Biochemia Urody, Maseczka wulkaniczna z ogórkiem

Biochemia Urody, Maseczka wulkaniczna z ogórkiem

Maseczka w proszku na bazie glinki z pyłu wulkanicznego, koloidalnej mąki owsianej oraz ekstraktu z ogórka, który nadaje rozrobionej maseczce świeży, ogórkowy zapach i wykazuje działanie antyseptyczne, przeciwzapalne, nawilżające, lekko rozjaśniające i ściągające. Polecana dla cery tłustej, zanieczyszczonej, trądzikowej, podrażnionej, ze śladami potrądzikowymi. Działa matująco (wchłania nadmiar łoju), łagodząco, antybakteryjnie, wygładzająco, pomaga oczyścić i zwęzić pory skóry.

Skład: Bentonite, Cucumis Sativus (Cucumber) Extract, Avena Sativa (Oat) Kernel Flour (koloidalna mąka owsiana)

Cena: 8,80zł / 50ml
/s/

Bez rezultatu!

Jedyny produkt z BU ,na którym zawiodłam się.
Bardzo.
Żadnych rezultatów.
Przynajmniej dobrze,że mnie nie podrażnił.
Jednakże nie tego się spodziewałam.

Nawet zapach mnie zawiódł,bo chciałam pięknego ogórka świeżego,a nie jakiegoś kiszonego od wieków.

Ostrożnie!

Niestety, moje wspomnienia dotyczące tej maseczki do najprzyjemniejszych nie należą.

Wymieszałam półprodukty zgodnie z instrukcją, zmieszałam proszek z wodą i żelem hialuronowym 1% zakupionym również w tym sklepie. Po 5 minutach od nałożenia poczułam niesamowite swędzenie skóry, więc szybciutką zmyłam maseczkę. Gdy zobaczyłam co jest pod spodem, przeraziłam się. Moja skóra była czerwona i piekła jak przy poważnym poparzeniu! Szybko poratowałam się antyhistaminami, ale nie wiem jakby się to skończyło gdybym nie zareagowała w miarę szybko. Nie wiem czy to wina mojej cery - możliwe, że na innej skórze nie byłoby takiego efektu. Jednakże posiadam cerę normalną i bardzo rzadko dostaję uczulenia, a tak poważnego nigdy wcześniej nie miałam. Wiem też, że nie była to reakcja na żel hialuronowy, bo do tej pory go używam i bardzo sobie chwalę.

Dobra rada: zanim wypróbujecie tego typu produkt, ostrożnie go przetestujcie. ;]

Używam tego produktu od: patrz niżej :)
Ilość zużytych opakowań: 1 raz i nigdy więcej