DevaCurl, Arc Angel Gel (Żel do stylizacji fal i loków)

DevaCurl, Arc Angel Gel (Żel do stylizacji fal i loków)

DevaCurl Arc Angel Gel, to lekki żel o niezwykłych właściwościach utrwalających, bez obciążania włosów! Współautorką marki jest Lorraine Massey, czyli pionierka i twórczyni metody CG (Curly Girl Method).

Receptura żelu została oparta na wyciągu ze skórki słodkiej pomarańczy, będącym naturalnym antyoksydantem o delikatnym, cytrusowym zapachu.
Żel został wzbogacony również dobroczynnymi wyciągami z melisy, trawy cytrynowej, chmielu, rozmarynu oraz krwawnika pospolitego. Połączenie tych składników doskonale wzmocni włosy, nadając im zdrowego blasku i objętości.

Produkt nie zawiera SLS/SLeS, silikonów, ani parabenów.

Mieszane uczucia.

ja: Mam dużo cienkich, kręconych włosów w typie wurly (zmieszanie fali i loka czyli typ 2c/3a). Średniporowate w kierunku niskoporowatych, długości do ramion. W okresie zimowym lubią się plątać nad karkiem i mają tendencje do wypadania. Często bywają matowe i szorstkie.

Oczekiwania: Podbicie skrętu, brak sklejenia. Ładne i sprężyste loki.

Skład: Emolient i humektant. Skład bardzo naturalny, można stosować kosmetyk codziennie. Nie ma szkodliwych substancji. Nie ma parabenów, SLS, SLeS, silikonów ani siarczanów. Oczywiście, jakże by inaczej zgodny z metodą CG. Jaśmin - uelastycznia i nadaje połysk; ekstrakt ze skórki pomarańczy, który ma właściwości przeciwłupieżowe; trawa cytrynowa, która pomoże odżywić włosy. Idealnie zachowany balans pomiędzy gliceryną a proteinami, utrzymuje dobrą równowagę PEH włosów.

Opakowanie: Duża butelka, dozownik w zakrętce. Dobrze się transportuje, nic się nie wylewa. Dozownik dobrze się sprawdza, niestety ciężko wydobyć produkt do ostatniej kropli. Zużycie produktu widać dopiero pod światło.

Wrażenia: Jest to chyba jeden z najbardziej rozreklamowanych żeli Deva. Bardzo dobry skład, naturalny i można stosować codziennie. Nie jest testowany na zwierzętach - brawo i wielki ukłon. Stworzyła go osoba, która stworzyła metodę Curly Girls więc co mogłoby pójść nie tak?
A no niestety mnie ten żel na kolana nie powalił. Po otwarciu zapach, który mi kompletnie nie odpowiada. Nie jest przyjemny, raczej trochę chemiczny. Na włosach utrzymuje się jeden dzień, właściwie ten po umyciu. Żel jest bardzo wydajny, wystarczy niewielka ilość produktu, żeby wystylizować włosy. Nakładałam go na różne sposoby - do reanimacji na wilgotne włosy - poradził sobie całkiem nieźle, ładnie podbił skręt, ale spowodował, że włosy były matowe. Wgnieciony w ociekające wodą włosy, razem z cantu aktywatorem jako odżywką bez spłukiwania - tu wypadł średnio, nawet powiedziałabym, że słabo. Włosy były obciążone, przyklapnięte i nieco rozprostowane. Nie wyglądały jakby były dwa dni po myciu, ale nie potrzebowały jeszcze reanimacji. Skręt nieco rozluźniony, włosy bez blasku, ale bardzo miłe w dotyku. Trzecie podejście do żelu było na ociekające włosy, po ploppingu, nałożony solo. Tu wypadł chyba najlepiej. Nie było sklejonych włosów, skręt był nieco lepiej podbity, na pewno była stanowczo lepsza objętość niż w pozostałych dwóch przypadkach. Niestety efekt stracił się już kolejnego dnia po myciu.
Przy wszystkich zastosowaniach mogę powiedzieć, ze włosy nie były spuszone, skręt się nie rozwarstwiał. Włosy nie były może nadzwyczaj obciążone, ale ten żel nie najlepiej współpracuje z innymi produktami do stylizacji. Włosy są miękkie i wygładzone. Produkt być może lepiej sprawdza się u fal, albo u włosów z mocniejszym skrętem. Na mnie nie zrobił wrażenia jakiego się spodziewałam. Jest to żel, który wykończę, ale miałam znacznie większe oczekiwania.