Galenic, Pur, Gelée Exfoliante Visage (Peeling do twarzy na bazie wyciągu z nostrzyka lekarskiego)

Peeling oczyszcza pory i usuwa martwe komórki skóry, nadając jej blask. Posiada opalizującą, doskonale wchłaniającą się strukturę, wyzwalającą całą świeżość przy kontakcie z naskórkiem. Skóra staje się miękka, aksamitna w dotyku, świetlista i rozjaśniona.
Składniki aktywne:
- Destylowany wyciąg z nostrzyka: stymulujący, likwidujący opuchliznę, dotleniający
- Mikrogranulki polietylenu: złuszczanie mechaniczne
- Kwas salicylowy: złuszczanie biologiczne, wygładzanie i zmniejszanie rogowacenia naskórka
- Glikole: substancje nawilżające zewnętrzne warstwy naskórka

Skład: Skład: Water (Aqua), Propylene Glycol, Melilotus Officinalis Extract (Melilotus Officinalis), Polyethylene, Polyacrylamide, Disodium Laureth Sulfosuccinate, C13-14 Isoparaffin, Sodium Salicylate, Cetrimonium Bromide, Chondrus Crispus (Carrageenan) (Chondrus Crispus), Fragrance (Parfum), Laureth-7, Trisodium Edta, Zinc Gluconate.

Cena: ok. 60zł / 75ml
/bw/

Dobry produkt

Peeling bardzo przypadł mi do gustu. Tubka jest dość skromna, nie przyciąga za bardzo uwagi, ale za to jest dobrze wykonana. Przede wszystkim dobrze się otwiera, nawet mokrymi rękami. Produkt bardzo ładnie pachnie i ma przyjemną konsystencje. Moim zdaniem jest też bardzo wydajny, wystarczy niewiele aby umyć całą twarz. Drobinki złuszczające nie są bardzo mocne, ale zdecydowanie wyczuwalne. Natomiast efekt po zmycia jest fantastyczny. Skóra jest miękka, bardzo przyjemna w dotyku, gładka. Cena nie jest bardzo niska, warto, ponieważ produkt jest bardzo wydajny.

A ja go lubię

To był chyba mój pierwszy peeling do twarzy, jaki zaczęłam używać jako nastolatka- wtedy jeszcze miał inne opakowanie. Nowe chyba bardziej mi się podoba, ale w końcu to zawartość jest najważniejsza.
Po paru latach zaczęłam go znowu używać. Moja twarz od pewnego czasu jest bardziej podana na uczulenia i podrażnienia, więc muszę kupować kosmetyki do pielęgnacji głównie w aptece i w Sephorze (na czym niestety cierpi mój portfel- chyba że są to nie uczulające mnie produkty mojej ulubionej Ziaji).
To nie jest taki typowy peeling. Ma bardzo drobne ziarenka, więc rozumiem ze dla niektórych może to być minus. Mi jednak ich wielkość nie przeszkadza- najbardziej istotne jest to, ze to bardzo łagodny, nie podrażniający, nie wysuszający i nie ściągający cery produkt. Myślę że nadaje się rownież dla posiadaczek bardzo wrażliwych cer. Delikatnie złuszcza, nie ma zapachu.
Minusem jest cena. Niestety. Opakowanie jest niewielkie, produkt nie jest bardzo wydajny, a mimo to trzeba zapłacić za niego kilkadziesiąt złotych. Za to odejmuję mu pół gwiazdki. Ale poza tym- bardzo lubię go używać.

Używam tego produktu od: Kilku lat (z przerwami)
Ilość zużytych opakowań: Chyba ok. 7

Zel owszem,ale peeling z niego ZADEN

Zaznaczam,ze produkt ten otrzymalam w gratisie przy bardzo duzych zakupach w jednej z aptek:-) Bardzo sie ucieszylam,bo lubie peelingi-glownie mechaniczne,dobrze scierajace naskorek. Obecnie zdradzilam Gommage Microperle Purete Chanel-mojego ukochanego faworyta-na rzecz Lieraca Micro Abrasion. Oba sa bardzo dobre,recenzja Lieraca pojawi sie po przepisowym miesiacu stosowania. Natomiast Galenic jest tylko delikatnym zelem,posiadajacym malenkie,prawie nie wyczuwalne drobineczki. Dla mnie nadaje sie do uzytku codziennego jako kosmetyk oczyszczajacy-w tej funkcji sprawdza sie bardzo dobrze. Oczyszcza buzie,pozostawia ja odswiezona i gladka.

Używam tego produktu od: 2 miesiace

Bardzo łagodny peeling

Peeling dostałam w zestawie Aquapulpe jaki zakupiłam.To mój pierwszy apteczny peeling, stosuję głównie peelingi drogeryjne: Dax, YR, Lirene.

+ gęsta, wręcz kremowo-zelowa konsystencja z ostrymi granulkami
+ łagodnie, ale skutecznie ściera naskórek
+ przyjemnie świezy zapach nostrzyka charakterystyczny dla serii Pur
+ nie narusza warstwy hydrolipidowej
+ wydajny
+ pozstawia cerę wygładzoną, nawilżoną i aksamitnie odświeżoną

+/- peeling zawiera mniej granulek ścierających niż inne znane mi peelingi, natomiast nadrabia kwasem salicylowym o działaniu złuszczającym. Mnie średnie nasycenie bardzo odpowiada, gdyż mam cerę wrażliwą o skłonnościach naczynkowych

+/- cena aczkolwiek biorąc pod uwage pojemnośc i wydajność warto sie skusić

Minusów nie odnotowałam
Nie moge ukryć, że przepadam za Galenic i serią Pur. Jest niezwykle przyjemna w stosowaniu i pięknie odświeża cerę. Peeling jest łagodny z powodu słabszego nasycenia granulkami, niemniej cere pozostawiał wygładzoną i oczyszczoną. Po dłuższym regularnym stosowaniu utrzymywał moją mieszaną cerę w świetnej kondycji(bardzo dobra cecha tej serii), nie wysuszał jej poprzez naruszanie warstwy hydrolipidowej naskórka mimo kwasu salicylowego w składzie.

Jedną gwiazdkę mniej za cenę .

Ogólnie polecam szczególnie cerom wrażliwym delikatnym i suchym, nadreaktywnym, które wymagają dość łagodnego złuszczania. Dla cer tłustych mieszanych przyzwyczajonych do ostrzejszych peelingów może być zbyt łagodny.

Ilość zużytych opakowań: 1x30ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

czy używam, czy nie - bez różnicy

Jak w tytule:)) Na peeling ten zdecydowałam się przypadkiem, kupując w pośpiechu i zdając się całkowicie na zdanie pani farmaceutki. Efekt? Rację mają recenzentki, piszące o niebywałej wprost delikatności tego produktu - fakt, krzywdy sobie nim nie zrobię, ale co z tego, skoro odbija się to na jego skuteczności: zaraz po użyciu twarz jest odświeżona i zaróżowiona, ale jest to skutek wyłącznie masażu, znikający już po kilku godzinach. Sam żel jest gęsty i ciężki (choć zarazem bardzo wydajny), a jego zapach nieodparcie przywodzi mi na myśl... skórzane paski:)) No, może kurtki:)))

Używam tego produktu od: w trakcie pierwszego
Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Odradzam

Ten peeling jest peelingiem tylko z nazwy - de facto jest żelem z zatopionymi delikatnymi drobinkami.
Żel jest bardzo gęsty, w zasadzie tylko myje, drobinki są małe, jest ich niewiele, nie są ostre i prawie całkowicie giną zatopione w żelu - zupełnie się nie sprawdzają.
Dobra kompozycja dla wrażliwych cer, ale całość jest delikatna do przesady, nie wygładzi cery, jedynie lekko ją zmiękczy i odświeży - choć faktycznie nie podrażni.

Zapach delikatny, lekko rumiankowy.

Używam tego produktu przez: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2 miniaturki

Zupełnie niezły.

Na początku ten peeling nie podobał mi się wcale, przede wszystkim dlatego, że baza, w której zanurzone są drobinki peelingujące jest gęsta, toporna i klejąca, przez co raz, że nie do końca czuć działanie peelingu, a dwa ciężko się go zmywa ze skóry.
Drobinki są małe, ale ostre, dobrze ścierają martwy naskórek, skóra po zastosowaniu peelingu jest dość gładka i miękka, ale muszę przyznać, że znam skuteczniejsze, a równie delikatne preparaty peelingujące (choćby Nuxe). Rzeczywiście widzę efekty stosowania tego peelingu, ale nie są one do końca zadowalające.
Zużyłam dwie miniatury, peeling jest wydajny. Ma ładny zapach, jest delikatny dla skóry - nie podrażnia, nie wysusza.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2 miniatury

To ma być peeling?!

Zupełnie nie spełnia swojego zadania. "Peeling" ten ma bardzo bardzo mało granulek, a w dodatku są one zupełnie nieostre. Przeszkadza również bogata, mocno nawilżająca baza peelingu (ta emulsja, w której zanurzone są granulki) - sprawia ona, że drobinki dosłownie ślizgają się po skórze, w ogóle jej nie ścierając! Rozumiem, że intencją producenta było stworzenie delikatnego, łagodzącego peelingu, ale to jest raczej... maseczka nawilżająca! Można zapomnieć o jakimkolwiek złuszczeniu martwego naskórka! W życiu nie miałam tak nieskutecznego peelingu, a stosowałam ich już wiele, w tym mechaniczne, enzymatyczne i typu gommage. Próbując uzyskać jakikolwiek rezultat, używałam tego kosmetyku codziennie, ale moje (zwykle chętnie współpracujące z peelingami) suche skórki i tak trzymały się dzielnie :mad: Jeśli jeszcze wziąć pod uwagę cenę tego "peelingu", to jedyne słowo, jakie ciśnie się na usta to: DNO (i trzy metry mułu)!

Używam tego produktu od: ponad miesiąca (z przerwami na porządne "drapanie" ;))

świetny!

jak do tej pory najlepszy:) nie uczula/podrażnia mojej wrażliwej mieszanej skóry, buzię zostawia aksamitnie miękką, oczyszcza idealnie. jedyny minus - trzeba go używać często, ja robię to co 2 dzień, a czasami codziennie.naprawdę polecam wrażliwcom

Używam tego produktu od: paru miesięcy