Resibo, Regenerating Body Scrub Lotus Effect (Regenerujący peeling do ciała)

Resibo, Regenerating Body Scrub Lotus Effect (Regenerujący peeling do ciała)

Skuteczne złuszczanie i intensywna regeneracja po jednym użyciu. Peeling sprawia, że nawet bardzo zmęczona i sucha skóra od razu staje się gładka, miękka, silnie nawilżona i ujędrniona. Zrogowaciały naskórek znika, a specjalne dobrane aktywne składniki natychmiast pobudzają skórę do wytwarzania nowych, zdrowych komórek.
Ten peeling do ciała to łagodny, ale intensywnie złuszczający i jednocześnie mocno regenerujący produkt do pielęgnacji każdego typu skóry. Dzięki dwóm rodzajom drobinek złuszczających – soli z Morza Martwego oraz cukru – jest łagodniejszy dla skóry od peelingów solnych oraz intensywniejszy w działaniu od peelingów cukrowych. Świeży, orzeźwiający zapach daje prawdziwą przyjemność stosowania i atmosferę, jak w domowym spa. Wiodące cytrusowe nuty pomarańczy, mandarynki, cytryny i bergamotki dopełnia słodycz wanilii oraz korzenny aromat cynamonu. Całość rozwija się na skórze niczym kwiat gorzkiej pomarańczy, którego nieprawdopodobny zapach wyczuwalny jest w kontakcie z ciepłem skóry. Specjalnie dobrane składniki aktywne peelingu już podczas masażu wnikają w naskórek, złuszczając, silnie regenerując i mocno nawilżając. Peeling zawiera m.in.:
Lotusense - czyli ekstrakt z kwiatu lotosu Nelumbo nucifera, który uodparnia skórę i zapobiega przeznaskórkowej utracie wody, a jednocześnie daje wrażenie czystości skóry
witaminę E - jeden z najsilniejszych antyoksydantów, który nie tylko hamuje procesy starzenia skóry wywołane m.in. promieniowaniem UV czy dymem papierosowym, ale też wzmacnia barierę naskórkową, ograniczając utratę wody, i zapobiega podrażnieniom
olej sezamowy - jest bogaty w witaminy A, E i B oraz mikro- i makroelementy, takie jak fosfor, wapń, magnez, cynk, żelazo – na skórę działa zmiękczająco, oczyszcza i poprawia krążenie; jest jednym z olejów szczególnie polecanych do masażu – według Ajurwedy masaż olejem sezamowym ma działanie odmładzające, oczyszczające oraz uspokajające mięśnie
olej awokado - zwany olejem 7 witamin, intensywnie odżywia, regeneruje, wygładza i nawilża nawet bardzo suchą skórę, ponadto wzmacnia jej barierę lipidową i łagodzi podrażnienia
olej słonecznikowy - źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy E – nawilża, zmiękcza, odżywia i regeneruje skórę, działa przeciwstarzeniowo i fotoochronnie

Cytrusowe oczyszczenie

Mój kolejny hit od Resibo. Ten cytrusowy zapach mandarynki i pomarańczy sprawia, że z chęcią używałabym tego peelingu codziennie, jednak nie przesadzajmy, skórze trzeba dać odpocząć. Ja używam 2-3 razy w tygodniu. Peeling świetnie regeneruje moją suchą skórę, nadaje jej gładkości, miękkości i pięknie nawilża. Skóra na kostkach, kolanach, łokciach jest o niebo piękniejsza i zregenerowana, dla mnie ten produkt to takie lekarstwo na suchą skórę.

Dodatkowo napina i ujędrnia moją skórę na udach. Złuszczony martwy naskórek, otulony cytrusowym zapachem i nawilżony tłustą konsystencją. Uwielbiam efekt końcowy, skóra po tym peelingu jest najlepsza jaką mogłam sobie wymarzyć. Oczywiście duży plus za skład i szklane opakowanie, które przydało mi się na końcu do papierowych patyczków do uszu. Na kolejny słoiczek też już mam pomysł... Świetny produkt! HIT HIT HIT!

Najlepszy peeling jaki używałam

Przyznam szczerze, że nie lubię wykonywać peelingu ciała a odkąd odkryłam jakie fantastyczne efekty daje szczotkowanie ciała na sucho to uważam, ze żaden peeling jest jest w stanie dać mi tego co zapewnia szczotka. Natomiast kosmetyki Resibo znam już 3 lata i na tyle im ufam, że zdecydowałam się kupić ich peeling do ciała mimo że cena jest dość wysoka jak na tego typu produkt.
No i kolejny raz muszę przyznać że Resibo stanęło na wysokości zadania i wypuścili kolejną perełkę kosmetyczną. Tak jak wspomniałam - nie jestem fanką peelingów do ciała ale ten jest po prostu świetny. Posiada wszystkie cechy idealnego peelingu.
Po pierwsze konsystencja - mnóstwo malutkich drobinek zanurzonych w olejowo - żelowej formule. Nie spotkałam się jeszcze z tego typu konsystencją w peelingach. Świetnie się rozprowadza po ciele i nie spada z niego, co czasem ma miejsce gdy peeling jest za suchy.
Drobinki są dość ostre. Peeling jest całkiem mocny ale jednocześnie bardzo delikatny dla skóry. Myślę że nawet dla bardzo wrażliwej i suchej skóry się spisze.
Bez problemu zmywa się ze skóry pozostawiając na niej taką natłuszczającą i nawilżającą warstwę. Natomiast skóra po wytarciu nie jest lepka ani mocno tłusta tylko właśnie ultra wygładzona, oczyszczona i nawilżona. Nie używam już balsamu w dni kiedy wykonuje ten peeling. Producent pisze, ze peeling wywołuje efekt lotosu czyli uczucie absolutnej czystości - ja bym powiedziała że daje wrażenie absolutnej gładkości.
Jeśli chodzi o zapach to wiele osób się nim zachwyca. Jest to zapach typowo cytrusowy, ale nie taki orzeźwiający cytrusowy tylko słodki cytrusowy. Faktycznie wyczuwam odrobinę korzennych nut, ale mam wrażenie że czuć je mocniej gdy peeling jest na skórze a gdy jest w słoiczku to bardziej wyczuwam cytrusy. Jak dla mnie zapach ładny ale bez szału.
Jedyny, moim zdaniem, minus to opakowanie. Wiem, ze marka od jakiegoś czasu idzie w stronę szklanych opakowań, ale nie jestem przekonana czy jest to dobre rozwiązanie w przypadku peelingu do ciała. Owszem, słoik jest bardzo ładny, ale niepraktyczny. Jest bardzo ciężki i szczerze mówiąc bałabym się go postawić np na półce pod prysznicem, nie chce nawet myśleć co by było gdyby spadł np na nogę.
Podsumowując - najlepszy peeling jaki używałam w życiu. Jest bardzo prawdopodobne ze jeszcze do niego wrócę.

Peelingi, szczególnie te mocniejsze zdzieraki wręcz uwielbiam i często stosuję w swojej pielęgnacji. Nie znałam wcześniej peelingu od Resibo, które zresztą jest marką niezbyt dobrze mi znaną, bo miałam tylko jeden ich produkt. Peeling dostałam w prezencie, przyznam szczerze, że sama chyba nie skusiłabym się na zakup z powodu dość wysokiej ceny. Mimo to, cieszę się, że miałam okazję go poznać, bo to wspaniały produkt pielęgnacyjny. Świetnie usuwa martwy naskórek, wygładza, długotrwale nawilża i pozostawia uczucie aksamitnie miękkiej skóry jednocześnie rozpieszczając zapachem, którym możemy się cieszyć w naszym małym, domowym spa = łazience.

OPAKOWANIE

Opakowanie tego produktu to istny majstersztyk, po prostu cudownie się prezentuje i dla każdego wzrokowca jest przynętą. To szklany słoiczek z białą zakrętką. Grafika przedstawia jedynie logo marki i nazwę produktu, z boku znajduje się dokładny opis i sposób stosowania. Ze słoika łatwo jest wyjąć tyle peelingu ile nam potrzeba i zużyć produkt do końca bez konieczności męczenia się z opakowaniem. Dzięki temu, że boki opakowania są przezroczyste, widzimy ile produktu zostało. Peeling nie jest zabezpieczony folią czy sreberkiem przed pierwszym użyciem, za to mamy tutaj papierową plombę, która zrywamy przy otwarciu. Mimo, że opakowanie jest piękne, to jednak bardzo niepraktyczne – jest ciężkie, źle leży w dłoni i łatwo je upuścić, podczas gdy mamy mokre ręce. Trzeba być bardzo ostrożnym przy stosowaniu tego peelingu w łazience. Doceniam zamysł marki i eko opakowanie, jednak nie do końca mi ono odpowiada.

PEELING

Ma wspaniały, naturalny skład, którym dominuje cukier, sól i oleje roślinne – bez parabenów i innych zbędnych substancji. Ma wyrazisty żółty kolor i wspaniały zapach. Na początku wyczuwam w nim nuty cytrusowe, które wręcz uwielbiam, w tle jest też delikatna wanilia, która nieco łagodzi i ociepla całą kompozycję. Jest to peeling cukrowo-solny i już w opakowaniu widzimy mnóstwo drobinek, co jest dobrym znakiem. Peeling ma aksamitną konsystencję, jednak dość zbitą, dzięki czemu po nałożeniu na ciało nie spada. Pod wpływem masażu drobinki soli i cukru rozpuszczają się, ale trzeba się nieco napracować, by to nastąpiło, bo wbrew pozorom nie dzieje się to tak szybko. Cały rytuał pielęgnacyjny z wykorzystaniem tego kosmetyku jest bardzo przyjemny i pozwala na chwilę relaksu. Po zabiegu skóra jest gładka, miękka w dotyku i wyczuwalnie nawilżona, a efekt utrzymuje się. Martwy naskórek zostaje całkowicie usunięty. Peeling określiłabym jako średni pod względem ścierania, ale pod względem komfortu stosowania i jakości jest wspaniały. Z pewnością zasługuje na uwagę. Po jego użyciu nie muszę stosować już balsamu – oleje pozostawiają na skórze przyjemną warstewkę ochronną dając niesamowite uczucie gładkości. Skóra jest nawilżona, wygładzona i tak miękka w dotyku, że nie mogłam przestać jej dotykać po pierwszym użyciu ;). Pojemność to 300g, więc starczy na kilka-kilkanaście użyć, bo produkt jest wydajny. Będę polować na promocje i zakupię sobie kolejne opakowanie. Jestem nim oczarowana!

PLUSY:
+ wspaniały skład
+ ładny zapach
+ bardzo dobre oczyszczenie i złuszczenie naskórka
+ dobra wydajność
+ korzystna cena w promocji
+/- piękne, ale niepraktyczne i ciężkie opakowanie

Gładka i natłuszczona skóra

Ciekawa konsystencja, niezbyt gęsta łatwo rozprowadzająca się zarówno na mokrej, jak i suchej skórze.
Zostawia warstwę jak po gęstym balsamie, dzięki temu nie trzeba się już nim smarować po kąpieli.
Skóra jest gładka i lśniąca.

Zapach kosmetyczno-kwiatowy, lekko słodki.

Naprawdę dobry peeling

Peelingi to moje ukochane kosmetyki pielęgnacyjne. Używam ich regularnie już od wielu lat i moje oczekiwania w stosunku do nich są już ugruntowane i sprecyzowane. Najbardziej lubię takie mocne drapaki pozostawiające na ciele olejkową ochronną warstewkę . Peeling Resibo kupiłam właściwie w chwilę po premierze - może tak po dwóch dniach dostępności na rynku. Wcześniej używałam ich słynnego serum i esencji na dzień i byłam z tych produktów naprawdę mocno zadowolona , więc tym bardziej nie mogłam się doczekać testowania peelingu. Za mną skończone opakowanie i wiem już , że z pewnością ponowię zakup. Bo to dobry peeling jest.

Bardzo podoba mi się opakowanie. Co prawda Resibo do ładnych opakowań już mnie przyzwyczaiło , ale tutaj poszli o krok dalej - poza naturalnym składem mamy też produkt opakowany w technologii '' zero waste '' - jest to masywny szklany słoik , więc po wykorzystaniu peelingu możemy sobie w nim coś przechować . Super. Całości dopełnia estetyczna , minimalistyczna naklejka i naklejka z uroczym hasłem : Scrub me tender - do mnie to po prostu trafia . Ale ze słoikiem radzę uważać , bo jak trzaśnie na łazienkowe kafelki to będzie po prostu ogień w szopie , a tego nikt nie chce.

Konsystencja peelingu to taka mięciutka bardzo delikatna masa. Lekko tłusta ale przy wydobywaniu produktu z opakowania w ogóle nie stawia oporu. Peeling ma delikatny żółty kolor i pachnie jak cytrynowy kisiel. Co ciekawe gdy zaczynamy wmasowywać kosmetyk w ciało pod wpływem ciepła uwalniają się delikatne nuty waniliowo - cynamonowe co jest i apetyczne i przyjemne. Drobinek ścierających jest od groma ale nie jest to ostry peeling - w moim odczuciu ten peeling jest średnio ostry , ale jest to właściwie jedyny minusik jaki do tego produktu mam.

Bardzo łatwo rozprowadzić go po ciele i wykonać nim masaż ciała. Nie odkleja się od ciała , nie spada do wanny ale też nie pozostawia żadnego oblepiającego skórę uczucia. Łatwo go również spłukać. Oczywiście ja peelingów używam głównie po to by zetrzeć martwy naskórek i tutaj taki efekt dostaje - oczywiście ścierniwo nie jest ostre , więc ten efekt w 100 % mnie spełnia moich oczekiwań , ale jest naprawdę bardzo dobrze. W chwilę po spłukaniu na skórze pozostaje mocna olejkowa warstewka mi to nie przeszkadza , ja taki efekt bardzo lubię , ale warto też dodać , że gdy wycieramy się ręcznikiem to ta warstewka lekko schodzi - tak samo jak i zapach peelingu niestety , na skórze nie pozostaje długo. A szkoda.

Efekty po jego używaniu są naprawdę świetne. Skóra jest odpowiednio nawilżona , bardzo dobrze wygładzona , jedwabista i miękka w dotyku. Po prostu tak zadbana , że aż chce się jej dotykać. Czuć jej odżywienie a właśnie po to stosujemy peelingi. Dodatkowo produkt nie uczula nie podrażnia i w moim przypadku był dość wydajny. Wystarczył mi na 9 razy co uzasadnia w moim odczuciu jego dość wysoką cenę.

Resibo nie zawiodło mnie po raz kolejny i na pewno ponowie zakup. Jeśli jesteś peelingo - maniaczką to warto go poznać

Przyjemny, ale zdecydowanie za tłusty

Kosmetyki marki Resibo w większości sprawdzają się u mnie doskonale i z chęcią sięgam po nowości od nich. Tak było też z tym peelingiem, zakupiłam go chwilę po premierze.

Opakowanie jest bardzo solidne i ciężkie, wykonane ze szkła. Mi osobiście to nie przeszkadza, ani razu mi nie upadł. Starałam się go kłaść jak najdalej od krawędzi, ponieważ przy upadku podejrzewam, ze byłoby po płytkach. :)

Ma fajną, zwartą konsystencję i grube drobinki, które przy dłuższym masażu same się rozpuszczają więc nic nas nie kuje w pośladki jeśli akurat siedzimy w wannie. Dodatkowo, całkiem przyjemny zapach który bardzo długo utrzymuje się potem na skórze.

To, co mi się bardzo nie spodobało i coś, co sprawiło że już więcej go nie kupię - okropna, mega tłusta warstwa po zmyciu. Normalnie można ją "zdrapywać"... Skóra wygląda po prostu jakby byłą tłusta, nie jest to zdrowe 'glow'.

Obłędny zapach i cudowne działanie!

Moja skóra z natury jest sucha i potrzebuje nawilżenia, natłuszczenia i złuszczenia. Po jednym użyciu widać już znaczącą różnicę. Od razu skóra jest miękka, gładka i nawilżona. Peeling jest bardzo delikatny, drobinki rozpuszczają się w kontakcie z wodą i aplikacją na skórę. Ja używam 2-3 razy w tygodniu. Moja skóra jest mi bardzo wdzięczna za tak naturalną pielęgnację.

Kosmetyki Resibo mają bardzo dobre i naturalne składy, co bardzo cenię i chętnie sięgam po te produkty. Peeling urzekł mnie od pierwszego użycia. W kosmetykach zwracam uwagę na kilka rzeczy, np. na zapach, nie lubię sztucznych, chemicznych czy perfumowanych. Tutaj się zakochałam! Cytrusowe nuty peelingu, takie jak mandarynka, cytryna, pomarańcza sprawiają, że cały zabieg jest jeszcze przyjemniejszy i jak najdłużej chce się używać produktu, aby czuć zapach tej cudownej mieszanki. Orzeźwiający zapach to sama przyjemność, czuję się jak w jakimś profesjonalnym salonie SPA.

Działanie produktu jest również rewelacyjne. Moja dotychczas sucha skóra, bardzo polubiła ten produkt. Zawarte oleje w składzie takie jak olej z awokado, słonecznikowy czy sezamu sprawiają, że skóra jest znacząco nawilżona, odżywiona i zregenerowana. Po spłukaniu na skórze zostaje taki delikatny filtr (nie tłusty), dlatego nie trzeba już używać balsamu nawilżającego, ani serum.
Produkt jest w pięknym, szklanym i zakręcanym opakowaniu, co daje mi satysfakcję z użycia, bo można go zużyć w całości i nic się nie marnuje a podczas zabiegu nabieram sobie peelingu tyle ile chcę i widzę ile mi jeszcze zostało.