Artego, Touch No Limits, Volumizing and Texturizing Powder (Puder do włosów zwiększający objętość)

Puder zwiększa objętość włosów podczas każdej stylizacji, dodatkowo wzbogacony jest pantenolem. Włosy stają się puszyste a jednocześnie długotrwale utrwalone bez ich obciążania. Rezultat utrzymuje się nawet do kilku godzin.
Moc utrwalenia (0-5): 3

Składniki aktywne:

- Macropro - substancja o cennych właściwościach pielęgnacyjnych zapewniających wyjątkowe rezultaty, dzięki zastosowaniu najważniejszych naturalnych składników: liści drzewa oliwnego o działaniu antyoksydacyjnym i spowalniającym procesy starzenia oraz wyciągu z nasion jęczmienia o działaniu łagodzącym, ochronnym i nawilżającym.
- Ekstrakt z liści oliwnych i ekstrakt z nasion jęczmienia, który chroni włosy i ich kolor przed promieniami UV

w butelce
Utrwalenie
mocne

Ciekawy

Produkt znalazłam w jednym z boxów kosmetycznych i jest to moje pierwsze spotkanie z tą firmą. Przyznam, że kiedy go zobaczyłam myślałam, że to miniaturka bo ma tylko 10 g i jest malutki ale okazało się, że tak wygląda pełnowymiarowe opakowanie, które kosztuje ok 70 zł :o Mało to to nie jest. Moje włosy są z natury pozbawione objętości i zawsze mnie ciekawiły takie pudry. Zastanawiałam się czy będą działać na zasadzie suchego szamponu, który jak wiadomo też ma formę proszku i właściwości, które sprawiają, że nieco unosi włosy u nasady. Opakowanie to buteleczka z aplikatorem jak w solniczce. Proszek ma biały kolor ale nie bieli ciemnych włosów, ma delikatny perfumowany zapach. W składzie znajdziemy ekstrakt z liści drzewa oliwnego oraz z nasion jęczmienia - mają działanie łagodzące i spowalniające procesy starzenia, chronią włosy i ich kolor przed promieniami UV.

Aplikacja jest kłopotliwa bo ciężko dotrzeć nim precyzyjnie do nasady włosów. Robimy to w zasadzie rękoma na które uprzednio wysypujemy odrobinę proszku. Myślę, że forma sprayu choć nie jest do tego celu idealna to jednak sprawdza się lepiej - do tego produktu idealnie mi pasuje rozwiązanie jakie ma Ecocera w swoich suchych szamponach.

Czy zachowuje się jak suchy szampon? No nie. Określiłabym go jako coś pomiędzy suchym szamponem, a lakierem do włosów, taki lakier w proszku. Puder nałożony u nasady włosów staje się w tym miejscu nieco klejący, włosy są bardziej sztywne i podatne na stylizację, wręcz plastyczne. Znacznie lepiej je wtedy ułożyć czy natapirować. Ma nieco właściwości suchego szamponu jeśli chodzi o odświeżenie włosów ale znacznie mniejsze, czuć, że to produkt typowo do stylizacji. Minusem jest wysoka cena w stosunku do małej pojemności. Produkt jest na prawdę ciekawy, jeśli stylizujecie włosy i szukacie czegoś co pomoże Wam nadać im objętości to warto się nim zainteresować. Ja nie wiem czy do niego wrócę ze względu na cenę ale sam zamysł tego typu pudrów mi się podoba :)