Marba Cosmetics, Jardins de Provence, Fizzing Bath Bomb Green Tea (Musująca kula do kąpieli `Zielona herbata`)

Musująca kula do kąpieli z naturalnymi suszonymi ziołami oraz olejkami. Idealny dodatek do kąpieli o zapachu zielonej herbaty.

Taka zwyczajna, ale dobra

Wszelkie bajery do kąpieli kupuję z myślą o córce, bo jak to dziecko uwielbia się taplać w wodzie, a wszelkie dodatki tylko to uwielbienie wzmagają. Ja sama za kąpielami nie przepadam.
W skład serii Jardins de Provence wchodzą kule w 4 wersjach zapachowych, młoda wybrała sobie akurat zieloną herbatę.

Kula jest całkiem spora, w naszej wersji koloru białego z niewielką zawartością suszonych liści herbaty. Zapakowana w folię termokurczliwą. Do odpakowania jej najlepiej uzbroić się w nożyczki, bo samymi palcami można mieć trudność.

Kula musuje dosyć mocno i przez ładnych kilka chwil daje się pocieszyć tym efektem. Rozpuszcza się całkowicie. Potem pozostaje susz unoszący się na wodzie, na mleczno zabarwiona woda oraz bardzo delikatny zapach zielonej herbaty. Jest ok, ale czegoś mi w niej brakuje, a z pewnością mocniejszego aromatu.

Producent wspomina o bogactwie naturalnych olejków, jednak jest to przesadzone stwierdzenie. Olej awokado oraz olej z pestek winogron znajdują się dopiero po zapachu. Taka ilość nie jest odczuwalna dla skóry. Na szczęście generalnie do składu nie mogę się przyczepić, bo nie jest napakowany niepotrzebnymi albo, co gorsza, szkodliwymi składnikami.

Kula nie posiada szczególnych właściwości pielęgnacyjnych, ale też nie szkodzi. Młoda ma suchą i wrażliwą skórę, a po kąpieli nie zauważyłam pogorszenia się jej stanu.
Bez problemu się również spłukuje i nie pozostawia niebezpiecznego osadu na wannie.

Może nie jest to produkt, który robi wow, ale jednak nie mogę się do niczego mocniej przyczepić i pewnie jak córka zapragnie pomusować w wannie, to sięgniemy po inne wersje.
Jednorazowo nie jest to droga impreza, bo coś ok. 4 zł. U mnie dostępne są w Auchan, a nigdzie indziej nie rzuciły mi się w oczy.