Organik Botanik, I Coconut with Native Guava Shower Gel (Żel pod prysznic `Kokos i guawa`)

Odświeżający żel pod prysznic oparty na naturalnych składnikach. Olej kokosowy jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, które pomagają nawilżyć i odżywić skórę, pozostawiając ją jedwabiście gładką. Guawa jest bogata w witaminy A i C oraz przeciwutleniacze pomagające chronić skórę. Wygodne opakowanie z pompką.

Produkty ORGANIK BOTANIK nie są testowane na zwierzętach, posiadają naturalny skład i nie zawierają oleju palmowego.

Najważniejsze cechy:

zawiera składniki pochodzenia naturalnego
lekka, aksamitna konsystencja
natychmiastowe odżywienie skóry

Cieszę się że już się skończył

Do recenzji tego żelu pod prysznic zbierałam się całe wieki. Robiłam do niego ponad trzy podejścia i o ile jestem przekonana że nie wrócę do niego ponownie, to musiałam się upewnić jak bardzo nie spełnił moich oczekiwań i co tak naprawdę spowodowało że jestem tak bardzo niezadowolona z użytkowania.

Żel wpadł mi w ręce w drogerii, gdzie znam już na pamięć wszystkie półki i rozmieszczenie kosmetyków, więc jak tylko zobaczyłam nowości od marki Organik Botanik, o której wcześniej nie słyszałam, bez zastanowienia wrzuciłam do wypróbowania kilka kosmetyków. Sama cena już boli, bo żel zdecydowanie do najtańszych nie należy, a biorąc pod uwagę inne jego cechy, jest to jeden z czynników na niekorzyść tego kosmetyku. I głównie właśnie ze względu na cenę nie skuszę się na niego ponownie.

Opakowanie jest urocze. Ładnie się prezentuje, a do tego ma sporą pojemność i pompkę, co jest na zdecydowany plus.

Zapach jest śliczny, mocno słodki i nie czuć w nim chemicznych ulepszaczy. Ja zdecydowanie bardziej wyczuwam guawę niż kokosa, którego ubóstwiam w kosmetykach. I muszę zaznaczyć że zapach najładniejszy jest po włożeniu nosa w butelkę, bo już w trakcie używania kosmetyku, wielokrotnie miałam wrażenie że zapachu zwyczajnie nie czuję. Tak jakby całkiem wyparował. Jedynie używając jednorazowo potężnych i zdecydowanie przesadzonych ilości kosmetyku wyczuwałam zapach. Wydaje mi się że żel zdecydowanie lepiej sprawdzi się u fanek zapachów delikatnych i nienachalnych.

Konsystencja żelu jest maksymalnie rzadka. To praktycznie woda, a to powoduje że żel bardzo ucieka z dłoni. Do tego pompka dozuje naprawdę małe ilości żelu, więc użytkowanie go nie nalezało do najbardziej wygodnych i przyjemnych. Musiałam się bardzo napracować żeby całośc kosmetyku trafiła do miejsca docelowego, a nie wylądowała w prysznicowym brodziku, co, przyznaję, zdarzało się najczęściej. Głównie ze względu na konsystencję co jakiś czas musiałam odłożyć żel na bok. Nie sprawił mi zupełnie przyjemności z użytkowania.

Przyznaję, że kosmetyk nie zrobił mi krzywdy, nie podrażnił ani nie uczulił mojej skłonnej do przesuszania skóry. Jednak jego działanie pozostawia wiele do życzenia. Skóra była nawilżona, w stopniu poprawnym. Jedwabistej gładkości obiecanej przez producenta zabrakło zdecydowanie. Chociaż pod koniec opakowania, w efekcie totalnej frustracji – bo chciałam już ten żel zużyć, wyrzucić opakowanie i zapomnieć, wylałam na siebie potężną ilość po okręceniu pompki. I po raz pierwszy naprawdę poczułam intensywny i śliczny zapach żelu, a moja skóra była tak nawilżona i gładka jak życzyłabym sobie od początku używania produktu.