Fitomed, Krem półtłusty tradycyjny (stara wersja)

Fitomed, Krem półtłusty tradycyjny (stara wersja)

W kremie zastosowano składniki o działaniu stymulującym i `ożywiającym` naskórek oraz koenzym Q10. Woda lawendowa, olejek lawendowy, wyciąg z lawendy pobudzają miejscowe ukrwienie. Wyciąg z żeń - szenia oraz koenzym Q10 `odmładzają` komórki, zwiększając ich zapotrzebowanie na tlen. Mieszanina oleju winogronowego, z kiełków pszenicy, migdałowego oraz masło shea stanowią bogate źródło NNKT, fosfolipidów, lecytyn, witamin A, E i D. Polecany do cery zmęczonej, mieszanej, wymagającej dotlenienia i `ożywienia`.

Dobry, ale

Plus:
- jest lekki
- przynosi ukojenie suchej skórze
- raczej nie zapycha porów
- niska cena

Minusem jest dostępność.
Przyjemny krem nawilżający, ale wymaga kremu tłustego (ja np. używam lekkich kremów z sylveco) na wierch, aby ta wilgoć zbyt szybko nie uciekła. To taki krem pod krem.

Używam tego produktu od: 1 m-ca

Kolejny zawód

Kolejny mój zawód kremami tej marki. Zużyłam całe opakowanie i oprócz natluszczenia zaraz po krem nie robi absolutnie nic, nie nawilża, nie poprawia napięcia, nie minimalizuje wysuszenia. Równie dobrze można się smarować wazeliną, nie chodzi tu o tłustość, ale o nawilżenie. Okropny zapach lawendy przypomina mi woreczki na mole. Nie polecam.

Używam tego produktu od: od 2 miesięcy

Doskonały na noc

Krem tradycyjny Fitomed póltłusty znajduje się w statnardowym , plsatikowym słoiczku . Dodatkowo zabezpieczony jest sreberkiem.

Sam krem ma świeży, laendowy zapach i biały kolor. Konsystencja jest typowa , jak Własnie dla kremów półtłustych .

Raczej nie ma problemów z aplikacją. Ja robię to, po wczesniejszym zwilżeniu twarzy micelem. Wchlania się także dość szybko . U mnie świetnie sprawdza się na noc. Nawilża i odżywia. Regeneruje podrażnienia i napina skórę.

Ma dobry, naturalny skład i niską cenę !

Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

Idealny na noc.

Kupiłam w listopadzie 2014 r. i do dziś krem w słoiku ma niezmienioną konsystencję, choć powinnam już kończyć pierwszy słoiczek, mam go jeszcze z połowę, zużyję do końca w kilka tygodni. Krem mi bardzo odpowiada. Ma bardzo dużo składników aktywnych, nie jest tłusty, na dodatek cena jest rewelacyjna. Słoik plastikowy jest dość toporny, ale nie spodziewam się szklanych eleganckich słoików ze złotymi napisami w tej cenie. Krem bez problemu może konkurować z dużo dużo droższymi kremami. Konsystencja zaskakująco delikatna jak na krem półtłusty, śmietankowa. Ze względu na zapach (lawendowy) stosuję go tylko na noc, wtedy uspokaja (mnie ;-) ), a rano cera jest gładka, bez żadnych niespodzianek, nawilżona i odżywiona. To bardzo dobry krem. Minusem jest niestety zapach: przyjemny, ale za bardzo intensywny.

Używam tego produktu od: początku listopada 2014
Ilość zużytych opakowań: będę kończyć pierwsze.

tanie koło ratunkowe

Z początkiem listopada zaczęłam przygodę z retinolem o stężeniu wyższym niż wcześniej stosowałam. Kilka dni kuracji i sezonu grzewczego spowodowało na mojej cerze efekt pustyni. Uczucia ściągnięcia i swędzenia nie można było się pozbyć ,za to skóry tak. Ponieważ moje tłuste remedium było poza zasięgiem zdecydowałam się na ten krem i był to akt desperacji.
Po kilku dniach odczułam ulgę , a teraz po kilku tygodniach mogę napisać ze krem jest świetny. Konkrety:
* delikatna , lekka konsystencja, szybko się wchłania,
*naprawdę nadaję się na noc i na dzień
*subtelny zapach ( lawenda , owszem wyczuwalna, ale nie migrenogenna)
*działanie –przyniósł ulgę ekstremalnie wysuszonej skórze, nie pogorszył stanu cery z natury mieszanej, skóra jest miękka i nie swędzi i nie opuszcza mojej twarzy
*wydajny,
*naturalny i bogaty skład , którym mogli by się poszczycić bardzo ekologiczni, bardzo naturalni i bardzo drodzy producenci
*cena
*jest dostępny w internecie i stacjonarnie
*produkt z Polski
*firma nie testuje na zwierzętach
Mam zamiar stosować ten kosmetyk do końca sezonu grzewczego, a później będę o nim pamiętać.Na wszelki wypadek.

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Idealny na jesień

Bardzo dobry półtłusty krem, świetnie się sprawdził u mnie jesienią. Wchłania się bardzo szybko i nie zostawia mocno tłustego filmu. Używam go z powodzeniem zarówno rano jak i wieczorem. Da się na nim zrobić makijaż, jak i nałożyć dodatkowy krem z filtrem.
Zapach jest bardzo delikatny-ja wyczuwam lawendę.
Bardzo dobrze nawilża i nie powoduje powstawania niespodzianek. Przy regularnym stosowaniu nie ma mowy o suchych skórkach, nawet na mojej dość wymagającej cerze i używaniu podkładów mineralnych, które nalezą do dość wysuszających.

Prawie idealny...

Kupiłam ten krem pod wpływem pozytywnych recenzji na Wizażu. Cały asortyment jest dostępny na:
- Fitomed.pl
- Fitoteka.pl
są to markowe sklepy internetowe i krem też tam kupiłam. Kosztuje on 12 zł. Jest wydajny ponieważ jeden słoiczek kremu w moim przypadku przy stosowaniu go raz dziennie wystarczył mi na 2 i pół miesiąca.

Moja cera jest mieszana w kierunku tłustej (NOS, czoło, broda szczególnie w okresie letnim) i suchej (broda w okresie zimowym). Czasami pojawiają się wypryski i drobne niedoskonałości, ale przez większość czasu nic mi nie wyskakuje i poza świeceniem się w strefie T wszystko jest idealnie.

Od kremu oczekuje przede wszystkim tego aby nie był tłusty co za tym idzie aby nie zapychał dodatkowo mojej cery. Chce też aby ją zmatowił i się nie warzył. Dobrze by było aby miał tego filtr SPF no, ale nie zawsze można mieć wszystko...
Krem jest ważny 3 miesiące po otwarciu co jest idealnym czasem aby go zużyć.
Krem dobrze działa na moją skórę. Ma on bardzo lekką konsystencję, która błyskawicznie się wchłania i bardzo dobrze się rozprowadza. Daję on również natychmiastowe uczucie ukojenia i nawilżenia na twarzy. Skóra jest po nim elastyczna i miękka. Podoba mi się jego lekko lawendowy zapach.

Krem nie zostawia na twarzy tłustej poświaty (chyba że damy do dużo za dużo), łatwo można go wklepać. Kiedy jest bardzo gorąco krem może się warzyć (szczególnie na mojej twarzy). Krem jest dobrą bazą pod makijaż ponieważ jest lekki.
No i przede wszystkim moja skóra bardzo się po nim nie świeci, na pewno nie przetłuszcza.
Plus za koenzym Q10.

PODSUMOWUJĄC:
Polecam ten krem każdemu ponieważ naprawdę nie mam się do czego doczepić jeśli chodzi o niego.
- Jest bardzo tani (12 zł) i wydajny (max 3 miesiące)
- bez problemu można go zamówić przez internet (stronki na początku recenzji)
- krem przepięknie pachnie lawendą
- ma bardzo lekką, nietłustą konsystencję, która szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy
- idealny jako baza pod makijaż
- skóra po nim jest miękka, elastyczna, nawilżona ukojona
- krem nie podrażnia skóry, nie powoduje uczuleń ani nie zapycha
- krem zawiera koenzym Q10

Gdyby miał SPF to byłby idealny

Używam tego produktu od: prawie pół roku.

Świetny nawilżacz

Cera mieszana potrzebuję dobrego nawilżania, a często jest to zapominane przez intensywne oczyszczanie cery przez co mamy podrażnioną twarz. Krem półtłusty tradycyjny idealnie nadaję się do takiej cery ponieważ w bardzo dobry i skuteczny sposób ją nawilża oraz łagodzi podrażnienia. Nie zatyka, a to jedna z najważniejszych rzeczy. Z rana polecam dać go trochę mniej niż wieczorem ponieważ nie jest to krem, który matuję twarz ale też nie nabłyszcza jej zbyt intensywnie. Zapach bardzo delikatny nie czuć w nim żadnych szcztuczności. Konsystencja lekka i półtłusta, białego koloru. Dosyć szybko się wchłania. Krem jak najabrdziej wydajny i nie drogi

Używam tego produktu od: około 60 dni
Ilość zużytych opakowań: 1-50 ml

Bomba!

Krem Fitomedu jest fantastyczny, nareszcie krem, który moja buzia pokochała z wzajemnością.

+świetny skład produktu
+cudowny zapach długo utrzymujący się na skórze, prawdziwe w o w :love:
+plastikowy, skromny słoiczek z cudowną zawartością.
Łatwy w użyciu.
+super tani!
+polski produkt

Działanie:
+pzrede wszystkim świetnie nawilża moją suchą cerę, która jest dość wrażliwa
+buzia jest gładka, sprężysta, nawilżona, czuć, że jest dopieszczona w 100%. Po miesiąc poprawa nawilżenia była naprawdę zaskakująca. Zapomniała czym są suche skórki
+krem nie uczula, nie podrażnia, a najważniejsze NIE ZAPYCHA
+szybko się wchłania
+mega wydajny - należy go zużyć w ciągu trzech miesięcy. Mi wystarczył na 2 smarując dwa razy dziennie twarz, szyję, dekolt.
+twarz nabrała blasku, stała się bardziej gładka i elastyczna, wygląda po prostu ładnie

Obecnie testuję Iwostin, ale gdy tylko skończę, wracam do rodzimego Fitomedu.
Polecam! :ehem"

Używam tego produktu od: Dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Solidne nawilżenie

Zamknięty w plastikowym odkręcanym słoiczku, dzięki czemu łatwo się go nabiera i mamy pewność, że zużyjemy ten krem do końca. Krem pachnie mocno lawendowo, pięknie. Szkoda tylko, że zapach ten dość szybko się ulatnia. Kremik jest biały, konsystencja lekka, bardzo przyjemna. Ale ta lekka konsystencja niech Was nie zmyli. Krem jest naprawdę bardzo treściwy. Jeśli któraś z Was potrzebuje solidnego nawilżenia skóry twarzy to naprawdę polecam. Krem rozprowadza się bardzo dobrze na twarzy, dość szybko się wchłania, ale pozostawia na skórze ochronny film, ale skóra się po nim nie lepi. Ja stosuję go na noc, bo moja skóra świeci się po nim. Najważniejsze jest to- że krem bardzo porządnie nawilża, a przy tym nie zapycha porów i przy okazji zmniejsza ich widoczność. Stosuję go codziennie już od ponad miesiąca i widzę poprawę kondycji skóry. Przede wszystkim skóra na policzkach przestała się przesuszać. Zauważyłam, że skóra odrobinę mi się rozjaśniła i moje przebarwienia nie są już tak widoczne. A do tego krem ma zbawienny wpływ na moje naczynka koło nosa- ich widoczność wyraźnie się zmniejszyła!!!! Co jeszcze mogę o nim powiedzieć? Fajnie relaksuje zmęczoną po całym dniu skórę, twarz po dłuższym jego stosowaniu jest bardziej promienna, napięta i zdecydowanie bardziej nawilżona. Podobnie też jak woda lawendowa, bardzo dobrze wpływa na wszelkiego rodzaju wypryski. Krem nie zawiera parabenów, jest bardzo wydajny i w niskiej cenie. Polecam wszystkim zwolenniczkom porządnego nawilżania:)

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań: pół opakowania

Bardzo dobry krem :)

PLUSY:
+ Dobrze nawilża, odżywia i natłuszcza cerę.
+ Nie zapycha, nie powoduje wyprysków.
+ Całkiem nieźle się wchłania, pozostawiając delikatną warstwę ochronną na twarzy. Nie jest to nieprzyjemna, tłusta warstwa, a jedynie taka powłoczka :)
+ Nie lepi się, skóra po nałożeniu jest przyjemna w dotyku.
+ Łagodzi podrażnienia.
+ Ma lekką, a jednocześnie treściwą konsystencję.
+ Jest bardzo wydajny.
+ Nie powoduje błyszczenia cery.
+ Posiada delikatny, relaksujący lawendowy zapach, miły dla nosa.
+ Cena jest bardzo niska.
+ Produkt ma dobry skład.
+ Nie zawiera parabenów.
+ Nadaje się pod makijaż.

MINUSY:
- Data przydatności kremu od otwarcia wynosi tylko 3 miesiące. Raczej nie uda mi się go całego zużyć. Używam go od prawie miesiąca codziennie i ubytek jest znikomy.

taki sobie

Kupiłam przekonana z kwc o zbawiennym wpływie. Nic takiego nie nastąpiło. Cera ani się nie poprawiła, ani nie pogorszyła. Na początku zapach mnie drażnił później go polubiłam. Strasznie wydajny wg mnie jest to minus bo naprawde nie zużyłam całeg opakowania w ciągu 3 miesięcy i to trochę wyrzucanie kasy w błoto ;p
U mnie długo się wchłania i mocno się świeci. Wielokrotnie chodziłam np do pracy z saymym tym kremem na twarzy, ale efekt jakoś mi nie odpowiadał :D