Alpecin, Aktiv Shampoo A2 (Aktywny szampon do włosów przetłuszczajcych się)

Alpecin, Aktiv Shampoo A2 (Aktywny szampon do włosów przetłuszczajcych się)

Oparty na bazie kofeiny kompleks substancji czynnych zawarty w Aktywnym Szamponie Alpecin pomaga skórze głowy utrzymać i ustabilizować jej funkcje ochronne. Pomaga chronić cebulkę włosa i wzmacnia włosy. Zapobiega sukcesywnie zbyt szybkiemu przetłuszczaniu się włosów i nadaje im jedwabisty połysk.

Nie dla mnie

Szampon ten kupiłam na moje szybko prztłuszczające się włosy a że dodatkowo miał jeszcze zmniejszać wypadanie wlosów to uważałam że będzie dla mnie idealny. Początkowo myslałam że jak większość środków wzmożone wypadanie będzie normalne a później stoponiowo się zmniejszy. Niestety nic takiego się nie stało. Postanowiłam więc dla odmiany uzyć zwykłego szamponu z Biedronki i co ciekawe włosów wypadło mi znacznie mniej!

Minusy:
- bardzo plącze włosy i cięzko go spłukać
- wzmaga wypadanie

Plusy:
- myślę że minimalnie przedłuża świeżoszć wlosów jednak jak dla mnie zbyt dużym kosztem.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Niezły, ale...

nie do końca. Miałam po nim rzeczywiście gładkie, jedwabiste i nieobciążone włosy i tu duży plus bo większość szamponów przeciw nadmiernemu przetłuszczaniu strasznie wysusza włosy.Co do zasadniczego działania, to nie zauważyłam jakiejś znaczącej różnicy w tempie przetłuszczania (no, może włosy były świeższe dzień dłużej- to i tak nieźle). Polecam go po prostu jako dobry, wydajny szampon, natomiast dla osób z poważnym problemem może okazać się za słaby.

Ilość zużytych opakowań: 1,5