Dabur, Vatika, Deep Conditioning (Odżywka nawilżająca do włosów suchych)

Dabur, Vatika, Deep Conditioning (Odżywka nawilżająca do włosów suchych)

Jest to odżywka przeznaczona do włosów przesuszonych, matowych, bez życia i blasku. Odżywka nadaje efekt gęstości włosów. Wzmacniająca odżywka z wyciągiem z henny odżywia włosy, odbudowuje ich zniszczoną strukturę i je pogrubia, a także nadaje im lustrzany blask, wzmacnia cebulki włosowe i powstrzymuje wypadanie włosów przez co staja się silniejsze i rosną zdrowsze (odzywka nie barwi włosów). Odżywka regeneruje i odżywia nie tylko włosy ale i skórę głowy oraz wzmacnia cebulki włosowe. Efekt nawilżenia i wygładzenia jest widoczny na całej długości włosów. Już podczas pierwszej aplikacji odżywka głęboko wnika we włosy, nadając im wyczuwalną i niepowtarzalną. jedwabistą miękkość. Odzywka redukuje ilość kosztownych zabiegów regenerujących w salonach fryzjerskich.

Skóra głowy
problemowa, sucha i wrażliwa, normalna
regenerujące, wzmacniające, nawilżające, zapobiegające wypadaniu włosów, łagodzące
do włosów suchych i zniszczonych, do włosów wypadających, do włosów bez objętości
zapachowa
w słoiku
bogate

Najlepsza dla wysokoporów

Zamówiłam tę maskę przy okazji zakupów w sklepie internetowym. Można ją kupić o wiele taniej niż jest tu napisane ;) ja zapłaciłam około 19 złotych.
Przede wszystkim - kocham ją za konsystencję. Jest tłuściutka, treściwa, nie muszę do niej niczego dodawać - po prostu super. Zapach przeciętny, nic specjalnego, trudno mi go opisać, aczkolwiek zapachem w kosmetykach za bardzo się nie przejmuję.
Działanie: świetne. Dogłębnie nawilża, idealna na zimę, dłużej przytrzymana świetnie zabezpiecza włosy przed utratą wilgoci.
Dla włosów z natury suchych może być niezastąpiona, ale sprawdzi się prawdopodobnie tylko na wysoko i średnioporach, ze względu na zawartość oliwy i oleju migdałowego. Dostępność taka sobie - w internecie nie nastręcza dużo problemow. Skład ma świetny, podaję, bo o ile dobrze pamiętam ciężko go wyszukać w internecie:

Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Olea Europea Fruitoile, Prunus Amygdalus Dulcis, Lawsonia Inermis extract, parfum, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Citric Acid, CI 16255, CI 19140, CI 14720, CI 73015, CI 28440.

Jak widać ze składu wyłania się mocno emolientowy produkt, co za tym idzie, mniej pojemne włosy może obciążyć. Za to serdecznie polecam tym, którym wiecznie mało nawilżenia, bo ma szansę stać się podstawą ich pielęgnacji.

Przeciętna

Zdecydowałam się na zakup tej maski na początku mojej wielkiej przygody z włosomaniactwem. Zachęciły mnie przede wszystkim pozytywne opinie na wizażu i... po kilku użyciach zaczęłam się zastanawiać, czy aby na pewno stałam się posiadaczką tego samego produktu.

Na wstępie zaznaczę, że moje włosy są generalnie zdrowe, jedynie mają tendencję do przesuszania się, więc wszelkie nawilżające produkty chłoną jak gąbka.

+ OPAKOWANIE... jest ogromne. Za 40 zł (tyle zapłaciłam w sklepie stacjonarnym) otrzymujemy wielki plastikowy słój, który starcza na kilka miesięcy użytkowania.

+/- KONSYSTENCJA jest średnio fajna. Niby dość zbita i miękka, ale przy nakładaniu na włosy potrafi spłynąć, zanim ją dobrze wetrzemy. Mimo wszystko po nałożeniu trzyma się dzielnie aż do spłukania.

- ZAPACH nie należy do najpiękniejszych. Może porównanie do spryskiwacza do WC (jedna z recenzji poniżej) jest przesadzone, ale z pewnością pozostawia na włosach bardzo długo mało atrakcyjną woń.

+/- DZIAŁANIE. Co do działania produktu mam mocno mieszane odczucia. Były dni, kiedy moje włosy po umyciu i odżywieniu tą maską wyglądały, jakbym nie zrobiła z nimi nic, natomiast trafiały się dni, kiedy moje włosy stawały się szybko lśniące i śliskie w dotyku. Nie wiem, czym to było spowodowane, gdyż od dawna używam tego samego szamponu. Jedno jest pewne - rezultaty nigdy nie były długotrwałe, a lepsze efekty daje u mnie maska z granatem z Alterry, dostępna w Rossmanach za jedyne 10 zł.

PODSUMOWUJĄC, jest to produkt, który nie spełnił moich oczekiwań. Nie jest to natomiast beznadziejna maska, o nie, to raczej przeciętniak. Z pewnością lepszy od większości produktów "profesjonalnych", napakowanych silikonami. Nie mam złych wspomnień z tym produktem, nie zrobił nigdy krzywdy moim włosom, czasem nawet pomógł, ale raczej nie kupię go ponownie - znam lepsze maski do pielęgnacji moich suchych drutów.

Używam tego produktu od: niewiele ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań: jedno w całości

Nigdy więcej jej nie kupię.

I ja się nabrałam.
Kupiłam za 5 funtów w Superdrug\'u. Nie mogłam się doczekać aż wypróbuję tej wychwalanej maski...
I... zawiodłam się potwornie.
Wysuszyła moje włosy, splątała je, no po prostu okropna.
Jedyny plus to może zapach i fajny kolor, ale nic poza tym. Producent mnie oszukał i te recenzje też :( A szkoda..

Ilość zużytych opakowań: połowa

Żadne cudo

Ja też nie rozumiem zachwytów nad tą maską. Próbowałam stosować ją według zaleceń, czyli dłuuuugo trzymać na włosach pod ręcznikiem, w cieple i tak dalej. Włosy wyglądały bardzo nieciekawie po takiej kuracji - sztywne, przyklapnięte, mało elastyczne, jakby nieco przesuszone (sic!). Niepodobieństwem było je wtedy jakoś ułożyć, kucyk przez dwa dni to była jedyna opcja. Czasem stosuję jako odżywkę do natychmiastowego spłukania, żeby nieco zużyć produkt, najczęściej wtedy, gdy nigdzie nie wychodzę i moje włosy nie muszą ładnie wyglądać. Zauważyłam, że nie ma zbyt wielkiej różnicy w działaniu, czy się nałoży na 30 minut, czy kilka godzin, czy 2 minuty. Powiedziałabym nawet, że bardziej moim włosom służy zmywanie jej po 2 minutach.

Konsystencja i kolor zabawne, zapach nietypowy, można lubić lub nie. Ja w każdym bądź razie już jej nie kupię.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 500 ml.

aleście mnie nabrały, siostry

No, oczekiwałam cudów! Taka wychwalana pod niebisa, więc myślę, kupię i ja tę odżywkę. A łatwo nie było, bo trzeba było zrobić łapankę przez Internet. Zamówiłam, czekam, odebrałam po 1 dniu i wreszcie jest: cudo dla włosomaniaczki. Nawiasem mówiąc polecam mojego dostawcę z serwisu Allegro, bo jeszcze nie zdarzył mi się tak profesjonalny i szybki sprzedający, a kupuję sporo kosmetyków (oczywiście namiary na priv.)

Nadszedł wielki dzień mycia włosów, wszystko wg. zaleceń, budzę się rano i... Nic. Włosy jak włosy, ani bardziej miękkie, ani mniej napuszone, ani w kratkę, ani w paski... Myślę, dobra, pierwsze wrażenie mizerne, dalej będzie lepiej. I tak wykończyłam prawie pół opakowania przez ponad dwa miesiące, a obiecany cud nie nadszedł. Być może moje oczekiwania co do tej maski były zbyt wygórowane, ale zważywszy na recenzje, to ho ho! Było na co czekać. Moje włosy ani nie zgłupiały z nadmiaru szczęścia, ani nie zwiędły. Może są trochę bardziej wygładzone, ot i wszystko. Mój małżonek twierdzi, że to był zbędny zakup, bo on tam różnicy nie widzi, a przy zwykłych odżywkach to przynajmniej w tej komorze termicznej siedzieć nie musiałam. Może i racja, facet w końcu najczęściej moich kudełków dotyka.

Jeszcze krótko, PLUSY:
- bardzo wydajna;
- dobra konsystencja, nie spływa z włosów;
- porządne opakowanie, łatwo wydobyć mazidło;
- dość przystępna cena jak za taki dobór dobroczynnych składników);
- wygładza włosy, ułatwia rozczesywanie, a mam z tym duży problem;
- nie przetłuszcza włosów.

MINUSY DLA MNIE:
- no właśnie, nie zauważyłam, aby moje włosy nabrały jakiejś lekkości i wigoru, aby były jakoś mega nawilżone, zregenerowane, a to obiecuje producent, więc podstawowe zadanie nie spełnione;
- okropny zapach, który mnie kojarzy się z jakimiś sfermentowanymi owocami, nie umila to nakładania maski, ale na szczęście po wyschnięciu nie czuję go na włosach;
- dostępność tylko przez Internet, przynajmniej ja musiałam się naklikać.

Ciekawostka jest taka, że kilka razy użyłam maski jako odżywki szybkiego reagowania i trzymałam na włosach jedynie minutkę. A efekt był zgoła taki sam, jakbym przesiedziała z gorącym ręcznikiem pół godziny. Tak więc gdybym miała ocenić to mazidło jako zwykłą odżywkę, to dałabym o gwiazdę więcej, ale jako maska dogłębnie regenerująca nie powaliła mnie na kolana.
Trochę mnie nabrałyście, siostry. A ja, jak ta ćma do światła...

Używam tego produktu od: dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

polecam

Odżywkę kupiłam zachęcona opiniami na wizażu. Mam długie włosy, gęste i grube, żeby je jakoś okiełznać trzeba się napracować.
Gdybym używała odżywki tak jak należy efekt byłby o niebo lepszy. A tak nakładam odżywkę na 5, czasem 10 min, efekt jest dobry, ale mógłby być lepszy, ale to moja wina bo jestem niecierpliwa i brak mi systematyczności :(
Zapach taki sobie, nie wiem czemu, ale przypomina mi chanel nr 5, taki jakiś mydlany.
Dziwnym efektem stosowania odżywki jest to, że włosy wolniej się przetłuszczają. Odżywki nawilżające mają to do siebie, że po ich zastosowaniu włosy szybciej się przetłuszczają. A tu jest inaczej, dla mnie to plus :)
Ogólnie jestem zadowolona z Vatiki. Polecam :)

Edit.24.10.2012
Jednak nie jestem z niej zadowolona, na dłuższą metę nic specjalnego z moimi włosami nie uczyniła. Nie kupię jej więcej. Spadek z 4 gwiazdek na 2.

niestety...

Aż ciężko mi w to uwierzyć patrząc na opinie, ale ta odżywka nie podpasowała moim włosom. Używałam jej 1-2 razy w tygodniu, w okresie kiedy moje włosy były w stanie pozostawiającym wiele do życzenia (suche, miejscami połamane). Po tej odżywce stawały się jeszcze bardziej suche, puszyły się i wygladały jak siano. Może to wina henny... sama nie wiem... :/
Zaznaczę, że nie używam produktów z sylikonami.
Daję 3,5 gwiazdki za:
*moim zdaniem piękny, orientalny zapach
*wcieranie tej odżywki w skalp było niewiarygodną przyjemnością, wręcz rozpływała się po skórze
* i przede wszystkim w okresie kiedy jej używałam na mojej głowie pojawiło się mnóstwo baby hair :) (nie wiem do końca czy to jej zasługa, czy samego masowania skóry podczas jej nakładania)

Ubolewam, że tak wysusza moje włosy... :/

Ilość zużytych opakowań: prawie całe jedno opakowanie

Super , bedę używac dalej

Super, konsystencja gęsta ubita,maź pomarańczowa troche się przestraszyłam, ale uzywam maski w raz z żółtkiem na włosy. Efekt super, włosy wygładzone i nawilżone. Polecam

Używam tego produktu od: m-ca
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie duże 500gram

Rewelacja, naprawdę warto

To "maleństwo" nabyłam za ok 15 złotych (5 dolarów) w jednej z Egipskich aptek. Słyszałam o oleju do włosów Vatika, więc stwierdziłam "skoro już jestem w Egipcie, i mam dostęp do maski, to czemu nie spróbować?". No i stało się :)). Kupiłam, zadowolona przeczytałam etykietę, na której producent obiecuje, że siła 3 składników (oliwa, henna i migdały) da nam ochronę, wzmocnienie, wygładzenie i nawilżenie włosów. I... to nie słowa rzucone na wiatr :)). Maska naprawdę działa, i to jak! Robi wszystko co obiecuje producent. Włosy są przemiłe w dotyku, lśniące i miękkie. Uwielbiam ją!

CUDO!

Jestem totalnie zakochana w tej masce!

Świetnie rozprowadza się na włosach - włosy nie plączą się

Efekt widać już po pierwszym użyciu - włosy miękkie, wygładzone, nawilżone

Cudownie pachnie!

Ma zachęcający skład

Przetestowałam baaaardzo wiele mask do włosów i ta jak narazie jest nr 1!

rewelacyjna maska

mam suche, zniszczone farbowaniem i suszeniem włosy. a ta maska w jednej chwili nadaje im blask i miękkość.

plusy:
- pięknie pachnie
- nie obciąża włosów, po spłukaniu czuć, że są odżywione, a nie tylko "oblepione"
- wydajna
- dobry skład
- można używać jej codziennie i włosy nie będą przeciążone

minusy:
brak:D

nakłądam ją 2-3 razy w tygodniu na 15 minut rano, po umyciu włosów. włosy są po niej miękkie i błyszczące.

zapach utrzymuje się cały dzień, czuć go, jest dość intensywny, ale ładny, choć nie każdemu może to odpowiadać. włosy są po niej sypkie (gdy je prostuję) lub też mają ładny, naturalny skręt (gdy noszę kręcone).

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno, całe

Cud Miód

Moje włosy zostały spalone przez fryzjera podczas farbowania, część z nich po prostu się urwała w połowie , te co zostały ku mojej rozpoczy powoli się wykruszają .
Używałam wielu mega drogoch odżywek fryzjerskich (Joico k Pak, Kerastese, Fekkai ) Pierwszy raz jednak moje włosy przeszły taką przemianę, moje włosy są gładkie i mięciutkie, wiele osób zauważyło poprawę kondyncji . Włosy są tak mięciutkie, że ukladją się włagodne fale , przedtem wyglądały jak suche blond strąki, co bardzo uwypuklało ich zniszczenie. Dodatkowo o wele mniej się przetłuszczają.

Rzeczywiście zapach jest intesywny , odżwyka jest na bazie miodu , stąd ten zapach , alę myślę warto mimo wszystko :)

Zakupiłam przy okazji inne produkty z tej samej firmy krem do stylizacji i szampon migdałowy. Szamponu nie polecam , natomiast krem dostylizacji jest świetnym uzupełnieniem również działa jak odżywka -mozna go uzywac na suche lub mokre włosy .

Odżywki wystarczy mała ilość , aj za pierwszym razem przsadziłam i przetłuściłam sobie włosy :)))

Plus to cena odżywk ja za swoją zapłąciłam 26 zł

Ilość zużytych opakowań: 1 500 gramów