L.T.Piver, Un Parfum d'Aventure EDT

L.T.Piver, Un Parfum d'Aventure EDT

Parfum d'Aventure - legendarny męski zapach lat 30. do dziś znajduje się w ofercie każdej szanującej się francuskiej perfumerii. To woda dla żeglarza, podróżnika i zdobywcy. Pachnie świeżo jak powiew oceanu i tajemniczo jak nadmorskie lasy.
Woda toaletowa zawiera kardamon z Gwatemali, cynamon z Cejlonu, afrykańskie geranium, różowy pieprz z Brazylii, drzewo sandałowe z Indii, drzewo cedrowe z Maroka, wetiwer i czarny pieprz z Karaibów. Podstawę zapachu stanowią ambra, białe piżmo i goździk.

Nuty zapachowe: kardamon, cynamon, geranium, różowy pieprz, drzewo sandałowe, drzewo cedrowe, wetiwer, czarny pieprz, ambra, piżmo, goździk.

Bezpieka

To jeden z tych zapachów,które nie rzucają się w nosek nie tarmoszą,nie zdziera majtek po prostu ładny klasyczny zapach.
Rzeczywiście tak jak recenzentka wspomniała LT Piver Un Parfum dadventure nie jest specjalnie trwały 3-4 godziny tyle maksymalnie wytrzymuje na skórze.
Ale bardzo go cenie za to,ze jest jednym z dwóch zapachów (tym drugim jest The Brun Jean Charles Brosseau)które nie powodują u mnie migrenowego bólu głowy...
Malo tego za każdym razem kiedy go użyje czuje autentyczny komfort noszenia nikomu nie przeszkadza trzyma się blisko skory nie wali cie w łeb,kiedy jest upal czy trochę zimniejsze dni po prostu bezpieczniak nikomu nie przeszkadza na tym polega wielkość tego zapachu
Klasyka nadająca się na każda okazje słowem bardzo bezpieczny zapach.
Aha Zapach kopiłem od przemiłej Wizazanki CBR czy jakoś takos
Używam tego produktu od:pierwszego dnia IO w Vancouver bo wtedy do mnie przyszedł

Sklepik z marzeniami :)

Stary, drewniany młynek do pieprzu, w małym sklepiku kolonialnym. Ale sklepik to zaczarowany, a jego sędziwy sprzedawca ma moc spełniania marzeń. Wystarczy poprosić, a jedna kropla tajemniczej mikstury zamieni chłopca w dzielnego żeglarza pływającego po bezkresnych morzach...

W perfumerii od razu zwróciłam uwagę na buteleczkę z wizerunkiem żaglowca i piekną nazwę. Kiedy powąchałam tę wodę, w pierwszej chwili uderzył mnie pieprz - chyba najładniejszy, z jakim się do tej pory spotkałam. Nie żadne ostre paskudztwo, tylko korzenna przyprawa prosto z kuchni. Ostry, świeży aromat, bardzo przestrzenny i przywodzący na myśl zamorskie krainy. Aż chce się wejść na pokład żaglowca i ruszyć hen, przed siebie... na spotkanie z przygodą :)

Trwałość do 3-4 godzin, przystępna cena. Domyślam się, że na męskiej skórze musi pachnieć jeszcze wspanialej i bardzo pociągająco ;)

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: próbka