Gehwol, Extra, Universal Fußpflege Creme (Uniwersalny krem pielęgnujący do stóp)

Zobacz oferty

Uniwersalny kosmetyk składający się z chroniącej skórę mieszaniny specjalnych tłuszczów oraz naturalnych olejków: eukaliptusowego, rozmarynowego, lawendowego i tymiankowego. Zawiera również lanolinę. Stosuje się przy uczuciu zmęczenia stóp, w odmrożeniach, nadmiernej potliwości, przy nadmiernym rogowaceniu naskórka. Czyni wysuszoną skórę miękką i elastyczną. Zapobiega tworzeniu się modzeli.

Sposób użycia: 1-2 razy dziennie wmasować w skórę stóp.

Świetny krem

Najpierw dostałam próbkę tego kremu i przepadłam, po kilku dniach pobiegłam do apteki po opakowanie pełnowymiarowe. Postanowiłam przetestować krem do stóp, który dla mnie wydaje się być produktem niezbędnym dla osób dbających o stopy. Na początku zapach może wystraszyć, bo jest intensywny, mocno ziołowy,a le bardzo przyjemny. Kosmetyk spełnia swoje zadanie – nawilża, odżywia, odświeża, intensywnie pielęgnuje. Jest idealny, nie tylko latem!

OPAKOWANIE

Krem otrzymujemy w kartonowym pudełeczku o szaro-białej barwie i grafice przedstawiającej szkice ziół. Ogólnie opakowanie jest bardzo estetyczne i dobrze przemyślane pod względem rozmieszczenia informacji. W środku znajdziemy ulotkę na temat wszystkich produktów z serii oraz właściwe opakowanie kremu. Miłym zaskoczeniem jest forma opakowania – jest to mała, poręczna tubka z zakrętką. Bardzo podoba mi się to opakowanie, ponieważ można je mieć ze sobą nawet podczas letnich wyjazdów. Tubka wykonana jest z miękkiego tworzywa, dzięki czemu nie ma problemów z wydobyciem produktu.

KREM

Krem ma gęstą, zbita i bogatą konsystencję. Biała barwa i intensywny, bardzo ziołowy zapach są pozytywnym zaskoczeniem. Wyczuwam w nim wyraźnie świeży rozmaryn, lawende i eukaliptus, a to nie wszystko, bo krem jest naładowany wręcz mieszanką olejków roślinnych. Zapach jest świeży, pozostaje z nami na dłuższy czas. Po wsmarowaniu w stopy krem błyskawicznie się wchłania nie pozostawiając tłustej czy lepkiej warstwy, owszem jest lekka warstewka ochronna, ale jest ona bardzo przyjemna. Krem nie sprawia, że wszystko lepi się do stóp, to plus. Jeśli chodzi o nawilżenie i odżywienie to jest ono na bardzo dobrym poziomie. Stopy są odpowiednio nawilżone, nie czuję suchości czy dyskomfortu, więc krem pod tym względem spełnia swoją funkcję. Właściwości antyperspiracyjne również się sprawdzają, krem ogranicza pocenie stóp, co jest wyjątkowo istotne 9będzie dobrym wyborem na lato, ja używałam go w okresie jesienno-zimowym). Krem ma pojemność 75 ml, ale jest stosunkowo wydajny, bo nie trzeba go dużo na 1 aplikację. Mnie opakowanie wystarczyło na 4 miesiące sumiennego stosowania.

PLUSY:
+ praktyczne i wygodne opakowanie
+ nietypowy zapach
+ bogata konsystencja
+ szybko się wchłania
+ dobrze nawilża, odświeża, wygładza, zmiękcza
+ ogranicza pocenie stóp
+ wydajny

Najlepszy z najlepszych

Krem jest po prosty genialny, przy regularnym stosowaniu gołym okiem widać poprawę wyglądu naszych stóp. Stopy są dzięki niemu zadbane, nawilżone. Krem bardzo szybko się wchłania co jest dodatkowym plusem, bo dzięki temu można bez obaw używać go przed snem i nie musimy się martwić o tluste plamy na pościeli. Może jest trochę droższy niż popularne kremy do stóp, ale ma bardzo gęstą konsytencję, dzięki której jest bardziej wydajny i przynosi prawdziwą ulgę dla zmęczonych stóp.

Rewelacyjny nie tylko latem

Kupiłam krem w celu nawilżenia bardzo suchej skóry. Nie spodziewałam się aż takich efektów. Nie tylko odświeża stopy, ale przede wszystkim długotrwale nawilża, zmiękcza, zapobiega narastaniu twardej warstw. Przedłuża efekty pedicure. Szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy, dzięki czemu spokojnie można ubrać sandały a stopy nie będą śliskie. Po zastosowaniu efekt odżywionej skóry utrzymuje się przez cały dzień.

Ilość zużytych opakowań: trzy

Dobry

Zaznaczę, że moimi głównymi problemami, jeśli chodzi o stopy jest brak nawilżenia i stwardniałe lecz niepękające pięty. Skórę mam w tych rejonach bardzo delikatną i cienką (poza wspomnianymi piętami), podatną na otarcia (ale z tym już radzę sobie nosząc odpowiednie obuwie).

Czytając recenzję poprzedniczek spodziewałam się rewelacyjnego produktu, jestem jednakże lekko zawiedziona. Ale do rzeczy.

OPAKOWANIE Toporna i masakrycznie twarda metalowa tuba. Z trudem się ją wyciska. Trudno mi uwierzyć, że kosmetyk potrzebuje aż takiego zabezpieczenia, ale może się nie znam.

ZAPACH Bardzo intensywny, świeżo - apteczny. Raczej nie można go zaliczyć do przyjemnych, ale powoduje uczucie lekkiego odświeżenia po aplikacji. Trudno jednak oczekiwać po specjalistycznym preparacie do stóp, żeby pachniał kwiatkami.

KONSYSTENCJA Gęsta i twarda. Krem ma biały kolor.

APLIKACJA Bez zarzutu, mimo wspomnianej gęstości.

DZIAŁANIE Krem nawilża, ale nie natłuszcza. Efekt nie jest spektakularny i utrzymuje się kilka godzin. Niestety nie zauważyłam znacznego zmiękczenia pięt, na czym najbardziej mi zależało. Muszę jednak uznać jego właściwości kojące i łagodzące, stopy są nieco mniej wrażliwe, naskórek uległ uelastycznieniu.

Podsumowując, produkt nie okazał się remedium na moje dość banalne problemy, osobom z modzelami, pękającymi piętami lub innymi podrażnieniami może przysłuży się lepiej. Mam teraz zamiar poszukać czegoś tańszego, koncentrującego się przede wszystkim na zmiękczaniu i nawilżaniu.

Używam tego produktu od: ok. trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

Najlepszy

Używam regularnie od kilku lat w opakowaniach półlitrowych... Rewelacyjnie nawilża, pięknie regeneruje, koi podrażnioną skórę. Po zastosowaniu skóra jest nawilżona i elastyczna przez wiele godzin. Rewelacja!

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 5-6 opakowań półlitrowych

KWC do stóp

Używam tego kremu regularnie od kilku lat.Mam bardzo suchą skórę stóp i on jako jedyny pomaga (nie dał rady nawet Lipidro).Do rzeczy:gsta ale nietłusta konsystencja,zapach trochę apteczny,wchłania się błyskawicznie.Zauważyłam,że naskórek jest mniej twardy,skóra nie wysycha,rzadziej nawet po nowych butach tworzą się pęcherze.Skórki wokół paznokci też ok,nie "strzępią się".Nie mam problemów z nadpotliwością,więc nie wiem jakie jest działanie w tym zakresie.Polecam wszystkim ze suchą skórą stóp i pękającymi piętami oraz ze skłonnością do tworzenia modzeli i odcisków.

Używam tego produktu od:7lat
Ilość zużytych opakowań:kilkanaście i będzie więcej