La Saponaria, Bio Balsamo Moringa & Girasole (Bio odżywka do włosów suchych i farbowanych `Moringa i słonecznik`)

Bio balsam jest szczególnie polecany do włosów zestresowanych oraz pozbawionych życia, potrzebujących odżywienia i nawilżenia: suchych oraz po zabiegach chemicznych.

Produkt nie zawiera w swoim składzie silikonów ani składników szkodliwych dla człowieka i środowiska. Jego siłą są naturalne składniki: ekstrakt z moringi, siemię lniane, słonecznik oraz ekstrakt z kwiatów pomarańczy, które sprawiają, że włosy stają się piękne i odzyskują blask.

Ekstrakt z chrzanowego drzewa – mnie przekonał!

Do zakupu tej odżywki skłonił mnie nie tylko jej skład, ale też nazwa. Byłam ciekawa, co to takiego jest ta Moringa. I dowiedziałam się. Otóż Moringa to drzewo chrzanowe, nazwane tak z powodu smaku swoich korzeni, który przypomina właśnie chrzan. Nazywa się ją także „cudownym drzewem” lub „drzewem długiego życia”, bo ma sporo właściwości prozdrowotnych. Ale mnie zainteresowała szczególnie jej obecność w kosmetyce. Głównie stosuje się ją do pielęgnacji włosów oraz skóry. Olejek z Moringi świetnie działa na włosy, które dzięki niemu stają się miękkie, puszyste i dodatkowo zyskują połysk. A skoro tak, to postanowiłam ją wypróbować.

Produkty Saponarii znałam już wcześniej i używałam szamponów oraz odżywki z innej linii. Tym razem wybrałam tę do włosów suchych i farbowanych z ową Moringą właśnie oraz ze Słonecznikiem, a także ekstraktem z kwiatów pomarańczy.

Odżywka jest zamknięta w bladopomarańczowej butelce, ma 150 ml zawartości i kosztuje około 35 zł. Pachnie podobno słodkimi sycylijskimi pomarańczami, jak zawiadamia producent. Trudno mi z tym polemizować, bo nie wiem, jak one pachną. Drugim składnikiem jej zapachu ma być olejek Ylang Ylang, który pochodzi z Filipin i w tłumaczeniu oznacza „kwiat kwiatów”. Olejek uzyskuje się z rośliny o nazwie jagodlin wonny. Nigdy go nie wąchałam, więc muszę uwierzyć na słowo. Dla mnie jednak zapach tej odżywki jest jednym z najdziwniejszych, jakie miałam okazję w kosmetykach do włosów spotkać. Nie drażni, nie jest chemiczny, raczej dość subtelny. Nieporównywalnym z niczym.

Zaletą składu tego cudeńka do włosów jest natomiast także to, że nie zawiera żadnych silikonów ani składników szkodliwych dla człowieka i środowiska. Ma biały kolor, jest niezbyt gęsta. Gdy się ją rozprowadza w dłoniach, konsystencja zmienia się na jeszcze lżejszą. Ale produkt nie spływa z włosów. Nakładam go na mokre włosy, na całej ich długości i pozostawiam na 10 minut. Potem spłukuję ciepłą, ale niezbyt gorącą wodą. I już!

Jak działa ta naturalna odżywka? Włosy stają się miękkie, puszyste, jakby lekko uniesione. Są łatwe w pielęgnacji i stylizacji, dobrze się po niej rozczesują, nie plączą się. Przy systematycznym stosowaniu odżywki rozdwojone końcówki przestają być problemem. I najważniejsze: Włosy są odpowiednio nawilżone i zaczynają delikatnie błyszczeć. Jakby zyskały drugie życie. A w powietrzu jeszcze długo po użyciu tej odżywki unosi się jej przyjemny zapach. Dlatego tak ją lubię i polecam do wypróbowania. Jestem ciekawa, jak zadziała u innych:).

Ale przyznaję, że stosuję ją w parze z szamponem, o podobnych właściwościach i naturalnym składzie. Myślę, że w duecie ma większe szanse na sukces…