Johnson's Baby, Szampon

Johnson's Baby, Szampon

Sprawdź ceny produktu

Uniwersalny szampon do włosów z unikalną formułą "no more tears". Bardzo delikatny dla włosów i skóry głowy, polecany zarówno dla dzieci, jak i dorosłych - pozostawia włosy lśniące, miękkie, czyste, bez zbędnego ich obciążania. Nie zawiera alkoholu, nie zawiera mydła. Jeden z hitów marki Johnson's.

oczyszczające, nawilżające
w butelce
żel
100 – 250ml

Przyjemniaczek! :)

Stanowię zwolenniczkę stosowania delikatnych, dziecięcych szamponów przez osoby dorosłe. Wypróbowałam już kilka z „Babydream” na czele, ale większość niemiłosiernie plątała i puszyła moje wyskoporowate włosy, które nawet po zastosowaniu odżywki d/s pozostawały dosyć „tępe” w dotyku. (Ziołowe specyfiki dają identyczny efekt). Chciałam dać jeszcze szansę łagodnym myjadłom – zwłaszcza, że „Bambino” oraz „Hipp” spisywały się dawniej całkiem nieźle. Zakupiłam więc klasyk, a zarazem miłe wspomnienie z dzieciństwa.
Pierwsze skojarzenie, jakie nasunął mi zapach tego szamponu było związane właśnie ze szczenięcymi latami. Używałam go bowiem aż do dziesiątego roku życia, aczkolwiek nieregularnie, gdyż moi rodzice zawsze starali się oszczędzać. Najczęściej gościł u nas jedynie „Familijny”. Pamiętam jednak, że żółtego Johnsonka miałam ze sobą podczas zielonej szkoły.
Znajduje się on w gronie mych hitów z bardzo prostego powodu – jest niemalże idealny! Stosuję go naprzemiennie z lepiej oczyszczającą, miodową Naturią i niwelującą żółte odcienie „Joanną Ultra Color”. Naprawdę rewelacyjny specyfik!
Plusy produktu:
+ Działanie! Pozostawia skórę głowy doskonale czystą, na czym najbardziej mi zależy. Potrafi usunąć nawet trudne do zmycia oleje! Najczęściej aplikuję go, gdy są już zemulgowane poprzez odżywkę, ale zawsze coś. Zwłaszcza, iż wystarcza domyć włosy samą pianą;
+ Zapach – dla mnie neutralny, lecz całkiem przyjemny, taki niemowlęcy;
+ Nieźle się pieni, co u tego typu szamponów należy do rzadkości. (Wystarczy rozetrzeć go w dłoniach);
+ Przezroczysta, praktyczna butelka;
+ Krótki, ciekawy skład – SLS zajmuje dopiero czwarte miejsce!
Minusy produktu:
– Zawsze po umyciu włosów nakładam na nie dobrą odżywkę, albo maskę, dlatego nie potrafię powiedzieć czy je plącze. W trakcie spłukiwania odczuwam jednak nieznaczną szorstkość kosmyków, za co muszę odjąć gwiazdkę;
– Średnio wydajny, dosyć szybko schodzi;
Pomimo dwóch wad, Johnson Baby pozostanie jedynym z moich faworytów wśród szamponów. Oto prawdziwie godny polecenia specyfik! W przyszłości zamierzam traktować nim włoski swoich pociech.

Bardzo dobry szampon.

Kupiłam ten szampon dla dziecka i nie zawiodłam się. Ma ładny zapach, dobrze oczyszcza włosy, które po umyciu są miękkie. Jest łatwo dostępny, niedrogi. Mógłby być trochę bardziej wydajny, ale też nie jest aż tak źle. Nie próbowałam innych wersji szamponów Johnson's, ale pewnie jakiś jeszcze kupię, bo ten dobrze się sprawdził. Może i ja go wypróbuję skoro ma on tyle plusów. ;)

Nie dla mnie

Szampon znany wszystkim z delikatności, ale na suchych włosach się nie sprawdza. Moje włosy są suche na 70% długości, ale te 30% najbliżej skóry mocno się przetłuszcza, więc ciężko mi znaleźć dobry kosmetyk. Niestety J&J mi nie przypasował, głównie ze względu na to, co działo się z suchą częścią włosów: po umyciu były splatane, sfilcowane, tępe, bardzo trudne do rozczesania.

Kolejne minusy szamponu to mocno płynna konsystencja oraz zapach - kwestia gustu, ale dla mnie mdły.

Myślę, że szampon może się nieźle spisywać na dziecięcych cienkich włosach, ale u mnie nie sprawdził się.

Plusy:
+dostępność
+nie szczypie w oczy
+nie podrażnia skóry głowy

Minusy:
-średni zapach
-mocno płynny
-źle wypada na suchych włosach, zostawia je splątane i sfilcowane

idealna równowaga

Jestem posiadaczką włosów niskoporowatych, gęstych, długości za łopatki, z delikatnym ombre.

Moim włosom dobrze robią szampony Timotei, ale tam SLS jest na drugim miejscu w składzie, więc szukałam czegoś łagodniejszego.
Wypróbowałam też bez SLS-owe Babydream, ale robiły z moich włosów gniazdo.
Tak więc zdecydowałam się na coś pomiędzy. Johnsons owszem SLS ma, ale dopiero bodajże na czwartym miejscu.

O tym szamponie czytałam bardzo wiele. Że ma śliczny, dzieciaczkowy zapach, który większości kojarzy się z dzieciństwem, że nie szczypie w oczy i tym podobne.
Zaryzykowałam.

Szampon zamknięty jest w minimalistycznej butelce. Pierwszy egzemplarz, który kupiłam posiadał pompkę, którą sobie przekładam do każdej kolejnej butelki.
Kolor żółty, konsystencja dość rzadka, zapach jak na mój nos cudowny, choć na początku mi się nie podobał. Na włosach zapach utrzymuje się cały dzień.

Włosy myję dwukrotnie. Przy pierwszym myciu używam dokładnie 7 pompek szamponu. Podczas tego mycia szampon nie pieni się intensywnie. W trakcie mycia drugiego jednak mam masę piany, choć wtedy używam już tylko 6 pompek.

Po umyciu włosów szamponem zawsze nakładam na nie maskę lub odżywkę. W tym etapie też znalazłam swojego ulubieńca, a mianowicie maskę z granatem z Alterry. Maska w duecie z szamponem Johnsons tworzy dla moich włosów duet idealny.

Po umyciu moje włosy są błyszczące, mięciutkie, nie są obciążone. Są po prostu takie, jakie być powinny.

Niska cena i spora wydajność również są wielkim plusem. No i ta dostępność. Stosowałam wszystkie wersje szamponu Johnsons i klasyczna jest zdecydowanie moim numerem jeden.

Wg mnie to idealny wybór dla osób, które nie chcą używać szamponów przeładowanych SLS-ami, a te bez SLS-ów im nie służą.

Bardzo polecam.

Używam tego produktu od: prawie roku
Ilość zużytych opakowań: 4 całe naprzemiennie z innymi wersjami

Super :)

Szampon jest jednym z najlepszych szamponów.Włosy są po nim zadbane,pachnące i miękkie w dotyku.Ma pare wad ale i tak jest super :)
Plusy:
+zapach
+efekt
+cena
+dostępność
+nie plącze włosów
Minusy:
-SLES w składzie
-otwarcie
-konsystencja

Używam tego produktu od: Półtora miesiąca

Dobry

Na moje delikatne wysokoporowate włosy szampon sprawdził sie bardzo dobrze 😄szukałam czegoś delikatnego i mam◽
+włosy;miękkie

Używam tego produktu od: Wczoraj
Ilość zużytych opakowań: Jedno napoczęte

ŚREDNI

Cena jest ok.
Konsystencja jest fajna, żelowa.
Zapach bardzo ładny, przyjemny.
Słabo się pieni, musiałam go dużooo dać.
Włosy po nim są miękkie.

Ilość zużytych opakowań: 2 zużyte

Klasyk umarł

Szczerze? Moje oczekiwania były nie powiem wysokie, ale też od kalsykow sie wymaga. Mam jednak wrażenie, że po starym dobrym szamponie pozostała jedynie legenda.
Zalety:
*poręczna butelna
*przyjemny zapach
*niska cena

Wady:
*fatalne otwarcie
*strasznie przetłuszcza skórę głowy
*okropnie plącze włosy
*włosy po nim sa przesuszone, matowe i sie puszą
*szczypią po nim oczy, ale przy moich wrażliwych to nawet po czystej wodzie szczypią

Nie zużyłam calej butelki na włosy, jakieś 2/3 szamponu wykorzystałam na mycie pedzli od makijażu.

Używam tego produktu od: będzie z dobre pól roku, ale głownie przez pędzle
Ilość zużytych opakowań: pierwsze i ostatnie

Szokujący skład jak dla dzieci

Całkiem niezły szampon o rzadkiej konsystencji, więc musiałam go nakładać trochę więcej, co na pewno przyczyniło się do jego szybszego zużycia. Duża poręczna butelka z wygodną pompką ułatwia aplikację. Rzeczywiście po dostaniu się go do oczu, te nie pieką. Włosy po nim ładnie pachną. JEDNAKŻE ten produkt ma też wady! Mogłoby się wydawać, że szampon dla dzieci ma skład tak delikatny, jak ich skóra...nic bardziej mylnego! SLS na podium! Któż by się tego spodziewał? Z tego oto powodu nie wiem, czy kiedykolwiek go kupię.

Używam tego produktu od: 4-5 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 400 ml

Nie ideał, ale niezły

Na klasyczny szampon Johnson\'s Baby zdecydowałam się po tym, jak mój skalp definitywnie przestał się lubić z Babydreamem. Szukałam czegoś względnie łagodnego, ale jednocześnie nie wzmagającego przetłuszczania, dobrze zmywającego oleje i łagodnego dla skóry głowy.

Cóż, co prawda po potrząśnięciu głową nie dźwięczy nam w uszach melodia "Jingle bells" czy "Last Christmas", towarzysząca sypiącym się z włosów białym płatkom, ale trudno też powiedzieć, że skalp jest jakoś szczególnie szczęśliwy. Wiem, bo akurat w połowie butelki tego specyfiku byłam na badaniu trychologicznym skóry głowy i mimo braku lub dosłownie szczątkowej ilości łupieżu, skalp był zdecydowanie przesuszony.

To ta zła wiadomość. Bo dalej jest już całkiem nieźle: radzi sobie z zanieczyszczeniami, jak i olejami (choć nie decydowałam się na wersję hardcorową, czyli po oleju nałożenie jeszcze emolientowej odżywki do spłukiwania), nie utrudnia rozczesania włosów, generalnie jest jak najbardziej okej, jeśli komuś zależy na łagodniejszym oczyszczeniu niż tym gwarantowanym pierwszym lepszym szamponem. A na hasło "no more tears" też radzę uważać - może nie szczypie w oczy tak jak przeciętny kosmetyk, ale tak czy siak warto uważać na wrażliwe okolice - to informacja raczej dla mam, bo nie sądzę, żeby ktoś z dorosłych z upodobaniem sobie lał myjadło prosto pod powieki. ;)

W kategorii łagodne szampony dziecięce wyróżnia się raczej in plus.

To jest to!

Polecam nie tylko dla dzieci,ja myję włosy tym szamponem ale od czasu do czasu,gdy widzę,że moje włosy potrzebują ratunku,zazwyczaj po lecie,kiedy są wysuszone,pięknie pachnie przypomina moje dzieciństwo,mocno się pieni,tani ok,7 zł
Ja jednak radze regularnie go nie używać,ponieważ włosy będą zbyt naolejowane a to też nie dobrze.

Nie dla moich włosów

W dzieciństwie myłam tym szamponem włosy i były świeże i czyste długo. Po jakimś czasie powróciłam do tego szamponu i rozczarowałam się. Nie mogłam rozczesać włosów, bardzo plącze włosy i do tego szybko mi się przetłuszczały po nim włosy, na drugi dzień musiałam myć. Plusem jest opakowanie z dozownikiem.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: Nie całe 1