Empiria Cosmetics, Oliwkowy nawilżająco-odżywczy krem do rąk i paznokci

Empiria Cosmetics, Oliwkowy nawilżająco-odżywczy krem do rąk i paznokci

Bogata, oparta na innowacyjnej technologii formuła kremu wygładza, nawilża oraz zmiękcza zrogowaciały naskórek. Dodatkowo daje efekt rozjaśnienia i regeneracji skóry dłoni. Ponadto dzięki zawartości keratyny wzmacnia i zabezpiecza strukturę paznokci przed uszkodzeniami.

50 - 100ml
Struktura
bogate
krem

Empiria krem do rąk

To ciągłe mycie dłoni, dezynfekcja żelami, praca w rękawicach ochronnych bardzo wysuszają skórę na dłoniach. Skóra ekstremalnie przesuszona, pęka, swędzi kremy do rąk w codziennej pielęgnacji to mój niezbędnik. Ten krem dostałam gratis przy okazji zakupów w aptece Dr Max. I tylko tam go widziałam. Marka mi nieznana ale w tym szczególnym czasie kremy do rąk zużywam w ekspresowym tempie. Ten ma małą pojemność 50 ml do torebki idealny.
Opakowanie to plastikowa poręczna tubka z zamknięciem na zatrzask. Kolorystyka i grafika opakowania bardzo oszczędna, w porównaniu do kremów z krzykliwymi kolorami i elementami graficznymi oferowanych na rynku wyeksponowane tylko napisy, informacje zawarte na opakowaniu są czytelne.
Zapach jest delikatny i nie pozostaje na dłoniach.
Krem w kolorze białym o kremowej ale lekkiej konsystencji, bardzo dobrze się rozprowadza po dłoniach i szybko wchłania.
Po aplikacji kremu znika uczucie wysuszenia, szorstkości i ściągnięcia gdyż krem dobrze nawilża i naoliwia skórę, ale bez uczucia lepkości. Dłonie gładkie, skóra zmiękczona, podrażnienia ukojone. Działanie to jest trwałe.
Mała ilość kremu wystarczy aby nakremować dłonie, jest wydajny, choć przy takim ciągłym używaniu kremu - szybko znika z tubki. Dlatego ta kwestia zależy od tego ile razy nakładamy krem na dłonie, ja ten krem zużyję w 2 tygodnie.
W składzie wysoko oliwa z oliwek, olej z łusek oliwek, gliceryna, witamina E, prowitaminę B5. Krem zawiera także Skwalen naturalny filtr przeciwsłoneczny. Ale oprócz tych dobrych składników jest kontrowersyjny Phenoxyethanol - konserwant oraz produkt ropopochodny glikol propylenowy.
Przy regularnym stosowaniu krem będzie doskonały do pielęgnacji dłoni o skórze suchej, zniszczonej i podrażnionej.