Schwarzkopf 3 Weather Taft, Locken Balm (Balsam do loków)

Schwarzkopf 3 Weather Taft, Locken Balm (Balsam do loków)

Balsam utrwalający loki, uelastycznia je, nie wysusza. Sprawia że są bardziej sprężyste. Balsam nakładać po umyciu na osuszone włosy ręcznikiem, następnie wymodelować. Moc utrwalenie - 3 extra stark

Mieszane uczucia.

ja: Mam dużo cienkich, kręconych włosów w typie wurly (zmieszanie fali i loka czyli typ 2c/3a). Średniporowate w kierunku niskoporowatych, długości do ramion. W okresie zimowym lubią się plątać nad karkiem i mają tendencje do wypadania. Często bywają matowe i szorstkie.

Oczekiwania: Podkreślenie skrętu, dobre utrwalenie fryzury. Brak sklejonych włosów oraz zmatowień.

Skład: Głównie humektanty, bo aż cztery i dwa emolienty. Zabezpieczające silikony (dwa) – dzięki temu kosmetyk nie jest zgodny z metodą CG. Poza tym parabeny, formaldychydy i wiele innych nieprzyjemnych substancji. No cóż, nie wygląda najlepiej.

Opakowanie: Dość standardowe jak na produkty marki Taft – odwrócona butelka, zamykana na zatrzask. Różowa, z zaznaczeniem, że to produkt dedykowany kobietom. Nie zawsze dobrze się domyka, nie jest trwały. W podróży może się sam otworzyć, więc lepiej dodatkowo zabezpieczyć kosmetyk. Z przodu wielkie logo oraz informacje o produkcie, z tyłu termin przydatności do użycia oraz skład. Opakowanie jest nieprzezroczyste więc ciężko kontrolować zużycie produktu.

Wrażenia: Zapach jest słodko owocowy, mydlany, znany z innych kosmetyków Schwarzkopf. Dość charakterystyczny dla marki. Zapach utrzymuje się na włosach około 2 dni po użyciu. Krem jest w białym kolorze, dość lekkiej konsystencji. Dobrze się nakłada i rozprowadza na włosach, nie zostawia białego osadu, nie skleja włosów. Podkreśla dobrze skręt, ale nie utrwala go. Efekt jest świetny przez jeden dzień, głównie w ten, kiedy używam kosmetyku. Na opakowaniu producent napisał, że utrwalenie to 3. Nie ma pozostałej skali, więc nie mam odniesienia czy to dużo. W praktyce jest niewielkie. Dobrze się sprawdza w połączeniu z klasycznym Taftem dedykowanym dla mężczyzn (żel w takiej samej butelce, kolorze czerwonym). Niestety utrwalenie jest do dnia kolejnego, później następuje rozprost skrętu. Na początku włosy są ładnie zbite, później się puszą, wychodzą drobne włoski z loków. włosy się rozwarstwiają, a efekt przestaje być ładny. Po użyciu włosy są puszyste, błyszczące, miękkie w dotyku. Lepiej sprawdza się przy reanimacji fryzury niż jako główny stylizator. Pudełko jest wykonane z 25% z materiałów z recyklingu – dla mnie duży plus i miły ukłon dla naszej planety. Myślę, że krem będzie dobrym rozwiązaniem dla osób z lokami, ładnie podkreśli ich skręt, dla fal będzie stanowczo za słaby. Skład jest dość kiepski, więc nie używałabym go regularnie z troski o własne zdrowie. Wydajność jest uzależniona od użytkownika. Ja bym powiedziała, że jest dość kiepska, po około miesiącu regularnego stosowania tego kosmetyku, jest na wykończeniu. Cena 18 złotych byłaby w porządku gdyby krem był dobry, ale ten krem nie jest wart takich pieniędzy. Niestety. Ja swoje opakowanie zużyję, głównie mieszając z innymi stylizatorami. Po kolejne nie sięgnę, uważam, że są na rynku dostępne lepsze produkty.