FroJo. Fruits & Vegetables, Krem pod oczy `Szparagi-żurawina-zielona herbata`

FroJo. Fruits & Vegetables, Krem pod oczy `Szparagi-żurawina-zielona herbata`

Delikatny krem pod oczy o silnych właściwościach pobudzających mikrokrążenie skórne. Wykazuje również silne działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające. Rozjaśnia i rozświetla delikatną skórę wokół oczu.

Olej ze słodkich migdałów – doskonale nawilża i wygładza oraz delikatnie ujędrnia skórę. Posiada witaminy A, D i E oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Łatwo się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu na skórze.

Olej lniany - ma lekką, delikatną konsystencję i dużą zawartość witamin odżywiających skórę, pobudzających jej naturalne procesy naprawcze. Olej z lnu nawilża i uelastycznia skórę.

Olej moringa – lekki olej o właściwościach silnie zmiękczających i wygładzających skórę. Posiada właściwości przeciwzmarszczkowe i rozświetlające skórę.

Ekstrakt ze szparagów – zawiera dużą ilość witaminy E dzięki czemu opóźnia procesy starzenia się skóry. Jest silnym antyoksydantem.

Ekstrakt z żurawiny – ujędrnia i uelastycznia skórę silnie ją nawilżając. Posiada właściwości liftingujące i zwiększające gęstość skóry.

Ekstrakt z zielonej herbaty – silnie pobudza mikrokrążenie skórne. Redukuje obrzęki i cienie pod oczami.

Witamina C - to jeden z najskuteczniejszych antyutleniaczy, który walczy z wolnymi rodnikami, stymuluje syntezę kolagenu w skórze, a tym samym zwiększa gęstość skóry właściwej, poprawia jej elastyczność i spłyca drobne zmarszczki powierzchniowe. Jednocześnie doskonale wspomaga i regeneruje skórę naczynkową.

Witamina E – nazywana witaminą młodości. Dzięki silnym właściwością przeciwutleniającym powstrzymuje procesy starzenia się skóry, redukuje zmarszczki. Chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Kolejny hit od FroJo

Na ten krem czaiłam się jakiś czas, bo w mojej lokalnej drogerii naturalnej bardzo szybko się wyprzedawał. Teraz jest już jasne dlaczego. Ten krem jest lepszy niż niejeden z wyższej półki (według mnie lepszy chociażby od veoli botanica). Nie wyczułam, żeby pachniał, a jeśli już to baaardzo delikatnie. Nie było mowy o jakimkolwiek podrażnieniu okolic oczu.

Moja skóra pod oczami bardzo lubi się przesuszać, a ten krem właśnie pomógł na ten problem w fenomenalny sposób. Nie jest zbyt ciężki, a nadaje się zarówno na noc, jak i pod makijaż. Nic się na nim nie rolowało.

Denifitywnie wrócę do niego!

Delikatny żel

Kupiłam go w drogerii Lila Róż po konsultacji z ekspedientką (btw najlepsze ekspedientki drogeryjne, mają ogromną wiedze). Poprosiłam o krem pod oczy który bardzo mocno nawilży strefę pod oczami. W tym czasie byłam w trakcie silnej kuracji dermatologicznej (Epiduo Forte), miałam bardzo suchą, podrażnioną i zaczerwienioną skórę wokół oczu, zaczęła się łuszczyć, nie mogłam malować oczu zupełnie niczym. Powoli myślałam o odstawieniu kuracji, ze smutkiem bo na trądzik działał u mnie świetnie. Ale oczy ledwo to znosiły, po 2 tyg męki oczy były tak spuchnięte że nie mogłam ich rano otworzyć.
Właśnie wtedy poszłam do drogerii i kupiłam ten krem. W zasadzie nazwałabym go chyba bardziej żelem, bo ma dość wodnistą konsystencję. Ale zadziałał idealnie, kojąco, właśnie dzięki temu że nie jest gęsty, to mogłam go wmasowywać w złuszczoną skórę. Dopiero na tak przygotowaną skórę mogłam wklepać masło pod oczy (też z La Le z zieloną herbatą), bo bez FroJo nie dałabym radę, potarłabym skórę jeszcze mocniej.
Świetnie nawilża i uelastycznia skórę pod oczami.