Pharmatech, Naturalny olejek cytrynowy

Pharmatech, Naturalny olejek cytrynowy

Działa ściągająco, odświeżająco, tonizująco i antybakteryjnie.
Olejek stosowany jest w mieszankach antybakteryjnych, oczyszczających skórę. Prosimy o ocenianie jako samodzielnego kosmetyku!

olejki
w butelce
Struktura
lekkie
olejek
<50ml

Cytrynowa moc

Jestem fanką zapachów spod znaku cytrusa, dlatego ten również musiał znaleźć się w mojej łazience.

O MNIE
Niewielka skłonność do podrażnień. Zapach to istotna część mojej pielęgnacji niezbędna do osiągnięcia relaksu.

OPAKOWANIE
Buteleczka z ciemnego szkła, w środku posiada nakładkę do odmierzania kropli. Opakowanie jest wygodne w użyciu, olejek dozujemy tam, gdzie chcemy bez zalewania butelki czy otoczenia.

WNĘTRZE
Olejek jest wodnisty, ale lepkość jest na tyle wysoka że nie zalewa butelki gdy odchylamy opakowanie w celu zamknięcia go. Kolor kropli jest bezbarwny, dopiero jak nalejemy więcej, widać żółty odcień. Zapach: skoncentrowany cytrynowy.

STOSOWANIE
Produktu używałam do pielęgnacji ciała, dostosowałam się do zaleceń producenta zamieszczonych na opakowaniu:
1) masaż- parę kropli oleju mieszałam z oliwką, po czym masowałam spięte miejsca
2) kąpiel- paręnaście kropli dodałam do gorącej kąpieli
3) odświeżenie powietrza (nieco przeze mnie zmodyfikowane):
- w butelce z atomizerem wymieszałam kilkadziesiąt kropli z ok. 50 ml wody
- mieszaninę olejku z odrobiną wody umieszczałam w kominku zapachowym.

DZIAŁANIE/EFEKT
1) Masaż bardzo fajnie odpręża a na skórze pozostaje delikatny zapach. Ta opcja najlepiej sprawdza się gdy masuje nas druga osoba.
2) Zapach olejku od razu przyjemnie unosi się pos wpływem gorąca. Nos jednak szybko się do niego przyzwyczaja i podczas kąpieli jest ledwo wyczuwalny. Dlatego trochę kropli dodawałam jeszcze podczas pobytu w wannie. Produkt nie podrażnił mnie w tym zastosowaniu, tak jak to było w przypadku olejku pomarańczowego. Wystąpiło lekkie szczypanie w okolicach pośladków ale chwilowe i tym razem dotrwałam do końca kąpieli.
3)- spray przydał się do odświeżania powietrza w toalecie lub innych pomieszczeniach oraz do niwelowania "szafowego" zapachu ubrań. Należy pamiętać aby zawsze zmieszać zawartość przed użyciem, ponieważ ulega rozwarstwieniu (-> zdjęcie). Ponadto taka mieszanka ze względu na wodne podłoże i brak konserwantów długo nie posłuży, dlatego warto robić jej małe ilości i zużywać na bieżąco.
- Kominek zapachowy to do tej pory mój faworyt stosowania olejków. Mamy gwarancję że olejek nie podrażni skóry, zapach uwalnia się sukcesywnie i na długo pozostaje w pomieszczeniu, ponadto tworzymy przyjemny nastrój ułatwiający relaks.

W olejkach eterycznych lubię wszechstronność zastosowań, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Recenzowany produkt należy do grupy moich ulubieńców. Polecam zwolennikom cytrusowych aromatów, te parę kropli naprawdę pomaga przynieść ukojenie po ciężkim dniu.