Oriflame, Love Nature, Hair Smoothie, Revitalising Mango Hair Mask for Coloured Hair (Rewitalizująca maska z mango do włosów farbowanych)

Rewitalizująca maska z mango do włosów farbowanych. Bogate w ochronne flawonoidy i witaminę A oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które odżywiają włosy farbowane i utrzymują intensywność ich koloru.

Włosy takie same, jak i bez maski

Mam włosy dosyć długie, ale raczej rzadkie, suche na długości oraz skłonne do łamania, dlatego nie wyobrażam sobie mycia włosów bez użycia kosmetyku do spłukiwania i potem do zabezpieczenia bez spłukiwania. Niestety bardzo często kuszą mnie piękne zapachy i kolorowe opakowania, i tak samo było tym razem, chociaż po marce Oriflame cudów się nie spodziewałam.

Z rozmachu oczywiście wzięłam od razu 3 wersje, co się będę oszczędzać. Bardzo spodobały mi się te saszetki - kolorowe, soczyście owocowe, ale ciągle estetyczne. Mała zawartość 30 ml nie zdąży znudzić. Do tego akurat w promocji. Ok, biere!
Saszetka łatwo się otwiera w wyznaczonym miejscu. Informacji na niej niewiele, ale generalnie każdy wie jak maskę używać.

W środku znajduje się dosyć luźnej konsystencji formuła. Powiedziałabym nawet, że bliżej jej do zwyklastej odżywki. Maska ma żółtawy kolorek i zapach przypominający mi Fructisy. Kwaskowaty i mało mangowaty, szkoda. Jest za to mocny i długo utrzymuje się na włosach, zwłaszcza spiętych.

Nakładanie lepiej wykonywać stopniowo, ponieważ przez swoją lekką konsystencję potrafi ześlizgnąć się z dłoni. Ja maskę rozdzieliłam na 3 części, bo moje włosy nie chciały jej przyjąć w większej ilości. Nie wchłaniała się, tylko pieniła i zostawała na dłoniach. Nic na na siłę.

Spłukiwała się dobrze, a pod palcami było wyczuwalne wygładzenie, a włosy były zmiękczone. Chociaż żeby je gładko rozczesać konieczne było nałożenie serum. A po wysuszeniu już wcale nie widziałam żadnych skutków użycia kosmetyku do włosów. Pasma były szorstkie, lekko spuszone i bez zdrowego połysku. Tak jakbym niczego nie użyła. W katastrofalnym stanie może nie były, ale to zapewne efekt regularnego dbania o nie. O jakiejkolwiek rewitalizacji oraz ochronie koloru nawet nie ma co marzyć.

Skład też jest do bani, ponieważ składa się w większości z konserwantów. Serio, chyba połowa ingrediencji, to właśnie konserwanty. I to złą sławą owiane. Fenoksyetanol, donor formaldehydu, parabeny, disodium EDTA i BHT. Po co aż tyle tego? To wszystko po spłukaniu trafia do środowiska. Nawet po Oriflame się tego nie spodziewałam.
Gdzieś tam na szarym końcu przed barwnikami jest masło mango. Kupa śmiechu.

A przecież nie kosztuje to mało, bo 8,90 zł w cenie regularnej za saszetkę to nie jest groszowa sprawa. W Rossku za ichnią odżywkę w tubie tyle zapłacę i jeszcze jakieś efekty zobaczę na swojej głowie.
Z pewnością do tej maski nie wrócę, a i od innych będę stronić, bo się zraziłam, chociaż te już zakupione zużyję, bo nie godzi się wyrzucać niezużytych produktów.

Siła mango- zakochacie sie w tym produkcie

Maskę do włosów kupiłam u konsultantki w promocyjnej cenie 4,90 zł .
Mam krótkie farbowane, włosy, więc zawartość saszetki zużyłam w dwóch podejściach.
Zakochacie się w tym produkcie. I nie mam tu na myśli tylko obłędnego, naturalnego zapachu mango , ale i efektów uzyskanych po 5 minutowym użyciu.
Włosy są:
+ miękkie,
+odpowiednio nawilżone,
+ łatwo się je rozczesuje,
+ produkt wydajny,
+ posiada eleganckie opakowanie,
+nie obciąża włosów
+nie uczula.

Polecam, produkt naprawdę godny wypróbowania!