FroJo. Fruits & Vegetables, Maska do twarzy `Burak-malina`

FroJo. Fruits & Vegetables, Maska do twarzy `Burak-malina`

Maska, która cudownie uelastyczni i wygładzi skórę przez co stanie się ona widocznie młodsza i bardziej promienna. Różnorodność zawartych w niej składników sprawia, że świetnie sprawdzi się zarówno przy cerze dojrzałej, wrażliwej jak i problematycznej ze skłonnościami do zaskórników i wyprysków.

Olej ryżowy – posiada właściwości przeciwzmarszczkowe i przeciwstarzeniowe. Doskonale pielęgnuje i regeneruje skórę. Wykazuje działanie przeciwutleniające i chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Zawartość witaminy E pomaga chronić włókna kolagenowe , korzystnie wpływa na gospodarkę wodną skóry.

Olej z pestek malin – w swoim składzie zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe (Omega-3 i Omega-6). Pomagają one zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry oraz pomagają zachować jednolity koloryt skóry poprzez hamowanie produkcji melaniny. Ponadto wykazuje działanie antyoksydacyjne, antyseptyczne i antybakteryjne jednocześnie sprzyjając redukcji rumienia i gojeniu się ran. Dzięki swojej lekkiej konsystencji nie zatyka porów.

Ekstrakt z malin - działa łagodząco i odświeżająco na skórę, łagodzi podrażnienia, koi, poprawia jej wygląd. Dzięki obecności między innymi kwasu salicylowego wspomaga pielęgnację cery tłustej i trądzikowej, zapobiega produkcji nadmiaru sebum.

Ekstrakt z buraka – działa silnie wygładzająco i odżywczo. Doskonale nawilża skórę. Dzięki wysokiej zawartości witaminy C pomaga w pozbyciu się przebarwień i wyrównuje koloryt skóry.

Witamina E – nazywana witaminą młodości. Dzięki silnym właściwością przeciwutleniającym powstrzymuje procesy starzenia się skóry, redukuje zmarszczki. Chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wspomaga skórę problematyczną w walce z trądzikiem, łuszczycą i egzemą.

Stosowanie: do codziennego stosowania. Nakładamy na twarz (najlepiej zwilżoną hydrolatem lub wodą) i trzymamy około 15-20 minut. Następnie zmywamy produkt z twarzy i cieszymy się gładką i promienną buzią :)

Taka sobie

Uwielbiam kosmetyki o zapachu owoców, używam też raczej tych naturalnych, więc bardzo ucieszyłam się na nową markę LaLe. W pierwszej kolejności myślałam, że maska była już przez kogoś używana, ale producent zapewnił mnie, że jest nakładana ręcznie i dlatego tak wygląda. Zabrałam się zatem do testów. Maska jest zamknięta w wygodnym szklanym opakowaniu, dobrze się ją z niego wyjmuje. Zapach bardzo mi się spodobał, faktycznie taki buraczkowo-malinowy. Konsystencję ma dość zbitą, momentami trochę ciężko dobrze nałożyć ją na twarz. Mimo to dobrze się zmywa. Niestety, po zmyciu nie widzę jakiegoś szczególnego efektu, zazwyczaj po maskach było to wygładzenie i nawilżenie, a tutaj efekt jest naprawdę znikomy, więc raczej nie skuszę się na nią po raz drugi.