Nivea, Soft Care Shower Apricot & Apricot Seed Oil (Pielęgnujący żel pod prysznic `Morela i olej z nasion moreli`)

Odkryj pielęgnujący żel pod prysznic NIVEA Apricot & Apricot Seed Oil z naturalnym olejkiem z nasion moreli i dbaj o swoją skórę każdego dnia. Pozwól, aby żel zmienił się w delikatną pianę i otulił Twoje ciało, a Ty delektuj się delikatnym zapachem owocu moreli, który rozpieści Twoje zmysły i sprawi, że poczujesz się zrelaksowana.

Formuła żelu oczyści Twoje ciało, pozostawiając uczucie gładkiej i miękkiej skóry. Ciesz się zadbaną i pięknie pachnącą skórą każdego dnia. Dba o Twoją skórę, zachowując równowagę jej mikrobiomu. pH żelu jest przyjazne dla Twojej skóry. Łatwo biodegradowalna formuła, nie zawiera mikroplastików*.

*zgodnie z definicją UNEP

Morelowy prysznic

plusy:
+ morelowy zapach
+ dość dobrze się pieni
+ dobrze oczyszcza

minusy:
- nieco zbyt rzadka konsystencja
- nieznacznie wysusza skórę

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
+ szeroka dostępność
- niezbyt wydajny

Konsystencja i właściwości myjące na "tak", zapach na "nie".

Nie przepadam za zapachem moreli czy brzoskwiń, ale przepadam za żelami pod prysznic, więc wrzuciłam recenzowanego do marketowego koszyka, bo na promocji był :)
Generalnie jest tak, że woń owocową trzeba potrafić fajnie oddać w danym mazidle, bo można ją po prostu za przeproszeniem spieprzyć. Tak jest z zapachem truskawek czy właśnie moreli, a przynajmniej ja mam takie odczucia. W przypadku recenzowanego ta morela jest nieco sztucznie podana jak na moje gusta. Delikatna i niezbyt przyjemna dla nozdrzy, co zdecydowanie nie za bardzo pomaga mi się zrelaksować podczas kąpieli, ale to moje osobiste odczucia, bo jak wiadomo każdy inaczej odbiera dany zapach.
Ogólnie rzecz biorąc mi owa woń się nie podoba po prostu.

Sam żel natomiast jak i inne tego typu produkty marki sprawdza się bardzo dobrze w roli do jakiej został stworzony, czyli do mycia po prostu.
Jego kremowa konsystencja, bardzo dobrze się pieni skutecznie myjąc ciało.
Żel nie podrażnia, ani nie uczula mojej skóry. Jego plusem na pewno jest fakt, że nie posiada mikroplastiku w składzie. Nieststy że względu na jego woń, która ma dla mnie istotne znaczenie nie sięgnę po niego ponownie.

Nivea, Soft Care Shower Apricot & Apricot Seed Oil

Żel świetnie się pieni i bardzo ładnie pachnie, lubię zapachy z nutą owocu, są bardzo przyjemne, ten ma bardzo delikatny zapach. Jest bardzo wydajny i ma dość gęstą konsystencję, a skóra staje się jedwabista za sprawą olejków.

Morelove Love

Najczęściej używam dwóch marek żeli pod prysznic Dove oraz Nivea, bo najbardziej je lubię, a poza tym często można dostać je w promocji. Żel pod prysznic NIVEA Apricot & Apricot Seed Oil wybrałam przypadkiem, przy okazji większych zakupów produktów z tej kategorii. Nie kierowało mną uwielbienie do moreli, bo nawet niespecjalnie przepadam za tymi owocami. Może dlatego ten egzemplarz musiał trochę poczekać na użytkowanie. Ale skoro już go miałam, to wreszcie się doczekał, by stanąć w mojej łazience.

Opakowanie, konsystencja i zapach

Żel jest zamknięty w białej butelce, zamykanej na „klik”, o pojemności 500 ml. Ma oszczędną szatę graficzną. Prócz logo marki, na butelce znajduje się grafika z połówką moreli oraz istotna informacja, że produkt nie zawiera mikroplastiku, co dla mnie jest dobrą wiadomością, bo zwracam na to uwagę. Ta informacja znajduje się u góry butelki w postaci naklejki biało - zielonkawej w języku angielskim i niemieckim. Można ją znaleźć także na odwrocie butelki w informacjach o produkcie. Tam tekst jest w naszym rodzimym języku.

Produkt ma dość gęstą, biało-perłową konsystencje. W jego składzie znajduje się naturalny olejek z nasion moreli i ten składnik wyczuwam w zapachu produktu, który pachnie nie inaczej, jak właśnie tymi owocami. Producent określa jego zapach jako delikatny. Tu bym się z nim spierała, bo żel ma zapach bardzo dobrze wyczuwalny. Nie nazwałabym go delikatnym, a konkretnym. Co akurat produktowi krzywdy nie robi, bo aromat ten jest zachęcający, soczyście owocowy i nie wyczuwam w nim chemicznych tonów. Jednym zdaniem: Temu zapachowi mówię „Tak”.

Skład

W składzie produktu znajduje się m.in. Limonene – silny przeciwutleniacz, który wychwytuje wolne rodniki. W kosmetyce występuje jako komponent zapachowy. Jest często dodawany do kosmetyków naturalnych, nadając im zapach skórki cytrynowej. Alergicy powinni uważać na stosowanie kosmetyków z tym składnikiem, ponieważ może podrażniać skórę i oczy oraz wywoływać reakcje alergiczne. Mamy w składzie też Geraniol – składnik kompozycji zapachowych, pełniący funkcję substancji maskującej oraz wzmacniacza zapachu. Jest alergenny, w skali do pięciu jego działanie alergenne ocenia się na 4. Substancja jest wpisana na listę potencjalnych alergenów i sklasyfikowana jako groźny alergen, jak czytam w naszej bazie. Swoje za uszami ma też kolejny składnik Linalool – składnik kompozycji zapachowych. Może mieć właściwości alergizujące, dlatego w przypadku przekroczenia określonego stężenia umieszcza się go w składzie INCI. Dzieje się tak wówczas, gdy jego stężenie przekracza w produkcie spłukiwanym 0,01%. Uważa się go za potencjalny groźny alergen, mogący powodować wysypki skórne.

Działanie

Żel jest bardzo wydajny. Potrzeba go niewiele, aby w komitywie z gąbką wytworzył pianę. Jedna butelka wystarcza mi z reguły na miesiąc codziennego użytkowania. Kąpiel, przy użyciu tego ładnie pachnącego żelu, jest dla mnie przyjemnością. Produkt nie wysusza mojej skóry, nie powoduje jej podrażnień. Dobrze spełnia swoje zadanie, pozostawiając skórę oczyszczoną, miękką w dotyku, odświeżoną i zadbaną. Ma też przyjazne dla niej pH. Podczas mycia jego zapach jest dobrze wyczuwalny, co jest dodatkowym plusem, ale na skórze po kąpieli nie utrzymuje się długo, czego od niego wcale nie wymagam.

Podsumowanie

Żel pod prysznic Apricot z naturalnym olejkiem z nasion moreli, to udany produkt. W promocji kupiłam go za mniej niż 10 zł, co przy jego pojemności uznaję za dobrą cenę. Produkt spełnia swoje zadanie, a do tego ładnie, świeżo pachnie. Choć nie jestem wielbicielką moreli zdobył tym zapachem u mnie dodatkową gwiazdkę. Istotne jest dla mnie również to, że ma łatwo biodegradowalną formułę, bo nie zawiera mikroplastików. W jego składzie są komponenty, na które powinni zwrócić uwagę alergicy. Ja do nich nie należę, w związku z czym, żadne nieprzyjemności mnie z jego strony nie spotkały. Polecam ten żel do wypróbowania, bo u mnie sprawdził się bardzo dobrze.

Crème de la crème

Jest to kolejny solidny żel pod prysznic od Nivea. Przede wszystkim - duża pojemność za rozsądną cenę. Do tego wygodne opakowanie, które dobrze trzyma się pod prysznicem i trzyma mokrymi rękami. Zapach jest bardzo delikatny, jogurtowo-morelowy, po prysznicu przez dłuższą chwilę pachnie nim cała łazienka. Konsystencja też jest w porządku, jedyne co to mogłaby być odrobinę gęstsza, bo jest bardziej lejąca niż inne żele pod prysznic. Żel dobrze się pieni. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do jego właściwości myjących. Skóra jest czysta, świeża, a przy tym delikatna i miękka w dotyku. Nie ma mowy o przesuszeniu. I o to mi chodzi w produktach myjących, do nawilżania służą mi balsamy i mleczka.

Niezły

Żel kupiłam jako płyn do mycia dla całej rodziny. Stosujemy od ponad 2 tygodni i wszyscy jak narazie są zadowoleni.
Żel ma kremową lekko perłową strukturę.
Cudnie świeżo, orzeźwiająco pachnie.
Ładnie myje skórę nie powodując jej podrażnień (informacja dotyczy suchej, wrażliwej skóry).
Po myciu zapach żelu nie utrzymuje się długo.
Żel nie wysusza skóry. Ale też nie zmienia jej nawilżenia.
Myje i w tym jest bardzo dobry.
Dodatkowo energetyzująco działa. Jest wydajny i stosunkowo tani.

Bardzo przyjemny, wakacyjny zapach... ❤️

Dla mnie żel pod prysznic powinien spełniać dwie rzeczy:
1) Oczyszczać
2) Mieć ładny zapach
O resztę pielęgnacji dbają już inne kosmetyki. ;) Ten żel zdecydowanie mogę ocenić na 5! Znajduje się w sporej buteleczce, o pojemności 500 ml. Jest bardzo wydajny, używam go około miesiącach i zużycie jest naprawdę niewielkie. Szata graficzna opakowania jest bardzo typowa dla marki Nivea. Buteleczka jest jednak bardzo wygodna, a otwarcie nie sprawia problemów. Przede wszystkim żel pachnie obłędnie! Faktycznie jest w nim wyczuwalna morela. Mi kojarzy się trochę z jogurtami morelowymi.❤️ Cudny, idealny zwłaszcza na lato, bo w końcu owocowy i orzeźwiający. Żel nadaje się do wszystkich typów skóry. Mnie w żaden sposób nie podrażnił, ani nie uczulił. Formuła jest bardzo przyjemna w użyciu. Co więcej, nie zawiera mikroplastików! Żel ma odpowiednie ph dla skóry. Po jego użyciu jest gładka i miękka w dotyku. Zdecydowanie polecam!