Neutrogena, Formuła Norweska, Intense Repair Body Balm (Intensywnie regenerujący balsam do ciała do bardzo suchej/swędzącej skóry)

Intensywnie regenerujący balsam do ciała Neutrogena zawiera Formułę Norweską znaną ze swoich silnych właściwości regeneracyjnych.
Balsam działa jak regenerujący opatrunek (kosmetyczny efekt opatrunku):
- natychmiastowo koi swędzenie, świerzbienie czy podrażnienie towarzyszące suchości skóry,
- głęboko nawilża i regeneruje skórę,
- odbudowuje osłabioną barierę skóry chroniącą przed wysuszeniem i innymi czynnikami zewnętrznymi.
Od pierwszego użycia skóra jest ukojona. Dzień po dniu skóra odzyskuje komfort. Balsam o delikatnym zapachu do codziennego stosowania na całe ciało. Błyskawicznie się wchłania co pozwala założyć ubranie zaraz po użyciu.

słabo

Produkt niestety nie nawilżył i nie zregenerował mojej skóry! A przecież miała być to jego główna zaleta!
Kosmetyki tej marki bardzo lubiłam, ale ten konkretny krem nie jest dobry.
Do tego pozostawił uczucie ściągania i lepkości! Ostatecznie skończę tubkę, ale następnym razem, jeśli będą mieć do wyboru inny produkt, nawet tańszy, to zaryzykuję z tym tańszym!

Porażka...

Kosmetyk kompletnie się u mnie nie sprawdził. Przede wszystkim niczego nie zregenerował - skóra dalej była sucha, szorstka, podrażnienia w ogóle nie zregenerowane.
Konsystencja kosmetyku jest dosyć dziwna, na skórze zostaje tłusty, lepiący film, który jednak wcale nie wpływa na poprawę kondycji skóry, jej poziomu nawilżenia, czy redukcję podrażnień. Do tego uczucie lepkości utrzymuje się bardzo długo, co zwłaszcza w ciepłe dni powodowało u mnie duży dyskomfort.
Kolejny ogromny minus to zapach, który chociaż nie jest mocny, to nie należy do przyjemnych, jest dziwnie słodki i zwyczajnie mi nie odpowiadał. W połączeniu z ciągłym uczuciem lepkości powodował nieprzyjemne uczucia już od samego momentu nałożenia.
Wydajność nie jest powalająca, a wręcz przeciwnie. Na początku opakowania używałam kosmetyku codziennie, nawet dwa razy, trochę nawet zmuszając się do przełamania nieprzyjemnych odczuć, jednak po czasie używałam kosmetyku tylko sporadycznie, żeby w końcu się go pozbyć. Mimo to zużywał się bardzo szybko i zaskoczył mnie swoim brakiem wydajności.
Kompletnie nieudany zakup i porażka.

bardzo dobry

Bardzo fajny balsam, świetnie nawilżył moją sucha skórę (szczeolnie nogi). Szybko się wchlania, ładnie pachnie.
Kupilam go w promocji w Super Pharm, bodajze, za 28 zl 2 opakowania po 200 ml.
Odjęłam pół gwiazdi za cenę bez promocji - 28 zł za jeden mały balsam to sporo.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 3-4

Rozczarowanie

Produkt zawiódł moje oczekiwania... Mam bardzo suchą skórę na nogach. Używałam rownocześnie z peelingiem jak i bez.
Stosując wieczorem na suche łydki, rano miałam już zmarszczoną skorupkę ze skóry - czyli tak, jakbym niczego nie użyła.
Zapach może nie jest nieprzyjemny, ale nie lubię go.

Zalety:
- szybko się wchłania
- wydajny

Wady:
- nie nawilża wystarczająco (na moje potrzeby)
- zapach
- cena

Odpowiedni na zimę

Zaskakują mnie negatywne recenzje, ale każda skóra wymaga czego innego. Kupiłam ten balsam w promocji z Lotionem Neutrogena i jestem zadowolona.

+dobrze nawilża (lekko natłuszcza) bez zbytniego obciążania
+wydajny
+delikatny zapach
+dobry na zimę (w lecie się nie sprawdza)

Ogólnie lubię produkty Neutrogena. Ten mnie szczególnie nie zachwyca, ale jest ok.

Używam tego produktu od: czas zużycia jednego opakowania 250ml

Bardzo dobry balsam na zimę, rozpieszcza suchą i podrażnioną skórę :)

Czytając recenzje niektóych wizażanek, nie mogę uwierzyć, że piszą o tym samym produkcie, którego mam przyjemność używać od niedawna! :)
Zakupiłam w eko Neutrogenowską tubę, zadowolona, że w końcu ją znalazłam, gdyż od dawna się na nią czaiłam, ale nigdzie nie było... jedynie te okropne z pompką, od których zapachu mi się niedobrze robiło - działanie też było niefajne, bo nigdy się nie chciały wchłonąć! :kwasny:
Swoją tubę kupiłam za 9,99zł. Chyba pobiegnę po jeszcze jedną, bo potem nie wiem czy gdzieś jeszcze dostanę stacjonarnie :D

Plusy ;)
+ niedrażniący, nienchalny, przyjemny zapach
+ nawilżenie
+ błyskawicznie się wchłania!
+ zostawia cudowną powłokę na skórze, która otula ją przez cały dzień :)
+ cena
+ wygoda stosowania [uwielbiam takie specyfiki w tubie, potem bez problemu można je rozciąć i wykończyć, do tego super sprawdzają się w podróży, bo wszędzie się zmieszczą :) ]

Jedynym minusikiem jest właśnie ta dostępność ;(

Duże uczucie dyskomfortu

Jak zawsze skuszona promocją 2 w cenie 1 kupiłam ten balsam z dużymi nadziejami na poprawę stanu mojej bardzo suchej skóry, tym bardziej że smarowidła Neutrogeny są przez Wizażanki doceniane.
Dość szybko się rozczarowałam. Zapach był dla mnie chemiczny, przyprawiający o mdłości, bardzo nieatrakcyjny, wręcz odstraszający. Tubka była na tyle sztywna, że po zużyciu połowy balsamu zaczęła się gimnastyka palców, żeby wycisnąć choć trochę zawartości. Później opakowanie rozcięłam, choć nie lubię tego robić, bo reszta kosmetyku wtedy szybko wysycha.
A teraz o właściwościach. Konsystencja była całkiem w porządku: ani gęsta, ani rzadka, taka jakby zbita, ale nie tłusta. Przy rozsmarowywaniu musiałam się namachać, bo balsam robił białe smugi i trudno go było równomiernie rozprowadzić. Kiedy w końcu mi się to udało... całe ciało nieprzyjemnie się kleiło! Nawet jak nakładałam minimalną ilość. Ta klejąca warstwa wchłaniała się długo, czułam ją nawet rano :/ A pod nią skóra była nieprzyjemnie napięta, sucha, łuszcząca się! Zero jakiejkolwiek regeneracji, odżywienia, wygładzenia, czyli obietnice producenta można włożyć między bajki. Miałam wrażenie, że moja skóra wysuszyła się jeszcze bardziej niż była przed używaniem tego balsamu. Była szorstka, nieprzyjemna w dotyku. Gdyby nie uczucie klejenia, nie czułabym, że czymkolwiek się posmarowałam.
Drugą tubkę oddałam siostrze, którą balsam też nie zachwycił.
Jestem zdecydowanie na nie!

Używam tego produktu od: ok. 3,5 miesiąca

taki sobie

Nie bardzo odpowiada mi ten produkt, kupiłam go z nadzieją, że będę mogła zregenerować suche kostki, łokcie i pięty. Od razu zaznaczam, że nie mam z tymi miejscami żadnego większego problemu, nie pęka mi skóra, ale czasami widać po prostu brak natłuszczenia. Ten kosmetyk, chociaż używany tylko raz dziennie, spowodował uczucie ściągnięcia skóry i jeszcze bardziej ją wysuszył. Szczególnie odczuwalne to było na stopach.
Zapach był ładny, opakowanie higieniczne.

Używam tego produktu od: kilku tyg.
Ilość zużytych opakowań: ubytek pierwszego

nie NIE NIE!!!

Balsam dostałam od siostry, niestety aż dwie tubki. Mówię niestety, bo balsam jest tragiczny, zwiodłam się strasznie, bo zawsze uważałam Neutrogenę za porządną firmę.

Mam raczej normalną skórę, nie mam problemu z suchością, pękaniem, ale balsamu potrzebuję, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Mam porównanie z masłami TBS, oliwkami dla dzieci, olejkiem kokosowym i większością balsamów drogeryjnych i w ciemno mogę każdemu polecić olejek kokosowy, balsam o zapachu bzu Joanny i masła The Body Shop.

Ten balsam jest bardzo dziwny, teoretycznie do skóry bardzo suchej, a ja mam normalną i mimo to widzę, że w ogóle nie nawilża, nie koi, właściwie nie robi nic. Codziennie po kąpieli wcierałam balsam w całe ciało, a drugiego dnia skóra była w dotyku taka, jakbym nie nawilżała jej niczym od wielu tygodni; szorstka i nieprzyjemna w dotyku. O mojej zawsze nawilżonej, satynowej skórze mogłam podczas używania tego balsamu zapomnieć.

Balsam jest tłusty, ciężki kleisty, a efektów brak; mam wrażenie, że zalepia skórę silikonową warstwą, skóra w ogóle pod nim nie oddycha.

Skóra okropnie na niego reaguje, swędzeniem, krostkami, wrastającymi włoskami, po goleniu w ogóle nie mogę go używać, bo bardzo skórę podrażnia, a zaznaczam, że nie mam skóry wrażliwej.

Na szczęście szybko się skończył. Regeneracji żadnej nie zauważyłam, za to pogorszenie stanu skóry owszem.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 2 tubki

dobry ale oczekiwałam więcej

Udało mi się upolować 2 tubki w cenie jednej. Nie miałam wcześniej żadnych balsamów/emulsji z tej firmy więc cieszyłam się że w końcu to zmienię i stan mojej skóry znacząco się poprawi.
Szczerze to trudno mi ocenić ten balsam, już mówię dlaczego.
Jest on dobry, na prawdę porządny. Dobrze nawilża moją wyszuszoną i spękaną do granic możliwości skórę. Nie jest spięta, ściągnięta, nie swędzi. Ma przyjemną konsystencję, coś powiędzy balsamem a mleczkiem, którą moja skóra chłonie raz dwa, więc nie czekam specjalnie długo aby się ubrać.
Podczas wieczornego prysznica czuję jeszcze śliską powłoczkę, więc mam dowód że z moją skórą nic złego się nie dzieje w ciągu dnia, że jest dobrze chroniona i niestraszne jej ani niskie temperatury ani grubsze rajstopy.
Jednak taki sam efekt mam po kilku innych (polskich również) balsamach, które mają pojemność dwukrotnie większą od 1 tubki neutrogeny,a co najważniejsze są sporo tańsze.
Więc jestem troszkę zawiedziona. Spodziewałam się spektakularnych efektów. W sumie to sama mogę mieć do siebie pretensje że tak bardzo polegałam na marce nielicząc się z tym że może jednak dla mnie nie okaże się taki rewelacyjny. Wiadomo że każda z nas ma inne potrzeby, wymagania i nie wszystko co pasuje jednej z nas bedzie pasowało drugiej.
Podsumowywując na moją naprawdę wymagającą skórę się spisał bardzo dobrze, jednak cena wg. mnie zdecydowanie za wysoka. Tak jak powiedziałam wyżej wolę za to kupić balsam który mam już sprawdzony a efekt bedzię taki sam, a nawet pokuszę się o stwierdzenie że lepszy :)
Pozdrawiam :)

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 2x200 ml

Taki sobie

Kupiłam go jakiś czas temu bo była promocja. Mam sucha skórę i stosuję przeróżne mleczka, balsamy czy masła do ciała ale ten preparat jakoś specjalnie mnie nie zachwycił. Stosowałam go na wieczór (gdyż inaczej się nie da, jak dla mnie jest zbyt tłusty) to rano znowu miałam sucha skórę. Szkoda na niego pieniędzy.

Używam tego produktu od: około kilku miesięcy z przerwami

Bdb.

Była promocja 2 w cenie 1 tubki,wiec sie skusilam. Okazalo sie ze produkcji zagranicznej,wiec moze dlatego ma tak niskie oceny tu? :| ja na swoja tubke nie narzekam,swietnie wygladza,nawilza cialo staje sie aksamitne.Minusem jest mala wydajnosc,u mnie idzie jak woda.Zapach znosny,chociaz szalu nie ma. Na pewno sie skusze na nautrogene znowu ale ta co ma lepsze recenzja inna wersje:) Ale ten kosmetyk tez mi odpowiada
Recenzja nie jest sponsorowana,produkt kupiony za wlasne pieniadze
Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 200ml i zaczynam kolejna tube