Borotalco, Antyperspirant w kulce `Fresh`

Borotalco, Antyperspirant w kulce `Fresh`

Linia FRESH to preparaty innowacyjne w ochronie ciała przed potem i brzydkim zapachem. Zapach antyperspirantu jest orzeźwiający i pobudzający do działania, pozostaje niezmienny przez cały dzień, co czyni go produktem niemalże idealnym do użytku dla całej rodziny.
Borotalco zapewnia 48 godzinną skuteczność dzięki mikro posypce pochłaniającej pot przez praktycznie cały czas działania kosmetyku, innowacyjna technologia sprawia, że im bardziej się pocisz tym bardziej działa antyperspirant.
Kosmetyk nie zawiera alkoholu.

chroni przez potem i przykrym zapachem

O kosmetykach tej włoskiej firmy dowiedziałam się poprzez rekomendację pewnej lubianej przeze mnie youtuberki. Zainteresowałam się jej poleceniem ponieważ niewiele jest dla mnie skutecznych antyperspiratów na naszym rynku. Moim ulubieńcem od lat jest Vichy, ten z jasnozieloną zakrętką. Ale lubię czasem coś zmienić, spróbować czegoś innego. Nie omieszkałam więc przejść obojętnie obok, szczególnie, że firma jest mi całkowicie nieznana, a lubię testować preparaty marek kompletnie mi obcych. A ponieważ nie była to sponsorowana rekomendacja, tym chętniej zamówiłam kosmetyk.
Zamówiłam jednak wariant Original, a dostałam Fresh. Nic to jednak, bo pomyłka sprzedawcy okazała się dla mnie trafiona.

- OPAKOWANIE: - co tu dużo pisać!? Butelka typu roll-on, spłaszczona u dołu, w kolorze niebieskim i zieloną zakrętką, która dobrze chroni produkt przed wysychaniem, a gdy antyperspirant się kończy można na niej, do "góry nogami" postawić opakowanie by wykorzystać kosmetyk do maksimum.
Kulka działa niezawodnie, nie zacina się i aplikuje odpowiednią ilość preparatu.
Na opakowaniu widnieją jedynie włoskie napisy, ale choć nie znam tego języka, to coś tam rozumiem.

- KONSYSTENCJA: - antyperspirant posiada, rzecz jasna, lekką, płynną formułę, nieco zagęszczoną tak, by nie spływała ze skóry, a pozostawała w miejscu, gdzie kosmetyk został nałożony. Preparat jest bezbarwny i nie pozostawia śladów, choć początkowo czuć drobinki – w opisie czytamy o mikro posypce (mikrotalk) i faktycznie można to tak określić. Z biegiem czasu drobinki znikają i nie stanowią problemu.
Co ważne, wystarczy nałożyć cienką warstwę produktu na skórę, która wchłania się lub wysycha, w mgnieniu oka. Naprawdę, z taką prędkością jeszcze się nie spotkałam, a chwalę sobie to bo nie lubię czekania aż antyperspirant wyschnie, wolę wtedy robić już inne rzeczy i nie tracić czasu.

- ZAPACH: tak jak producent obiecuje, jest to świeży aromat, który czuć na skórze, ale nie jest intensywny i nie kłóci się z perfumami. Z godziny na godzinę słabnie, aż w końcu nie czuć go w ogóle.

- DZIAŁANIE: Działa! Mimo że stosowałam pierwsze opakowanie w chłodne miesiące, to jednak wypróbowałam działanie preparatu w intensywnych momentach stresu, a także mocnego wysiłku fizycznego.
Antyperspirant Borotalco chroni przed nadmiernym poceniem się i nieprzyjemnym zapachem nawet w gorących okolicznościach. Wtedy czuć lekką wilgoć pod pachą, ale wystarczy unieść delikatnie rękę, „podsuszyć” skórę i wszystko wraca do komfortowej sytuacji. Jest sucho i bezzapachowo.
Kosmetyk spełnia swoje zadanie odpowiednio i bez zarzutu przez cały czas, od momentu aplikacji po zmycie go ze skóry pod prysznicem. Nie wiem czy przez 48 godzin, jak deklaruje producent, bo tego nie sprawdzałam, jednak przez cały dzień jest dobrze, w miarę sucho i bez przykrego zapaszku. Czego chcieć więcej?!

Chętnie wypróbuję jeszcze wersję podstawową Original, ale wiem, że do tego, z serii Fresh będę wracać.