SO'BiO Etic, Apres-Shampooing Cheveux Hydrates (Nawilżająca odżywka do włosów `Kokos i kwas hialuronowy`)

Dzięki tej odżywce do włosów wszystkie, ale szczególnie suche włosy, są optymalnie nawilżone. Poprawiona jest również gładkość i łatwość łączenia. Dzięki innowacyjnej formule produkt można stosować na trzy różne sposoby. jako:
Odżywka
Maska do włosów
Low-poo metoda, zamiast szamponu

do włosów farbowanych, do włosów suchych i zniszczonych, do włosów normalnych
nawilżające
bez silikonów, bez parabenów
w tubie

Bardzo sympatyczna odżywka, szkoda, że mało wydajna

Tą odżywkę kupiłam na promocji w trakcie targów.

Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane bordowy. Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie lekkie lakiery - pianek nie cierpią (są dni gdy je akceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Zapach: odżywka pachnie kokosem z nutką migdała.

Ma wygodną tubkę. I dobrze się z niej wyciska. Nawilża włosy, ma fajne działanie nawilżające. Tak moje włosy lubią olejki, ale jako składnik kosmetyku, nie zaś nakładane solo na włosy - i tutaj odczuwa się dodatek kokosa. Wygładza włosy, nie przeciąża ich. Nie daje efektu naleśnika. Włosy są po niej fajne wygładzone. Nie ma sylikonów a to dla mnie plus, bo one jakoś niezbyt fajnie działają na moje włosy.

Jedyny minus do którego się przyczepię to to, że mogło by być jej więcej, bo ta tuba wystarczyła na 2 tygodnie używania. Szkoda, bo to fajny kosmetyk od So Bio etic, ale będę go mimo to kupować, bo spełnia moje oczekiwania. Nawilża wygładza włosy i czuć dodatek kokosa, co producent deklaruje już w nazwie.

Mimo niskiej wydajności polecam tą odżywkę.