Yves Rocher, First Snowflakes, Hand Gel (Pierwszy Śniegr, Żel do mycia rąk `Biały migdał`)

W okresie zimowym ręce są szczególnie narażone na przesuszenie i podrażnienia. Warto wówczas zamienić całoroczne produkty myjące i pielęgnacyjne na delikatniejsze. Żel do mycia rąk Biały migdał „Pierwszy śnieg” pozostawi Twoją skórę idealnie nawilżoną, aksamitnie gładką i delikatnie pachnącą – to wszystko dzięki wyjątkowemu działaniu składników, z których aż 92% pochodzi z natury.

Najważniejszym elementem receptury żelu jest olejek migdałowy. Otrzymywany jest on podczas wyciskania nasion drzewa migdałowego i tłoczony na gorąco. Upowszechnił się najpierw jako olejek stosowany w aromaterapii – zawdzięcza to swojej słodkiej, delikatnej, uspokajającej woni. Z czasem odkryto jego dobroczynne właściwości dla skóry, włosów i paznokci i zaczęto stosować powszechnie w produkcji różnego rodzaju kosmetyków.

Olejek migdałowy, zawarty w Żelu do mycia rąk Biały migdał „Pierwszy śnieg” dobrze radzi sobie z szorstką, podrażnioną skórą, a także poprawia kondycję paznokci. Od innych olejów roślinnych odróżnia go między innymi bardzo szybka wchłanialność. Za skuteczność olejku odpowiadają zawarte w nim sole mineralne, proteiny, magnez oraz witaminy z grupy A, E, D i B.

Działanie olejku doskonale uzupełnia drugi składnik Żelu do mycia rąk Biały migdał „Pierwszy śnieg” – organiczna woda chabrowa. Działa ona łagodząco, nawilża, tonizuje, a także niweluje zaczerwienienia. Dzięki zawartości tego składnika żel do mycia dłoni będzie doskonałym ukojeniem, nawet po długim przebywaniu na mrozie.

Taki sobie..

Mydła używałam od czasu świąt - ponieważ wtedy zakupiłam go z racji limitowanej serii kosmetyków wprowadzonych przez świętami o zapachu - "Pierwszy śnieg".

Zapach produktu zdecydowanie nie zachwycił mnie. Pachnie dla mnie jak jedno z tańszych mydeł do rąk.

Sama konsystencja mydła jest dość gęsta - fajna. Jednak mydło nie pieni się mocno, dobrze oczyszcza i odświeża dłonie.

Opakowanie z pompką jest wygodne. Jednak dla mnie cena mydła jest dość wysoka.

Produkt oceniam na 3!

Cudowny zapach

Żel pochodzi z edycji limitowanej - mam nadzieje, że kolejnej zimy również się pojawi w sklepach. Buteleczka niewielka zaledwie 190 ml , trochę za mało jak dla mojej rodziny. :) Żel ma gęstą konsystencję o kolorze biało - perłowym, jest wydajny , a słodki zapach pozostaje przez dłuższy czas na dłoniach. Nie wysusza , nie uczula , moja córeczka myje nim ręce i nic się nie dzieje z skórą. Piękna szata graficzna przyciąga oko, bardzo dobrze myje ręce i sprawia, że są miękkie i gładkie w dotyku. Pompka działa bez zarzutu nie zacina się . Fajny produkt .

Nawilżający żel do rąk

Żel ten otrzymałam w prezencie wraz z kremem do rąk. Kolejny produkt Yves Rocher z edycji limitowanej - niestety. Żel pięknie pachnie dzięki olejkowi migdałowemu. Jest koloru biało-perłowego :) Produkt posiada naturalne dla skóry pH. Skóra po stosowaniu jest czysta i gładka oraz pięknie pachnąca. Podobnie jak krem, również niweluje zaczerwienienia i podrażnienia, nawilża i tonizuje skórę. W składzie znajdziemy aż 92% naturalnych składników. Żałuje, że jest to produkt z edycji limitowanej. Na dzień dzisiejszy pozostało mi po nim tylko opakowanie z zawartością innego żelu do rąk.
Jak dla mnie, spokojna 5!