konsystencja jest w sam raz, żelowa, ale nie za gęsta.
Żel ten nie posiada aloesu w składzie - dla mnie wielki plus, bo 3 na 4 kosmetyki z aloesem wywołują u mnie reakcję alergiczną - dla przykładu w R. wystawili dla klientów Clearhands o podobnym składzie, ale z aloesem - nawet po umyciu rąk wodą z mydłem po powrocie miałam zaczerwienione dłonie i swędzącą skórę.
Szkoda, że żel Mariona jest praktycznie nie do zdobycia w tym czasie. Godny polecenia. Jeśli jeszcze na niego trafię to zrobię sobie zapas.

Edycja po miesiącu stosowania:
* występuje w dużo bardziej opłacalnej opcji za 16,99 za 300ml (dokupiłam jako zapas, wygodniej przelewać i nosić ze sobą mały)
** im bliżej końca opakowania tym bardziej się lepi i na zakupach, gdzie używam go kilkukrotnie te lepkie warstwy są coraz gorsze. Przestał mi się podobać.