Średnia ocena: 3.49/5

allegro
Średnia ocena: 0.00/5

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Balsam do twarzy i ciała Cetaphil MD Dermoprotektor powstał z myślą o osobach mających cerę wrażliwą. Jednak nie jest on przeznaczony tylko do jednego rodzaju skóry. Z powodzeniem mogą go stosować osoby, których skóra wykazuje tendencję do podrażnień oraz jest dotknięta schorzeniami dermatologicznymi. Balsam nie zatyka porów, więc sprawdza się nawet przy trądziku. Działanie to zawdzięcza starannie dobranej formule, której skuteczność potwierdzono badaniami. Z balsamu Cetaphil MD Dermoprotekor mogą korzystać również chorzy na łuszczycę lub atopowe zapalenie skóry, ponieważ kosmetyk jest niezwykle delikatny i nie powoduje uszkodzeń.
Balsam Cetaphil MD silnie nawilża i natłuszcza, odżywiając skórę. Łagodzi także podrażnienia, dostarczając jej nienasyconych kwasów tłuszczowych. Mimo bogatej receptury, łatwo się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustej warstwy.

Składniki balsamu zostały starannie dobrane. Obecne w składzie substancje nie mają właściwości drażniących, więc nie szkodzą i nie wywołują reakcji alergicznych. Znacznie poprawiają kondycję skóry, zapobiegając jednocześnie jej kolejnym uszkodzeniom.
Składnikiem balsamu Cetaphil MD Dermoprotektor jest m.in. gliceryna. Wiąże ona cząsteczki wody, co powoduje, że naskórek jest nawodniony i długotrwale nawilżony. Działanie gliceryny wzmacnia olej z awokado, który zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki tym związkom natłuszcza i regeneruje skórę. W balsamie Cetaphil MD Dermoprotektor obecna jest też witamina E, która również odżywia, a przy okazji hamuje szkodliwe działanie wolnych rodników. Całość wzbogacono kojącym i łagodzącym podrażnienia pantenolem.

ochronne, na zaczerwienienia, łagodzące, natłuszczające, nawilżające
z pompką
wrażliwa, sucha, alergiczna / atopowa, normalna, trądzikowa
bezzapachowa
uniwersalne
lekkie
emulsja
> 100ml

Cudowny produkt

Produkt stosuje od roku. Zużyłam już kilkanaście opakowań. Kupiłam go z polecenia, gdy miałam problem z trądzikiem. Jestem z niego tak zadowolona, że do teraz go używam. Balsam jest wydajny, na plus niekomodogenność, bardzo dobrze nawilża. Dobrze współgra z innymi kosmetykami, nie daje uczucia ściągnięcia twarzy. Naprawdę warto go zakupić!

Świetnie się sprawdza

Świetnie mi się sprawdza, to już moje kolejne opakowanie i napewno nie ostatnie. mój ulubiony produkt do nawilżania skóry, nigdy nie miałam z nim problemu mimo mojej wrażliwej cery trądzikowej.

Mieszane uczucia

Mam mieszane uczucia. Najczęściej używałam kremu na twarz i nie dawał on mi za dobrego nawilżenia. Nie można powiedzieć o nim złego słowa, ponieważ widać, że kosmetyk jest delikatny i nie zrobi krzywdy raczej żadnej cerze. Do tego ma bardzo lekką formułę, więc nie powinien zapychać i szybko się wchłania, ale nie mogę zgodzić się z opinią producenta, że silnie nawilża. Myślę, że będzie idealny dla osób, które tego nawilżenia nie będą aż tak potrzebować. Jeśli ktoś ma przesuszoną skórę to proponowałabym szukać czegoś innego :)

Trochę za mało dla mnie

Krem kupiłam z polecenia. Początkowo fajny bo nie zapycha do czego mam tendencję, ale zauważyłam że nie robi za wiele. Nawilżenie nie jest jakieś extra.
Co prawda używam jako krem pod makijaż sprawdza się oki, ale szukam czegoś lepszego.
Opakowanie na plus higieniczne.
Cena też fajna biorąc pod uwagę że mamy tu dosyć duże opakowanie.
Na ten moment mogę polecić osobom które szukają lekkiej formuły i delikatnego nawilżenia. Jest w sam raz po makijaż. Dla osób które oczekują nawilżenia mocnego raczej nie ten produkt.

Idealne nawilżenie

Krem idealnie nawilża, pięknie się wchłania i nie zostawia tłustego filmu na twarzy. Fajna konsystencja, wystarczy niewielka ilość aby spełnił swoje zadanie. Stosuję go na noc skóra rano jest pięknie nawilżona.

Jestem zachwycona!

Używam tego produktu głownie do twarzy i dekoltu, na ciało sporadycznie.
Sięgam po niego podczas porannej jak i wieczornej pielęgnacji.
Produkt idealnie nawilża, nie pozostawia smug na twarzy, szybko się wchłania.
Jest delikatny, mam wrażliwą skórę i stawiam na dermo kosmetyki bądź pochodzenia naturalnego. Cetaphil jak najbardziej sprawdzi się u osób z cerą wrażliwą, oczywiście jak i normalną. Jedynie mógłby być bardziej wydajny.
Polecam.

bardzo fany balsam

moja skóra co jakiś czas bywa kapryśna wtedy siegam po dermokosmetyki, które poleca mi moja ciocia kosmetyczka. balsam fajnie się rozprowadza, dobrze wchłania i nie uczula. Dobrze nawilża. bardzo polecam

Jest ok

Krem ten używałam tylko do skóry twarzy, na początku na dzień i na noc, potem już tylko na noc, gdyż na dzień zaczęłam stosować kremy matujące. Poleciła mi go dermatolog, kiedy borykałam się z problemami skórnymi. Krem nie zatyka porów i ma działanie nawilżające, jest lekki, bezzapachowy i nie uczula. Nie pozostawia tłustej warstwy i szybko się wchłania. Obecnie stosuję krem innej marki, ale może jeszcze kiedyś do niego wrócę.

Balsam MD Protector od Cetaphil to apteczny hit od wielu lat. Używam go już odkąd dostał nagrodę KWC, jednak jak dotąd zapominałam o wystawieniu recenzji aż przyszła pora, że sprawdziłam, że jej jeszcze nie ma, więc czas to nadrobić, bo o tym kosmetyku mam sporo do powiedzenia. Ten wielofunkcyjny według obietnic producenta produkt, pozwala nam na zaoszczędzenie miejsca w kosmetyczce czy na toaletce, gdyż zastąpi nam balsam do ciała i do twarzy. Ma wiele zastosowań, to całkiem przyjemny kosmetyk, który dobrze się sprawdza przy skórze suchej, potrzebującej nawilżenia, odżywienia i regeneracji. Do twarzy jednak u mnie się nie sprawdza.

OPAKOWANIE

Bardzo lubię opakowania z dozownikiem w formie pompki, więc ten aspekt jak najbardziej mi odpowiada. Pozawala na szybkie, higieniczne i wygodne korzystanie z produktu i dołożenie go w miarę potrzeb. Butelkę wykonano z białego plastiku, całość stylizowana jest tak jak na produkt apteczny przystało – minimalizm i prostota. Opakowanie zdobi bardzo prosta etykieta z nazwą produktu, z tyłu zaś mamy naklejkę z opisem, również utrzymaną w tym prostym stylu. Pompka nie zacina się i nie pluje produktem, dozuje jego odpowiednią ilość. Całość prezentuje się prosto, ale schludnie. Mnie to przekonuje i pod względem opakowania produkt jest dla mnie bardzo praktyczny.

BALSAM

Balsam jest przeznaczony do skóry suchej, bardzo suchej, wrażliwej i alergicznej. Ja takiej nie posiadam, ale często borykam się z przeszuzeniami i ten balsam mnie wtedy ratuje. Kupuję go także dla mojej mamy, która ma problemy z suchą i łuszczącą się skórą. Produkt jest treściwy pod względem konsystencji, to bogaty i odżywczy balsam. Nie ma zapachu, więc jest przyjazny dla alergików. Bardzo dobrze nawilża skórę, pozostawiając ją miękką i gładką w dotyku. Pozostawia na skórze warstewkę ochronną, co mi bardzo odpowiada, nie jest ona tłusta ani lepka, ale satynowa i daje uczucie niesamowitego wygładzenia. Produkt bardzo dobrze nawilża skórę, nie zapycha, i sprawia, że jest lepiej odżywiona. Regeneruje, koi, niweluje przesuszenia i uczucie ściągnięcia. Skóra jest długotrwale nawilżona, co eliminuje uczucie dyskomfortu i ściągnięcia. Często stosuję go tez jako zamiennik kremów do rąk czy do stóp – tutaj też zdaje egzamin. Do twarzy niestety jest zbyt bogaty jak dla mnie i nie stosuję go w ten sposób, ale jest idealnym zamiennikiem kremu czy balsamu do ciała. Jest to dobry kosmetyk apteczny, który z czystym sumieniem mogę polecić. Jest całkiem wydajny, choć cena do najmniejszych nie należy.

PLUSY:
+ brak zapachu
+ dobry skład
+ odpowiednia konsystencja
+ praktyczne opakowanie
+ wygładza, nadaje miękkość i nawilża
+ jest wydajny
+ wielofunkcyjny produkt

Stale do niego wracam

Niezmiennie w moim secie pielęgnacyjnym od lat. Nie raz próbowałam innych, ale albo się rolują, albo niedostatecznie nawilżają skórę twarzy. Producenci wypuszczają nowe pojemności opakowań, co jest zdecydowanie na plus.
Bezpieczna formuła, którą ciężko jest zrobić sobie krzywdę - co nie znaczy, że się nie da. Czasem, gdy nałoży się grubszą warstwę potrafi przytkać skórę, mimo dokładnego oczyszczania jej. Ma lekką tendencję do zapychania, ale jest to moim zdaniem kwestia nauczenia się obchodzenia z produktem. W końcu wszystko w zbyt dużej ilości nie będzie absorbowane odpowiednio :)
Świetny na AZS i ogniska zapalne z nim związanymi.

Cetaphil, MD Dermoprotektor, Balsam do twarzy i ciała (stara wersja)

Dość przeciętny produkt jak dla mnie. Do twarzy totalnie nie, na ciało może być. Wolę większe nawilżenie. Dla osoby z niewymagającą cerą i niewybredną będzie super. Duży średniaczek, ale wiem że jest sporo osób zachwalający ten produkt. Nie kupię ponownie bo w podobnej cenie mogę kupić coś mocniej nawilżającego.

Cudeńko

Odkąd poleciła mi go dermatolog podczas leczenia się izotekiem, używam go nieprzerwanie od ponad 4 lat. Mimo że lubię testować nowości, nie rozważam używania innego kremu nawilżającego w przyszłości. Ten spełnia całkowicie swoją rolę. Constans.