Bioelixire, Olejek do włosów `Biotyna i len`

Bioelixire, Olejek do włosów `Biotyna i len`

Serum intensywnie wzmacnia oraz chroni włosy przed negatywnym działaniem słońca. Wnikające wgłąb włókien włosów i skóry głowy składniki aktywne serum działają wzmacniająco i nawilżająco, nadają blask i zapewniają ochronę przed działaniem promieniowania słonecznego i temperatury.

Biotyna wpływa na zachowanie prawidłowej kondycji włosów oraz skóry głowy. Działa wzmacniająco hamując wypadanie włosów. Doskonale nawilża, zapobiega przedwczesnemu siwieniu i przeciwdziała nadmiernemu złuszczaniu się naskórka.

Len skutecznie chroni włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz działaniem wysokiej i niskiej temperatury.

serum, olejek
ochrona końcówek
z silikonami
w butelce

Zapach niczym YSL Black Opium

Od lat kupuje olejki w Rossmannie - na początku był tylko jedwab ale potem drogeria zaczęła rozszerzać asortyment. Lubię te buteleczki ze względu na opakowanie i pojemność-dość szybko się kończą ale wówczas mogę dostarczyć włosom,powiedzmy, innych substancji odżywczych. Olejek Biotyna i len nawilża i wygładza moje włosy. Lekko się błyszczą. Niestety stosowanie go przy skórze głowy (żeby zadziałała biotyna i włosy mniej wypadały) powoduje szybkie przetłuszczanie się włosów. Jeżeli chodzi o zapach to przypomina mi moje ukochane Black Opium YSL.Przepiekny zapach.

Serum ochronne na końcówki włosów to jedno z moich must have w pielęgnacji włosów. Bardzo lubię produkty marki Bioelixire, więc chętnie sięgnęłam po kolejny kosmetyk z ich oferty, którym jest olejek biotyna i len. Ta wersja dostępna jest tylko w drogeriach Ross., a i nie wszystkich. Kupiłam ją podczas zakupów w sąsiednim mieście, w moim go nie widziałam. Olejek na obłędny zapach, za który pokochałam go od pierwszego użycia! Świetnie nadaje się do zabezpieczania końcówek, nadaje blask i miękkość włosom.

OPAKOWANIE

Kartonik jest piękny, nikt nie przejdzie koło niego obojętnie. Przepiękna, tłoczona grafika z kwiatami lnu otaczającymi logo marki i nazwę produktu robi wrażenie. Mi od razu się spodobało, jest subtelne, kobiece i przede wszystkim eleganckie. Na kartoniku znajdujemy wszelkie potrzebne informacje na temat produktu. Produkt znajduje się w małej buteleczce na zakrętkę wykonanej z ciemnobrązowego plastiku, co chroni zawartość przed promieniami słonecznymi. Butelka posiada jasnoniebieską naklejkę z nazwą produktu i logo marki. Zakrętka jest matowa, łatwo ją odkręcać nawet mokrymi rękami dzięki właśnie takiemu wykończeniu. Niestety niezbyt dobrze widać zużycie produktu z uwagi na ciemny kolor buteleczki.

OLEJEK

Ten olejek jest typowo silikonowym serum, świetnie nadaje się do zabezpieczania końcówek i w tym celu go głównie stosuję. Nie posiada barwy, konsystencja jest dosyć gęsta typowa dla tego typu produktów, ale nałożony w odpowiedniej ilości nie obciąża włosów. Ogromnym plusem jest dla mnie zapach – kiedy pierwszy raz go powąchałam od razu miałam przed oczami słodkie karmelki, zapach am z nimi coś wspólnego, jest mega przyjemny a o tego utrzymuje się na włosach przez długie godziny. Produkt bardzo dobrze dyscyplinuje, zapobiega puszeniu, wygładza i nadaje blasku i miękkości. Stosuję go do zabezpieczania końcówek oraz na długość, często przed suszeniem i czesaniem na jeszcze mokre włosy. Zauważyłam, że zdecydowanie ułatwia on rozczesywanie włosów, a ta czynność jest u mnie zawsze problematyczna. Na moich włosach sprawdza się bardzo dobrze i jestem zadowolona z efektów jego stosowania. Pojemność 20 ml wystarczyła mi na prawie miesiąc stosowania. Dostępny jak już wspomniałam w sieci Ross, jednak nie wszystkie drogerie mają go w asortymenie, nie wiem od czego to zależy. Na pewno zakupię go ponownie ze względu an bardzo dobre działanie oraz wspaniały zapach.

PLUSY
+ przyjemny zapach
+ wygładza
+ dyscyplinuje
+ nabłyszcza
+ świetny do końcówek
+ wydajny
+ tani

Bardzo dobry olejek o pięknym zapachu.

Olejek marki Bioelixire kupiłam za 4,99 złotych w drogerii Hebe. Był to już mój kolejny "włosowy" kosmetyk tej marki i znowu się nie zawiodłam! Kosmetyk zamknięty jest w niewielkiej buteleczce o pojemności 20 ml. Mimo małej ilości ml produkt jest niezwykle wydajny, mnie starczył na kilkanaście użyć, mimo że mam włosy do pasa. Stosowałam go, rozsmarowując niewielką ilość kosmetyku na dłoniach i następnie rozprowadzając go po wilgotnych włosach. Pierwsze, co mnie uderzyło to bardzo przyjemny zapach, który długo po aplikacji ze mną pozostał i przypominał o sobie przy każdym poruszeniu głową.
Co do efektów... Po użyciu specyfiku włosy stawały się dużo bardziej nawilżone, miękkie, wyraźnie wzmocnione, a puszenie ujarzmione (nie trzeba było nawet stosować wcześniej odżywki). Pasma nabierały blasku, łatwiej było je rozczesać. Wiadomo, jak to z produktami zawierającymi olejki - trzeba uważać, by nie przesadzić z aplikowaną ilością, gdyż można sobie zafundować zamiast pięknych włosów obciążone kluchy. Generalnie jest to bardzo dobry produkt, na dodatek niezwykle poręczny dzięki malutkiej buteleczce, którą bez problemu można wszędzie ze sobą zabrać.

W porządku

Podobnie, jak inne olejki z tej serii, tak i ten trzyma poziom - zabezpiecza końcówki, wygładza włosy i ułatwia rozczesywanie. Wyróżnia go bardzo słodki zapach, który przez pewien czas utrzymuje się na kosmykach.

Standardowo minus jedna gwiazdka za opakowanie, z którego ciężko dozować kosmetyk - łatwo się rozlewa i marnuje.

Cudowny zapach

Jedno co wyróżnia ten olejek to piękny, intensywny zapach, po wtarciu we włosy trzyma się baaardzo długo. Mam puszące się i rozjaśniane włosy i po dłuższym stosowaniu tego produktu zauważyłam znaczną różnicę. Włosy nie dość, że pięknie pachniały to były gładkie i miłe w dotyku. Polecam ;)

Dosyć ciężki i.. drogi

Zacznę od opakowania: cena 5-6zł to na pierwszy rzut oka mało, ale zważywszy na to, że buteleczka jest malusieńka (20ml), uważam, że jest wysoka. Fajne, drogeryjne olejki do włosów są często w opakowaniach 100ml za 10-15zł. Ten stosunek pojemność/cena rekompensuje trochę fakt, że olejek jest ciężki, przez co wydajny. Za pierwszym razem przesadziłam z ilością i skończyłam ze strąkami - a moje włosy ciężko przeciążyć. Niestety opakowanie nie pomaga w dozowaniu - otwór jest tak duży jak zakrętka, jeden szybki ruch i można sobie wylać pół olejku na dłoń - za brak jakiegoś dozownika/kroplomierza - duuży minus. Także początkujący - uważajcie ;)
Zapach - bardzo słodki, całkiem ok, ale nie powalający, niekoniecznie to jest zapach który chciałabym mieć na włosach na co dzień. Nic specjalnego, moim faworytem pod tym względem nadal zostaje Isana Professional. Skład bogaty, lista składników długa - i tak jak wspomniałam, olejek bardzo dociąża, nie nada się do cienkich/oklapniętych włosów, chyba, że w śladowej ilości. Świetnie zabezpiecza końce. To co mnie zasmuciło to fakt, że poza silikonem, wszystkie wartościowe oleje znajdują się po zapachu, czyli są w śladowych ilościach. Ciężko powiedzieć czy taka ilość chroni faktycznie włosy przed UV, szczególnie, że olejku nałożyć dużo się nie da. Pod koniec bardzo szkodliwe dla skóry BHT, oraz alcohol denat, który włosy bardzo wysusza. Składowo nic specjalnego.

cudo nie olejek :)

Olejek jest genialny! Uratował moje suche i podniszczone końcówki włosów. Zapach obłędny! Stosuje go na mokre włosy a potem jeszczce odrobine wcieram w końcówki suchych . Minusem jak dla mnie jest opakowanie - ciągle za dużo mi sie z niego wylewa. Mimo małej pojemności jest zaskakująco wydajny. Polecam z całego serca!

Cudeńko

Za 5 zł takie cudo, grzech nie wziąć, przepiękny zapach i świetnie działa na końcówki, wygładza je i sprawia, że wyglądają zdrowo.

Mega polecam przetestować!

Maleńkie cudo do włosów o pięknym zapachu :)

Lubię wszelkiego rodzaju olejki do włosów, więc i obok tego również nie mogłam przejść obojętnie. Wcześniej używałam klasyczną wersję. Teraz kiedy wypadają mi włosy i są rozjaśnione postanowiłam przetestować olejek z Biotyną i Lnem.

Zacznę od tego, że już od pierwszego otwarcia buteleczki urzekł mnie zapach olejku. Jest po prostu przepiękny. Delikatny i przyjemny dla nosa, jednak na włosach pozostaje bardzo długo. Uwielbiam go :) Olejek posiada rzadką konsystencję, która błyskawicznie wchłania się w moje włosy. Dosłownie chłoną go jak gąbka. Olejek cudownie nawilża włosy, szczególnie teraz kiedy je nieco rozjaśniłam bardziej potrzeba im nawilżenia. Przydatny jest szczególnie przy prostowaniu włosów. Dobrze dociąża włosy i zapobiega nadmiernemu puszeniu. Produkt dodaje blasku. Stosuję go na mokro po umyciu włosów jak i na sucho, po zabiegu prostowania. Dodatkowo chroni włosy dzięki filtrom UV. Włosy po zastosowaniu są przyjemne i miękkie w dotyku. Zdecydowanie mniej odstają i mniej się elektryzują. Nie powoduje obciążenia czy przetłuszczenia końcówek. Maleńka buteleczka wygląda dosyć klasycznie, ale za to w środku kryje się mnóstwo cennych składników odżywczych. Pojemność 20 ml spokojnie wystarczyła mi na miesiąc stosowania przy codziennym używaniu. Jest wydajny. Dozowanie z buteleczki nie sprawia mi żadnych problemów. Nawet kiedy zdarzy mi się wylać go za dużo spokojnie można go zgarnąć z powrotem do opakowania :)

Nie zauważyłam aby włosy po jego zastosowaniu zaczęły mi mniej wypadać jednak widzę dużo innych zalet w tym produkcie. Pięknie pachnie i nawilża włosy, oraz korzystnie wpływa na ich wygląd dzięki czemu pięknie się błyszczą. Polecam :)

Polecam każdemu

Podoba mi się jego skład - biotyna i len. Biotyna hamuje wypadanie włosów, jednak ja używałam tego olejku dopiero od połowy włosa, więc nie wiem czy rzeczywiście tak jest. Wolę tych olejków nie nakładać aż od samej nasady, bo wtedy włosy są po prostu tłuste. Len chroni włosy przed UV i temperaturą, więc jest to produkt idealny na lato. Bardzo podoba mi się zapach tego olejku, utrzymujący się nawet po wysuszeniu. Moje włosy polubiły się z tym olejkiem. Stały się wygładzone, mniej się puszą, są miłe w dotyku i zdecydowanie łatwiej się je rozczesuje. Wiele osób zauważyło u mnie poprawę stanu włosów, a jest to za sprawą olejków Bioelixire. Skradły moje serce.

Jeden z ulubionych

Serum intensywnie wzmacnia oraz chroni włosy przed negatywnym działaniem słońca. Działa wzmacniająco i nawilżająco na włosy dzięki zawartej biotynie. Len również chroni włosy przed działaniem promieniowania UV i wysokiej temperatury. Ja używam po każdym umyciu na końcówki wilgotnych włosów. Kolor jest bezbarwny, olejek dobrze się rozprowadza. Moich włosów nie obciąża, a wręcz bardzo ułatwia rozczesywanie. Ma przyjemny zapach, który czuć nawet po wysuszeniu włosów. Butelka zawiera 20 ml produktu, na pewno gdyby miała pompkę użytkowanie byłoby wygodniejsze, mały minus - ale nie sprawia, że nie powtórzę zakup. Polecam :)

Fajny olejek

Ten olejek zakupiłam za niecałe 5zł w rosku.Zachecil mnie skład len oraz biotyna. Len działa na włosy nawilżająco a biotyna pomaga w walce z wypadaniem włosów.
Czy tak jest tego nie wiem ponieważ nie używam tego typu produktów na skalp jedynie na końcówki włosów.
Moje włosy lubią się przesuszać i puszyć szczególnie gdy na dworze wilgoc.Uzywam olejku by je ujarzmić po wysuszeniu włosów wcieram odrobinę w końce.
Efekt jest całkiem niezły. Włosy są wygładzone, błyszczące a producent zapewnia że olejek chroni także przed wysoką temperaturą.
Musze przyznać że spodobał mi się zapach tego kosmetyku. Kojarzy mi się z jakimiś perfumami.
Olejek jest dość wydajny, wystarczy odrobina i wcieramy go we włosy.
Opakowanie to zakręcane buteleczka,a ta mieści się w kartoniku.
Pojemność olejku to 9ml.Mysle że jest wart uwagi.