The Body Shop, Banana Conditioner (Bananowa odżywka do włosów)

The Body Shop, Banana Conditioner (Bananowa odżywka do włosów)

Lekka bananowa odżywka do włosów swoje właściwości odżywcze i intensywny zapach zawdzięcza ekwadorskim bananom, które stanowią główny jej składnik. Dzięki odżywce bananowej włosy są miękkie, lśniące i odżywione. Nowa seria Anita`s Favourites ma w swojej ofercie kultowe produkty firmy The Body Shop, stawia również mocno na ekologię. Bananowa odżywka do włosów została po raz pierwszy wypuszczona na rynek w roku 1988.

zapachowa
w butelce
Struktura
lekkie
100 – 250ml

Zbyt lekka

Niestety, mimo że miałam wobec tej odżywki duże oczekiwania, bardzo mnie ona zawiodła. Kosmetyk ma dość lekką, raczej rzadką konsystencję. Produkt pachnie bananami; nie jest to nieprzyjemny zapach, ale w moim odczuciu bardzo sztuczny, choć przecież w składzie znajduje się ekstrakt z tych owoców. Ponadto, sama buteleczka jest wykonana z bardzo twardego plastiku i mimo że jest przez to solidniejsza, utrudnia wydobycie kosmetyku ze środka. Jeśli chodzi o najważniejszą rzecz, czyli działanie, niestety, przy moich suchych i dość wymagających falach, ta odżywka to za mało. Włosy po jej zastosowaniu dobrze się rozczesywały (na mokro, przed nałożeniem stylizatora), po wyschnięciu były dość miękkie, ale nie wystarczająco dociążone, a wręcz nieco spuszone. Myślę, że posiadaczki włosów niskoporowatych, gładkich i zdrowych mogłyby być z tego kosmetyku zadowolone, dla mnie to jednak niestety za mało, zwłaszcza za tę cenę. Niestety nie kupię ponownie.

Bananowy raj

Do recenzji tej odżywki zbierałam się od dłuższego czasu. Generalne jest to dość dobry i przyjemny produkt. Pięknie pachnie, włosy po nim są miękkie i łatwiej się rozczesują. Nie jest to odżywka do zadań specjalnych, nie sprawdzi się przy włosach bardzo zniszczonych, wymagających mocnego nawilżenia i regeneracji. Przy włosach normalnych, wymagających lekkiego nawilżenia i wygładzenia, daje świetne efekty i biorąc jej obłędny zapach staje się niezastąpiona w codziennej pielęgnacji.

Wykorzystała: kilka próbek

Piękny zapach i nic więcej

Jakiś czas temu pod swoją choinką znalazłam banany takie maleńkie z The Body Shop była to cała seria odżywka,szampon, masło oraz żel. Powiem Wam że ciężko określić czy warto go wypróbować bo odżywka obłędnie pachnie ale nie zrobiła z moimi włosami nic więcej, włosy nie są po niej ani lśniące, odżywione, są bardziej matowe , ciężko jest je rozczesać, strasznie się plączą, także ja dziękuję za takie banany pod choinką,

Piękny zapach

Odżywka pięknie pachnie bananem i zapach utrzymuje się na włosach do ich wyschnięcia. Odżywka jest dość płynna i niestety słabo nawilża włosy ale za to nie obciąża ich. Włosy delikatnie błyszczą się i są uniesione ale przy bardzo suchych włosach może w ogóle sobie nie poradzić.

Ah ten zapach!

Produkty The Body Shop mają oblędne zapachy! Nie inaczej jest w przypadku tej odżywki. Aż chce się ją zjesc! Po jej użyciu włosy są miękkie i lepiej się rozczesują. Natomiast jak dla mnie za mało nawilża włosy i ich nie wygładza. A tego właśnie głównie wymagam od odżywek do włosów.

Jedyne co robi to ułatwia rozczesywanie

Nie zauważyłam żadnego wpływu na kondycję włosa, jedyne co to nakładam, żeby rozczesać włosy, na codzień używam innych odżywek. Jest wydajna, pięknie pachnie, ale co z tego? Cena nie należy do najniższych, za tę cenę spodziewałabym się jakiegokolwiek działania.

Świetna, ale może obciążać

Naprawdę świetna odżywka, jedna z najlepszych jakie używałam. Włosy po jej umyciu są mięciutkie, zdrowe, bez problemu się układają, rozczesują, pięknie pachną bananami. Jedyna wada jest taka, że jeśli użyjemy jej za dużo, to może obciążyć włosy i skrócić ich świeżość. Warto upolować ją w zestawie z szamponem, bo cena jest dość wysoka.

Taka sobie

Moja recenzja nie wiedzieć czemu została usunięta, więc dodaję ją ponownie. Miałam kiedys tą odżywkę i używałam razem z szamponen z tej serii, szampon był taki sobie i niestety odżywka też... Butelka w porządku, dziurka była odpowiednio duża i ogólnie wizualnie wszystko ok, ale jeśli chodzi o jakość tego produktu to pozostawiał wiele do zyczenia.
Oczywiście zapach nie był zły, produkt pachniał jak zgniecione banany, bardzo fajnie, natomiast jako coś co ma nam zmiękczyć wlosy i pomóc w ich rozczesywaniu to tutaj szału nie było. Konsystencja była dośc rzadka i trzeba było go wziąć dużo, a po spłukaniu w ogole nie było czuć, że jakąś pomoc w rozczesywaniu otrzymaliśmy. Do tego tak jak seria pachnie ładnie i jedzeniowo, tak na włosach jakoś niekonieczne ten zapach wydaje mi się najlepszy.
Zużyłam, ale namiętności nie było.

Jak świeży banan na wlosach

Ja się zakochałam od pierwszego powąchania :)
Mam lekka słabość do produktów bananowych. Jak tylko coś ma w sobie bananowy zapach już jest u mnie na plus.
Ta odżywka pachnie jak mus ze świeżych bananów. Nawet ma trochę taka konsystencje.
Bardzo fajnie wygładza włosy i je nawilża.
Po użyciu są miękkie i lśniące.

Zawsze poluje na nią na promocji 2 za 1
Mam tez szampon ale odżywka bije go na glowe - jest dużo lepsza

Bananowelove2

Zarówno jak szampon tak i ta odżywka uwiodła mnie swoim słodkim, bananowym zapachem (który nie jest chemiczny). Działanie ekstra-włosy są mocno nawilżone i wygładzone, lecz jednocześnie nie robią się oklapnięte, ani obciążone. Bardzo długo czuć zapach na włosach, szczególnie, gdy używa się szamponu i odżywki w komplecie. Super, jedna z moich ulubionych odżywek! Ma żelową konsystencję, więc trochę ciężko się ją nakłada, bo spada z włosów, jeśli źle się ją wetrze no i w połowie opakowania ciężko wycisnąć, ale tak jest z wszystkimi produktami z BS,

cudny zapach, słabe działanie

Plusy:
+ ogromna przyjemnosc uzywania produktu: wspaniały zapach ktory utrzymuje sie na wlosach mimo kolejnych myc, przyjemna nietłusta, budyniowa konsystencja, latwosc spłukiwania
+ nie obciaza, nie przyspiesza przetłuszczania, wlosy sa puszyste
minusy:
- cena regularna
- znikome działanie, moze sprawdzi sie na zdrowych wlosach, wylacznie w celu ulatwienia rozczesywania. do wlosow zniszczonych (przesusz, rozdwojone koncowki) jest za słaba

słabsza w porównaniu ze skutecznością bananowego szamponu

Bananowy szampon to dobry produkt, więc nie wiadomo dlaczego balsam z tej samej serii jest taki nijaki. Poza zapachem słodkich bananów nie mają ze sobą wiele wspólnego. Po myciu szamponem włosy są lekkie, błyszczące, skóra głowy odświeżona, ale jak kogoś 'podkusi' zastosowanie tego balsamu, to cały pozytywny efekt znika.
Gdyby nie fakt, że kilka razy użyłam szamponu samodzielnie, to pewnie zrzuciłabym odpowiedzialność na całą serię. Ale z braku czasu, przez pewien czas używałam tylko szamponu.
Co robi balsam? Niewiele, bo kiepsko nawilża, ale to co jest największym minusem to efekt obciążenia włosów, które 1) przyklejają się do skóry, jakby coś dźwigały; 2) włosy szybko się przetłuszczają, już koło południa zaczynają wyglądać nieświeżo. Aż trudno uwierzyć, że wszystko to ten słodki balsamik :-)
Na pewno więcej go nie kupię! Same z nim kłopoty, a kto ma na to czas :-)