Oleofarm, Olej konopny tłoczony na zimno

Oleofarm, Olej konopny tłoczony na zimno

Olej tłoczony na zimno z nasion konopi siewnych posiada charakterystyczne dla tego oleju smak i zapach. Olej konopny charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów nienasyconych, w tym tłuszczów wielonienasyconych oraz wysoką zawartością kwasów tłuszczowych omega-3, które należą do Niezbędnych Nienasycone Kwasów Tłuszczowych (NNKT).

Produkt do wszechstronnego stosowania, zresztą kto jeszcze nie słyszał o działaniu konopii w kosmetyce?

O tym, jak dobre dla zdrowia i wyglądu jest stosowanie oleju konopnego chyba nikomu nie trzeba powtarzać, bowiem od jakiegoś czasu stał się on składnikiem wielu kosmetyków i cały czas zyskuje na popularności.

Produkt od marki Oleofarm zamknięty jest w butelce z ciemnego szkła o pojemności 250ml. Ma specyficzny, gorzkawo ziołowy zapach, mocno tłustą choć nie bardzo gęstą konsystencję i zielonkawo-brązowy kolor.
Ten konkretny olej producent zaleca stosować zarówno wewnętrznie, jako suplement diety lub dodatek do sałatek, a także zewnętrznie, jako pomoc dla naszej skóry. Ja skupię się na opisywaniu jego właściwości przy zastosowaniu w kosmetyce, gdyż nie suplementowałam go na tyle regularnie, by oceniać jego wpływ na zdrowie.
Olej dodawałam głównie do maseczek na bazie glinki oraz doraźnie do kremu na noc i/lub punktowo na skórę. Zdarzało mi się dodawać go do miksu z innymi olejkami przygotowywanego do masowania skóry na ciele, szczególnie na udach, lub do mieszanki na włosy.

Jakie ma zasługi? Przede wszystkim działa kojąco, wyciszająco na skórę. Stosowany na drobne wypryski pomaga im się szybciej goić. Wzmaga nawilżenie skóry, jednocześnie jakby regulując poziom sebum -gdy dodałam go do kremu na noc, skóra rano była bardziej promienna, nawilżona, ale bez nadmiernego niezdrowego świecenia się.
Przy maseczkach glinkowych super się spisywał jako „spowalniacz” ich zastygania na twarzy, ale także wzmacniał poziom oczyszczenia cery, pozostawiając ją przyjemnie miękką.
Skóra na ciele po masażu z dodatkiem oleju konopnego była natomiast bardziej sprężysta, gładka, ewentualne ranki powstałe w wyniku depilacji szybciej znikały, skóra nie była podrażniona a wręcz dogłębnie odżywiona.
Olej fajnie się też sprawdza jako dodatek do maseczek na włosy, dzięki swoim właściwościom regeneracyjnym ma faktyczny wpływ na „jakość” włosa. Po jego zastosowaniu włosy były właściwie dociążone, końcówki sprawiały wrażenie zdrowszych, włosy łatwo się rozczesywały i miały piękny blask.

Mogłabym wymieniać możliwości oleju w nieskończoność, nie chcę nikogo jednak zanudzić swoją i tak już długą recenzją. Po moim opisie widać, że warto mieć olej pod ręką i myślę, że mało jest osób, których jego działanie rozczaruje.