Polana, Maseczka do twarzy `Rewitalizacja i rozświetlanie`

Polana, Maseczka do twarzy `Rewitalizacja i rozświetlanie`

Maseczka do twarzy:
• zmniejszenie szarości skóry i nadanie jej promiennego wyglądu
• wyrównanie kolorytu skóry
• przywracanie elastyczności i sprężystości skórze
• długotrwały komfort skóry - miękkość, odczucie odżywienia i rewitalizacji skóry

Głóg- bogaty we flawonoidy, a także w witaminę C - naturalne antyoksydanty. Wygładza, nawilża i uelastycznia skórę.
Dzika róża - olej poza właściwościami emoliencyjnymi (zmiękczenie i wygładzenie skóry, ochrona przed utratą wody) charakteryzuje się bardzo dużą zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin.

krem
<50ml
klasyczne
w saszetce

Świetny efekt! ❤️

OPAKOWANIE
Ładna saszetka z estetycznym motywem graficznym. W miarę łatwo się otwiera.

ZAPACH
Niestety nieszczególny... Wydawałoby się, że maseczka będzie miała delikatny aromat dzikiej róży, ale nic z tego. Zapach jest bardzo specyficzny. Mi kojarzy się trochę z... tworzywem sztucznym. Przypomina rozgrzaną obudowę od suszarki. :D Nie brzmi to zbyt zachęcająco, ale - nie oceniajcie po samym zapachu! Nie jest on uciążliwy i nie zostaje na skórze, a dla dobrego efektu można ten zapach wybaczyć.

DZIAŁANIE
Maseczka ma kremową, dosyć gęstą konsystencję. Moim zdaniem w sam raz - wygodnie się ją nakłada. W opakowaniu jest na dyle dużo kosmetyku, że można nałożyć grubą warstwę na twarz i zahaczyć jeszcze o szyję i dekolt. Po nałożeniu czuć chłodek, ale bardzo delikatny. Część maseczki wchłania się w ciągu 15-20 min, resztę należy zmyć. Ja najpierw zebrałam jej nadmiar chusteczkami, a dopiero potem zmyłam resztki. Polecam zrobić tak samo, bo wydaje mi się, że znacznie przyspiesza to proces zmywania. ;) Jakie efekty? Moim zdaniem super! Twarz jest rozświetlona. Skóra jest gładziutka, nawilżona, odżywiona, baaardzo przyjemna w dotyku. Bajka. :) Kosmetyk spełnia obietnice producenta. Myślę, że mimo średniego zapachu, ta maseczka trafi na listę moich ulubionych. ❤️

SKŁAD
Rewelacyjny. :) Maseczka ma 98% składników pochodzenia naturalnego. Nie dopatrzyłam się w składzie nic podejrzanego. Wręcz przeciwnie - dużo tu dobroczynnych ekstraktów roślinnych i olejków.
Dobre wieści dla weganek - to kosmetyk dla Was!

Udana maseczka z bardzo dobrym składem. Polecam!

Maseczka do twarzy „Rewitalizacja i rozświetlanie” to drugi produkt marki Polana z tej kategorii, który miałam okazję testować. Poprzednia „Nawilżanie i wygładzanie” świetnie mi się sprawdziła, więc postanowiłam spróbować kolejnej propozycji tej polskiej marki. Z jakim skutkiem? O tym poniżej…

Saszetka ma energetyczne kolory: bordowy, czerwień wina oraz fuksję i zieleń. Grafiki głogu, dzikiej róży i czerwonej koniczyny przyciągają wzrok. Szata graficzna maseczki jest czytelna i zawiera wszystkie podstawowe informacje m.in. taką, że maseczka jest wegańska i składa się w 98,0% ze składników pochodzących z natury. Produkt ma pojemność 8 ml.

Konsystencja i zapach produktu

Recenzowana maseczka ma kremową, gęstą konsystencję w kolorze białym, choć ja tam widziałam w półtonach lekki odcień seledynowy. Produkt ma bardzo ładny lekko ziołowo-kwiatowy zapach. Nie jest on słodki.

Skład recenzowanego kosmetyku

Skład maseczki jest niemal naturalny – 98,0% substancji w niej zawartych pochodzi z natury. W INCI znajduje się m.in. głóg- bogaty we flawonoidy, a także w witaminę C - naturalne antyoksydanty. Składnik ten ma za zadanie: wygładzanie, nawilżanie i uelastycznianie skóry.

W INCI mamy też Dziką różę, która charakteryzuje się bardzo dużą zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin. Jest też masło shea, Betaina – nadająca skórze jedwabistej gładkości i nawilżająca ją. W składzie mamy też olej z avocado i Rosa Canina (Rosehip) Fruit Oil – olej różany, wpływający na poprawę elastyczności skóry, a także olej sojowy, działający przeciwzmarszczkowo i wygładzająco. Słowem dużo dobrego. Jako konserwantu użyto Alkoholu Benzylowego - dopuszczonego przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne.

Wrażenia ze stosowania

Maseczkę należy nałożyć na lekko zwilżoną twarz. Tak też zrobiłam. Produkt rozprowadza bardzo dobrze, tworząc jednolitą, grubą warstwę na twarzy. Aplikacji towarzyszy przyjemny zapach. Maseczki jest bardzo dużo na samą twarz, więc można spróbować jej użyć do dwóch aplikacji. Wówczas mniej produktu się zmarnuje podczas zmywania. Ja nakładałam maseczkę na raz.

Po aplikacji nie odczuwałam silnego ściągnięcia twarzy, uczucie tego rodzaju było bardzo nikłe. Maseczka mnie nie podrażniała.

Po 20 minutach producent zaleca ją zmyć wodą, przy okazji masując twarz. Próbowałam to zrobić, jednak maseczka bardzo się mazała i musiałam sobie pomagać ręcznikami papierowymi, a potem letnią wodą. Po 20 minutach pozostała mi na twarzy ¼ tego produktu. W końcu uporałam się z jego nadmiarem.

Efekty stosowania

Producent zapewnia, że jego maseczka nadaje skórze promienny wgląd, wygładza ją oraz wyrównuje koloryt skóry, przywracając jej elastyczność i sprężystość. A także zapewnia miękkość skóry, odczucie odżywienia oraz rewitalizację. Czy wszystkie obietnice zostały spełnione?

Maseczka nie pozostawiła na mojej buzi ani lepkiej ani tłustej warstwy. Moja twarz po jej użyciu była delikatnie rozświetlona, nawilżona, wygładzona. Wyglądała zdrowo. Była miękka i przyjemna w dotyku i optycznie bardziej sprężysta.

Podsumowanie
Maseczka marki Polana to kolejny produkt, który się u mnie sprawdził. Działa tak, jak obiecuje producent. Jego wadą jest natomiast to, że ciężko się zmywa z twarzy. Ale daje fajne efekty, więc będę do niego wracała. Polecam ten produkt do wypróbowania. Ma bardzo dobry skład i przyjemny zapach. Nadaje się z powodzeniem do cery mieszanej, bo jej nie przetłuszcza.

Bardzo fajnie wygładziła i odżywiła cerę.

Jakiś czas temu kupiłam dwie maseczki Polany. Najpierw wypróbowałam "Odżywienie i regenerację", która wypadła przeciętnie, więc tę rzuciłam w kąt.
W końcu przyszedł na nią czas i nie żałuję, bo dla odmiany ta spisała się bardzo dobrze:) Mam cerę mieszaną z bardzo tłustą strefą T i suchymi policzkami. W maseczkach zależy mi na tym aby strefa T nie została nadmiernie przetłuszczona.

Maseczka Polana została umieszczona w standardowej saszetce wielkości 8 g. Saszetka wygląda bardzo ładnie i kusi na sklepowej półce kolorami. Na opakowaniu widzimy różę, głóg i koniczynę, wszystko kojarzy się z naturą.
Sama maseczka jest koloru białego o gęstej, kremowej konsystencji.
Zapach niestety pozostawia sporo do życzenia. Spodziewałam się mocnego, wyraźnego zapachu głogu lub róży lecz niestety pachnie czymś sztucznym, chemicznym i bynajmniej nie jest to przyjemny zapach. Dopiero po usunięciu maski delikatnie czuć koniczynę.
Maska w 98 % zawiera składniki pochodzenia naturalnego. To duży plus.

Maskę nałożyłam na uprzednio oczyszczoną skórę twarzy. Jest jej tyle w saszetce, że mi wystarczyła na 2 użycia tylko na twarz. Mimo, że maska ma gęstą konsystencję bardzo dobrze się rozsmarowuje. Po nałożeniu odczekałam 20 minut. W tym czasie maska częściowo się wchłonęła, a resztę usunęłam wacikiem i zmyłam letnią wodą. Podczas zmywania czuć było na twarzy tłusty film, który nie zmył się do końca. Akurat to było fajne, ponieważ skóra pozostała ładnie nawilżona, miękka, gładka, miła w dotyku i to przez długi czas. Natomiast nie zauważyłam żadnego rozświetlenia, moim zdaniem skóra pozostała matowa. Nie mam z tym problemu bo jak już wspomniałam nie lubię długo utrzymującego się tłustego filmu na skórze. Ponadto skóra pozostała sprężysta i elastyczna.
Maska nie uczuliła mnie ani nie podrażniła.

Podsumowując to całkiem fajna maska. Świetnie nawilża a nie powoduje uczucia tłustości na skórze. Mogę ją spokojnie polecić do cery mieszanej. Tylko zapach mógłby być trochę lepszy.

Jest ok

Produkt z przepiękną szatą graficzną, jak większość Polany, dobrze się otwiera. Nawilża skórę i radzi sobie z jej wygładzeniem, a także odżywieniem, ale to co zauważyłam najbardziej, faktycznie napina trochę skórę. Wiadomo, nie jest to efekt długotrwały, ale mega na wielkie wyjścia.