O!Figa, Oliwka hydrofilna do demakijażu `Rokokao`

O!Figa, Oliwka hydrofilna do demakijażu `Rokokao`

Rokokao to hydrofilna oliwka do demakijażu, która w kontakcie z wodą emulguje.

W składzie kosmetyku znajdują się wyłącznie szlachetne, zimnotłoczone oleje takie jak: olej z owocu rokitnika, konopny i z nasion opuncji figowej.

Bardzo specyficzny i dobry produkt myjący z delikatnym efektem samoopalacza ❤

Olejki do demakijażu są moją ulubioną formą wieczornego oczyszczania twarzy jako pierwszy etap pielęgnacji. Nie bez powodu mówi się ze tłuszcz zmywa tłuszcz czyli sebum dnia codziennego i kosmetyki kolorowe.

Oliwka hydrofilna Rokokao to bardzo specyficzny produkt. Zaraz napiszę dlaczego.

Kosmetyk zamknięty jest w ciemnej szklanej i małej buteleczce, małej bo to maleństwo ma tylko 50 ml ale jest dość wydajne. Grafika bardzo miła dla oka, zawiera opis i skład.
Butelka posiada pompkę ktora dobrze dozuje i nic nie pryska po ścianach.
Konsystencja typowo olejowa. Skład oliwki to wyłącznie szlachetne, zimnotłoczone oleje: olej z owocu rokitnika, konopny i z nasion opuncji figowej. Krótki ale konkretnie wyważony. Kolor ciemno pomarańczowy. Kosmetyk emulguje z wodą zamieniając się w emulsję. Jest praktycznie bez zapachu.

Pierwszy raz spotykam się z olejkiem rokitnikowym w tego typu produkcie, zaskoczył mnie niesamowicie.

Dzialanie :
Oliwka hydrofilna bardzo dobrze rozpuszcza cały makijaż, ale nie radziłabym jej używać do zmywania oczu ponieważ z wodoodpornym tuszem słabo sobie radzi a potem oczy zachodzą na długo mgłą. Skóra po oliwce jest dobrze oczyszczoną, nie ma potrzeby dodatkowo zmywania jej żelem lub pianką. Nie zostawia klejącej tłustej warstwy. Doskonale nawilża, odzywia i uelastycznia skórę- pewnie zasługa olejku z opuncji figowej nie bez powodu nazywanego naturalnym botoksem. Utrzymuje skórę w dobrej kondycji.
Oliwka nie zapycha w żadnym wypadku. Na mojej wrażliwej i dojrzałej skórze spisala się znakomicie. Polecam użyć do jej zmycia demaskatora. Wtedy jest szybko i mega przyjemnie.

Ale uwaga ! Barwi skórę! Nie wiem czy to wada czy zaleta, u mnie na plus, bo skóra nabiera zdrowego kolorytu , tak jakby muśnięta letnim słońcem. Efekt jest bardzo ładny i widoczny juz po pierwszym użyciu. Coś na miarę naturalnego samoopalacza do twarzy. Więc jeśli szukacie dobrego olejku do demakijażu a jednocześnie delikatnego efektu opalenizny ten produkt jest dla Was.

Oliwka u osób noszących codzienny kolorowy makijaż będzie produktem niezastąpionym.

Bardzo polecam, specyficzna i spełniająca swoją rolę.
Jej wadą może być cena 69zł w standardowej cenie to trochę dużo jak na takie maleństwo. Odejmuję jedną gwiazdkę tylko za to, że nie radzi sobie z tuszem.

Polecam wyprobować ❤