Couleur Caramel, Fond de Teint Perfection (Podkład kryjący)

Couleur Caramel, Fond de Teint Perfection (Podkład kryjący)

Podkład Perfection Couleur Caramel o wysokich właściwościach kryjących. Kosmetyk zapewni mocniejsze krycie o naturalnym wyglądzie bez efektu maski. Dodatkowo podkład Perfection jest bardzo trwały. Odpowiednio zaaplikowany utrzyma się na twarzy przez cały dzień. Po nałożeniu tego naturalnego podkładu, zauważysz, że Twoja cera jest wyraźnie gładsza, a niedoskonałości niewidoczne. To kosmetyk idealny na wielkie wyjścia jak i na co dzień. Podkład pozbawiony jest parabenów, silikonów i innych substancji niepożądanych.
Kosmetyk przeznaczony jest do cery tłustej i mieszanej, a jego wykończenie jest aksamitne. To ulepszona wersja podkładu Hydracoton.

• Octyldodecanol,
  • CI 77891 (Titanium Dioxide),
  • CI 77492 (Iron Oxides)

Używa produktu od: próbka

Ciekawy podkład, nauczyciel umiaru

Nie wiem dlaczego ale poszukuję alternatywy dla minerałów. Przez kilka lat na rynku kosmetyków naturalnych tak wiele się zmieniło, że naprawdę jest w czym wybierać.

Zamówiłam próbkę tego jak i innych podkładów ze strony sklepu Couleur Caramel bo składy mi się podobały, a kosmetyki wyglądały obiecująco.

Do tego produktu miałam dwa podejścia. Za pierwszym razem przesadziłam z ilością i odstraszył mnie kolor jaki pojawił się na mojej twarzy. Drugim razem chciałam naprawdę dać mu szansę więc uważałam podczas aplikacji i dokładnie przyglądałam się, jak zmienia się moja skóra.
Moje spostrzeżenia :
Jest to podkład kryjący. Tak naprawdę. To mnie w nim niejako urzekło, bo dotychczas wszelkie naturalne podkłady "kryjące" nie kryły nic a nic. Ten zakrywa przebarwienia, czerwone pozapalne plamy... Po prostu kryje jak dobry podkład drogeryjny.

Ale trzeba uważać, zeby nie nałożyć go za dużo bo wyjdzie źle! Za drugim razem na pokrycie całej twarzy użyłam tyle podkładu ile mieści się na paznokciu małego palca. Może nawet mniej. Kosmetyk rozprowadza się miękko, nie jest tępy i nie zasycha od razu, chce współpracować. Nałożony w tak małej ilości naprawdę kryje i nie wchodzi w pory.
Niestety- okropnie podkreśla wszelkie suche skórki - mam takie miejsce na twarzy, gdzie skóra jest wysuszona, kilka małych strupków. Podkreśla je znacznie.

Co mnie od niego odrzuciło po pierwszej apljkacji? Odcień. Mam nr 32-nie jest to najjaśniejszy w gamie ale już 33 jest znacznie ciemniejszy i bardziej pomarańczowy. Ja mam cerę w odcieniu beżu, nawet z różowymi tonami, ziemiste odcienie to moje ulubione. W trakcie nakładania podkładu wyglądałam jak córka młynarza posypana mąką. Dramat. Już myślałam o łączeniu dwóch odcieni jak to robiłam z podkładami drogeryjnymi.
Za drugim razem, nawet gdy nałożyłam mniej kosmetyku, efekt był ten sam. Dramat. Ale tak bardzo chciałam dać mu szansę. Po 5ciu minutach ta dramatyczna mąka zanikła. Albo podkład ściemniał (minerały na mnie ciemnieją) albo oczy się przyzwyczaiły. Efekt był bardzo ale to bardzo dobry. Brakuje mi w nim trochę beżowych, ziemistych tonów ale nie jest źle. Wygladam dobrze. Pod podkład stosuję esencję Iossi i krem Moistry więc jest dobrze nawilżona.

Nie czuć go na twarzy. Żadnego ściągnięcia, ciężkości, jest naprawdę lekki. Po pewnym czasie stapia się ze skórą jak minerały, nie ściera się, dobrze się go nosi.

Jest to produkt przewydajny. W porównaniu do Hydra Jeunesse wypada rewelacyjnie. Nie jest lejący, to taki zbity twarożek.

Skład ma bardzo dobry ale nie wiem czy kogoś podatnego (jak ja) na zapychanie nie skrzywdzi. Unikam kosmetyków z maslem kakaowym a tutaj ono występuje jak i kilka olejów których też unikam prewencyjnie.

Mam ochotę na pełnowymiarowe opakowanie ale trochę się waham.

Jeśli ktoś nie zważa na potencjalne składniki komedogenne a zależy mu na niezłym kryciu, to powinien się zdecydowac na ten podkład, chociaż sugeruję sprawdzenie sobie wczesniej odcienia.