Fluff, Superfood, Make Up Removing Melting Balm (Balsam do demakijażu)

Fluff, Superfood, Make Up Removing Melting Balm (Balsam do demakijażu)

Zobacz oferty

Pachnidelko
Średnia ocena: 4.94/5

zobacz więcej ofertzwiń
REKLAMA

Perfekcyjnie zmyje nawet wodoodporny makijaż. Balsam podczas używania, zamienia się w olejek. Nie wysuszy i nie podrażni skóry. Dostępne wersje zapachowe: maliny i migdały, owoce leśne.

demakijaż twarzy
Cera
normalna, wrażliwa
nawilżające, oczyszczające, łagodzące
50 – 100ml

• Opakowanie: 5

Całkiem przyjemny balsam do demakijażu

Kosmetyki Fluff, których producentem jest marka Nacomi raczej omijam. Kilka z nich mi się nie sprawdziło. Jedyny, który okazał się w porządku to balsam do demakijażu. Zużyłam już trzy słoiczki. W balsamie urzekł mnie zapach malin i migdałów. Po prostu jest cudowny i za każdym razem umila aplikację. Konsystencja kosmetyku jest specyficzna. Rzeczywiście jest grudkowata, ale po ogrzaniu w dłoniach staje się jednolita. Te drobinki czy też kuleczki to efekt zastosowanych składników. Masełko w każdym razie nie jest zepsute.
To co najważniejsze - kosmetyk świetnie rozpuszcza makijaż. Nie szczypie w oczy. Łatwo zmywa się żelem do oczyszczania twarzy. Cera jest pozbawiona jakichkolwiek resztek makijażu. Masełko nie podrażnia, nie powoduje niedoskonałości. Ma dobry skład. Często jest w promocyjnej cenie. Moim zdaniem warto wypróbować.

• Opakowanie: 4

Dziwna konsystencja, jakby się zepsuł i jest tak za każdym razem.

Zużyłam kilka opakowań tego produktu i na pewno był to ostatni raz gdy go kupiłam. Konsystencja jest dziwna, jakby zawierała "kulki", wygląda to na zepsuty produkt, ale jest tak za każdym razem, od razu po zakupie. Zapach jest okej, ale przeszkadza mi konsystencja (za pierwszym razem była normalna, gładka).

Działanie jest w porządku, zmywa makijaż, ale mam wątpliwości czy robi to wystarczająco dobrze. Ogólnie jest to produkt w porządku, ale taki bez szału. Wcześniej był bardziej opłacalny cenowo, teraz wolę zapłacić podobną cenę za coś co wiem, że dobrze działa i ma przyjemniejszą konsystencję.

Kupiony w: Drogeria Super-Pharm

Jest ok

Balsam do demakijażu jest dość wydajny, ma fajny przyjemny zapach oraz piękne opakowanie. Fajnie pielęgnuje cere, nie podrażnia ani nie uczula. Ogólnie same Plusy. Cenowo też jest dobrze. Nawet mocny tusz do rzęs zostaje usunięty bez problemu.

Kupiony w: Drogeria Super-Pharm

Podrażnia

Balsam kupiłam głównie ze względu na to, że standardowe płyny do demakijażu niekoniecznie dobrze radziły sobie ze zmywaniem go.

Balsam posiadam o zapachu malin i migdałów. Zapach jest przyjemny, lecz według mnie trochę mdły.
Opakowanie jest estetyczne i cieszy oko.
Konsystencja produktu jest bardzo przyjemna, lecz dość ciężko wydobywa się go z opakowania ze względu na to, że balsam przez rozgrzaniem w rękach jest twardy, dopiero pod wpływem ciepła nabiera konsystencji oleju.

Bardzo dobrze zmywa nawet wodoodporny makijaż, świetnie radzi sobie z tuszem do rzęs.
Niestety to co dyskwalifikuje produkt według mnie, to fakt, że okropnie piecze w oczy i tworzy „mgłę” na oczach przez kilka minut. Dobrze się zmywa, nie zapycha, lecz niestety podrażnia.
Zużyje balsam do końca, lecz do niego nie wrócę.

• Opakowanie: 4

Pięknie pachnie!

Najprzyjemniejszą cechą tego kosmetyku jest jego zapach! Piękny, słodki, relaksujący, apetyczny i przenoszący mnie w tryb wakacyjny. Należy tu wspomnieć, że jest dość intensywny i charakterystyczny, więc niektórych może drażnić. W mój gust akurat się wpisał :) Z tą słodyczą świetnie rezonuje różowa barwa balsamu oraz pudroworóżowe opakowanie. Konsystencja wygodniejsza niż w masełkach. Co do właściwości, to lekki masaż balsamem sprawia, że makijaż twarzy się rozpuszcza, a sam kosmetyk nie wysusza dodatkowo skóry. Zostawia tłusty filtr, więc dobrze użyć po nim jeszcze żelu oczyszczającego. Nie stosowałam do oczu, bo preferuję płyny micelarne w tym obszarze.

Wizażanki najczęściej polecają:

Kupiony w: Otrzymałam w prezencie

100/10

Dostałam ten balsam jako prezent na święta i od razu się w nim zakochałam.
Mam skórę mieszaną, ale bardziej w kierunku tłustej.
Troszkę bałam się, że balsam będzie za tłusty i skóra będzie wyglądała jeszcze gorzej. Natomiast nie stało się tak!
Skóra wygląda super po użyciu, dokładnie zmywa makijaż, łatwo się rozpuszcza a w zapachu można się zakochać.

• Wydajność: 3
  • Zgodność z opisem producenta: 3

Fajny ale nie do oczu

produkt kupiłam ze względu na dużą promocje i...... no zawiodłam się. mój makijaż polega właściwie tylko na pomalowaniu się kredką i tuszem do rzęs, próba zmycia go tym balsamem równa się szczypaniu w oczy, w oczach pozostaje nieprzyjemny tlusty film który zamazuje mi widzenie, te drobinki które mają się rozpuszczać w dłoniach to też jakieś nieporozumienie, muszę długo pocierać ręce żeby całkowicie się rozpuściły. balsam coś tam zmywa ten tusz i kredkę ale niedomywa do końca i resztę muszę dokańczać płynem micelarnym.. .... do twarzy natomiast jest bardzo fajnym produktem jako dodatkowy etap oczyszczania, no ale jednak nie spełnia swojej głównej funkcji - skutecznego zmywania makijażu. szkoda bo produkt pięknie pachnie i prezentuje się na łazienkowej półce.

Kupiony w: Drogeria internetowa

• Opakowanie: 5

Apetycznie i skutecznie, lecz nie idealnie

Balsam ten kupiłam z ciekawości i z potrzeby. Potrzebowałam czegoś nowego do demakijażu, ale nie chciałam wracać do sprawdzonych produktów. A że tego gagatka widziałam kilka razy gdzieś w internecie z dobrymi opiniami, to skusiłam się. Kosztował mnie około 18-19 złotych w sklepie internetowym. Posiadam wersję zapachową maliny z migdałami.

Makijaż wykonuję codziennie. Nie dlatego, że muszę, tylko dlatego, że chcę. Lubię się malować, sprawia mi to ogromną przyjemność. Jednak niektóre nałożone warstwy stanowią problem przy zmywaniu, dlatego zawsze chcę czegoś skutecznego, czym mogę to rozpuścić. Najgorszy do zmycia jest prawdopodobnie tusz, bo sobie go nie szczędzę :D. Ale dla balsamu Fluff to żaden problem. Rozpuszcza makijaż oczu i twarzy bardzo szybko i dokładnie. Nie rozmazuje niczego i nie zostawia resztek, tylko naprawdę stapia wszystko w jedno wielkie błotko. Następnie łatwo jest zmyć go wodą, choć nie całkowicie. Jakaś tam lekka warstwa czegoś tłustego zostaje, co potem domywam żelem. Bo to oczywiście tłusty produkt. Gęsty i treściwy, z małymi grudkami i o różowym kolorze (w przypadku wersji malinowo-migdałowej). Rozpuszcza się pod wpływem ciepła naszych palców. I obłędnie pachnie malinowym ciastem! Jeśli jesteście fankami słodyczy, jak ja, to przepadniecie. Nie jest to zapach sztuczny czy chemiczny, a idealnie odwzorowany. No i wszystko pięknie, jednak znalazła się pewna wada. Niestety szczypie w oczy. Po każdym demakijażu miałam podrażnione gałki do tego stopnia, że były zaczerwienione. Szkoda, bo działanie bardzo mi odpowiada. Zapewne już do niego nie wrócę, bo znam lepsze produkty tego typu. Ale Wam polecam przetestować go na sobie, bo być może tylko ja mam tak wrażliwe oczy :D.

Opakowanie to plastikowy, jasnoróżowy słoiczek. Uroczy nie tylko przez kolor, ale też przez swój rozmiar. Bardzo ładnie się prezentuje, wraz z szatą graficzną. Mieści się do każdej kosmetyczki i nie zajmuje dużo miejsca. Dodatkowo ma naprawdę dobrą jakość. Pojemność to 50 ml.

Kupiony w: Drogeria internetowa

• Zgodność z opisem producenta: 3
  • Opakowanie: 5

Produkt o mieszanych uczuciach: Piękny zapach, ale z trudem zmywa wodoodporny tusze

Mam mieszane uczucia co do tego produktu. Z jednej strony zauważyłam, że ma naprawdę przyjemny zapach, który dodaje mi pozytywnego nastroju podczas demakijażu. Dodatkowo, świetnie radzi sobie z usuwaniem większości makijażu, pozostawiając cerę czystą i odświeżoną. To na pewno jego wielka zaleta.

Jednak z drugiej strony, muszę zwrócić uwagę na jedną istotną wadę. Niestety, produkt nie radzi sobie ze zmywaniem wodoodpornego tuszu do rzęs. To może być sporym problemem dla osób, które regularnie używają takiego tuszu, jak ja.

W rezultacie, czuję się podzielona co do tego produktu. Podobają mi się niektóre jego cechy, ale problem ze zmywaniem wodoodpornego tuszu pozostaje kwestią do rozwiązania. Być może dla innych osób, które nie używają takiego tuszu, będzie to idealny produkt, ale ja nadal poszukuję czegoś, co spełni moje oczekiwania w pełni.

• Opakowanie: 5

Sprzymierzeniec wrażliwej cery – delikatny i jednocześnie skuteczny demakijaż

To był mój pierwszy produkt tego typu do demakijażu. Bałam się, że będzie ciężki i tłusty. Niesłusznie. Kupiłam ten balsam na promocji, na próbę i po zdenkowaniu opakowania już wiem, że chętnie kupię ponownie.

Balsam jest zamknięty w plastikowy odkręcany słoiczek. Minimalistyczna szata graficzna i opakowanie w kolorze pudrowego różu o matowym wykończeniu bardzo przyjemnie się prezentują w całości. Zmatowione opakowanie poza walorem estetycznym daje komfort użytkowania – nie ślizga się nawet w mokrej dłoni i nigdy nie miałam przez to problemów z odkręceniem nakrętki.
Konsystencja balsamu w opakowaniu jest bardzo zwarta – podobna do oleju kokosowego. To sprawia, że może być trudno wydobyć odrobinę z opakowania i trzeba wyrobić sobie sposób. Ja wydrążałam trochę (wielkość małego ziarnka grochu) zewnętrzną stroną paznokcia, bo nie zaopatrzyłam się jeszcze w żadną szpatułkę, która myślę, byłaby dobrym pomysłem. Pod wpływem ciepła skóry balsam rozpuszcza się i przybiera formę oleju. Ja ogrzewałam go i rozcierałam najpierw w dłoniach, a potem bezproblemowo rozmasowywałam na twarzy.
Mleczny zapach kwaśnych malin i migdałów dodatkowo uprzyjemnia aplikację. Jest delikatny, nienachalny i nie sprawia wrażenia sztuczności – czyli taki, jakie lubię.

Balsam bardzo przyjemnie rozprowadza się po skórze i dobrze rozpuszcza makijaż, nawet trwałe kosmetyki, również wodoodporne maskary, trzeba tylko dać mu chwilę na zadziałanie – pomasować do widocznego rozpuszczenia kosmetyku. Bałam się trudności w zmywaniu, jednak niesłusznie. Pod wpływem wody olejowa formuła emulguje i zmienia się w mleczko, które łatwo zmyć ciepłą wodą, nawet z okolic oczu. Nic nie szczypie ani nie podrażnia. Moja sucha i wrażliwa skóra jest ukojona i odżywiona i przygotowana do drugiego etapu oczyszczania, czyli delikatnego żelu lub pianki. W ten sposób udało mi się unikać zbędnego podrażnienia skóry, o które mi bardzo łatwo po myciu.

Wbrew pozorom jest to kosmetyk bardzo wydajny. Wystarczy odrobina rozpuszczona i rozprowadzona na dłoniach, by oczyścić całą twarz, a przez zaokrąglone dno opakowania wydostanie balsamu do ostatniego grama staje się bezproblemowe. Nie spodziewałam się takiej wydajności, uważam, że to produkt wart swojej ceny.

Jestem zadowolona

To mój pierwszy tego typu produkt do demakijażu i śmiało zastąpiłam nim płyn micelarny.
Z opakowania można wygodnie wybrać tyle produktu, ile się potrzebuje.
Balsam ma cudowny i słodki zapach malin i migdałów i konsystencje, która sprawia, że jest on wygodny w aplikacji.
Produkt dokładnie usuwa makijaż. Daje sobie świetnie radę nawet z wodoodpornym kosmetykami. Po zmyciu balsamu moja cera jest gładka i nie jest wysuszona ani podrażniona.
Bez problemu można go stosować w okolicach oczu, jednak trzeba uważać, aby balsam nie dostał się bezpośrednio do oka, ponieważ powoduje wtedy szczypanie.
Podsumowując uważam, że jest to naprawdę ciekawy produkt do demakijażu i jestem zadowolona z jego działania. Właśnie dlatego wiem, że na jednym opakowaniu moja przygoda z tym balsamem się nie skończy :)

• Zgodność z opisem producenta: 2
  • Opakowanie: 3

Wspaniały do twarzy, tragiczny do oczu!

Zacznę od tego, że mam spore wymagania odnośnie tego typu produktu. Chciałam, żeby zastąpił płyn micelarny oraz płyn dwufazowy do demakijażu oczu. Z tym drugim mało który produkt radzi sobie tak dobrze, jakbym chciała.

Zapach jest przepiękny. Bardzo pozytywnie działa na zmysły. Przyjemnie się go używa. Opakowanie jest ładne, wygodne w użytkowaniu.

Konsystencja bardzo fajna. Balsam po chwili staje się przyjemnym olejkiem do demakijażu. W dodatku jest bardzo wydajny, przy codziennym użytkowaniu starczył mi na parę miesięcy.

Cena, jak na tego typu produkt po prostu ok.

Jako posiadaczka cery suchej i wrażliwej, obawiałam się, że albo sobie nie poradzi z oczyszczaniem, albo będzie podrażniało skórę. Produkt rewelacyjnie radzi sobie z demakijażem twarzy. Bardzo dobrze domywa makijaż. Nawet ten z bazą silikonową, utrwalaczem i zastygającym podkładem. Rozpuszcza go w parę sekund. Okazało się, że tym drugim również nie muszę się martwić. Kompletnie mnie nie podrażniło, ani nie wysuszyło.

Niestety jest też jeden ogromny minus. Moim zdaniem kompletnie nie nadaje się do demakijażu oczu. Strasznie szczypie i pozostawia film, przez który widzi się, jak przez mgłę przez parę minut. Pomimo płukania oczu wodą, problem szybko nie ustępuje. Jest to bardzo uciążliwe. Dodatkowo kompletnie nie potrafi domyć normalnego tuszu do rzęs, a nie wspomnę już o wodoodpornym. Rano budziłam się z efektem pandy. Dla mnie pod tym względem tragedia, ponieważ producent wskazuje, że jest to produkt również do demakijażu oczu.

Podsumowując, u mnie się nie sprawdził. Faktycznie dobrze domywa skórę twarzy, więc jeżeli ktoś poszukuje produktu typowo do oczyszczania twarzy, to się nie rozczaruje. Do oczu osobiście nie polecam.