Plante System, Les Soins Bio, Fluide Hydratant précieux à l'Edelweiss (Nawilżająca emulsja z wyciągiem z szarotki)

Nawilżająca emulsja z wyciągiem z szarotki oraz glikoproteinami Antarticine to fluid nawilżający o do stosowania rano i wieczorem. Odpowiedni do cery normalnej i mieszanej; może być używany przez dzieci powyżej trzeciego roku życia. Produkt przebadany dermatologicznie. 99% składników pochodzenia roślinnego, w tym 20% pozyskanych z upraw ekologicznych. Posiada certyfikat ECOCERT.
Składniki aktywne:
- ekstrakt z szarotki o działaniu antyoksydacyjnym;
- glikoproteiny Antarticine, wspomagające zatrzymywanie wody w skórzy,pobudzające produkcję kolagenu i elastyny oraz posiadające właściwości, chroniące przed destrukcyjnym wpływem niskich temperatur;
- kompleks P.E.S. - ekstrakty z zielonej herbaty, oliwek i rokitnika o działaniu przeciwrodnikowym.

Okluzyjny nawilzacz

Po bardzo pozytywnych doświadczeniach z marką Plante System, sięgnęłam po kolejne ich produkty, między innymi Fluide Hydratant précieux à l\'Edelweiss Jest to kolejny produkt tej marki, który już nie zaskakuje a potwierdza skuteczność i obietnice producenta!

+ konsystencja lekka, emulsji
+ świezy i słodkawy zapach
+ bardzo dobry sklad
+ szybko się wchlania
+ idealny zarówno na dzien jak i na noc
+ idealny również pod oczy
+ nawilza długotrwale

+/ - pozostawia lekka warstwę wymagającą pudru
+/- może nieco zapychac
+/- cena

Fluide Hydratant précieux à l\'Edelweiss otrzymujemy w wąskiej tubie z miękkiego plastiku zapakowaną w kartonik. Ogromnym plusem jest oplombowanie kosmetyku - mamy gwarancję świeżości i higieny.
Skład emulsji jest bardzo dobry! Zawiera wodę bławatkową, olejki z sesamu, jojoby, nawilzajacy xylitol, glicerynę oraz kwas hialuronowy wysoko w zestawieniu inci. Ponadto zawiera liczne ekstrakty w tym z szarotki oraz kompleks PES w skład którego wchodzą ekstrakty z zielonej herbaty, oliwek i rokitnika o działaniu antyoksydacyjnym.

Konsystencja emulsji jest lekka, bajecznie się rozprowadza, wspaniale pachnie i dobrze wchłania. Pozostawia jednak subtelny film na skorze, który wprawdzie wpływa na przedłużone nawilżenie (poprzez zahamowanie ucieczki wody z naskórka), ale bywa jednocześnie dyskomfortem, szczególnie w bardzo upalne dni. Film jest nieco lepki, mimo ze uzywalam wersji do cery normalnej/mieszanej, z tego tez względu stosowałam ją głównie wieczorem.

Cera po zastosowaniu była wyraźnie i trwale nawilzona, lekko napieta w związku z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Mimo ogromnych walorów kosmetycznych jakie oferuje emulsja, posiada tez i male wady. Emulsja nieco zapycha, szczególnie w obszarach strefy T (szczególnie okolic skrzydełek nosa i brody), co może być związane z uzyciem emolientu (cera alba). Jednak w przypadku pomijania wyżej wymienionych stref, emulsja spelniala swa rolę bez zarzutu! Z uwagi na swa lekką formułę, sprawdzala się również pod oczy. Jest dość wydajna, jakościowo bardzo dobra, cena w tym przypadku choć mocno zawyzona, jest akceptowalna, szczególnie ze Fluide Hydratant précieux à l\'Edelweiss spelnia swa rolę nie tylko jako krem na dzień i na noc ale również pod oczy.

Fluide Hydratant précieux à l\'Edelweiss jest emulsją wartą uwagi, szczególnie za skład i właściwości.

Emulsja została we Francji wyróżniona Victoire de la Beaute 2010-2011

Rewelacyjnie sprawdza się jako nawilżacz przez caly rok zarówno dla cer młodych jak i tych nieco bardziej wymagających.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1x40ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

świetny

Krem kupiłam zachęcona promocją w sklepie Rossman ( w ramach akcji "cena na do widzenia"). Kosztował mnie ok. 38 złoty, podczas gdy cena regularna jest ponad dwukrotnie wyższa:)
Dodatkowo zachęcił mnie również bogaty, natrualny skład i chęć przetestowania produktu z tej firmy, jako, że wcześniej nie miałam ku temu okazji.

Krem sprawdził się u mnie na tyle, że nabyłam już drugie opakowanie.

+naturalny skład, krem zawiera cenne składniki takie jak: ekstrakt z szarotki alpejskiej ( działanie antyoksydacyjne), ekstrakty z rokitnika, zielonej herbaty oraz oliwek, wyciąg z bławatka czy olej sezamowy.
Posiada certyfikat EcoCert- 99% to organiczne składniki roślinne.
+nie testowany na zwięrzętach
+świetnie nawilża, pozostawia skórę gładką i promienną
+bardzo szybko się wchłania, nadaje się pod makijaż, dobrze współpracuje w podkładem, który na niego nakładam
+lekka konsystencja, przyjemny delikatny zapach

Jedyną wadę jaką zauważam to opakowanie- tubka z zakrętką. Wolałabym by opakowanie miało pompkę- tak byłoby nie tylo higieniczniej ale również wygodniej.
Zalety kremu są jednak na tyle duże, że jakoś przeboleje opakowanie, które nie do końca mi odpowiada.

Polecam krem nie tylko zwolenniczką naturalnych kosmetyków. Naprawde warto:)

Używam tego produktu od: ok. 4 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Jest ok. Lubie produkty BIO!

Odpowiada mi konsystencja emulsji, zapach. U mnie nie spowodowała żadnych negatywnych reakcji na twarzy. Ciekawie brzmi skład. Czytałam ostatnio o składnikach, które są stosowane w kosmetykach i aż nieprawdopodobne, co się tam pakuje. Lista negatywnych działań jest baaardzo długo! Wiele nie można stosować będąc w ciąży czy potem karmiąc dziecko. To mnie dodatkowo przekonało, by sięgnąć po produkty BIO! Myślę sobie, i tak się moja skóra zestarzeje, więc może przynajmniej w sposób zdrowy. :)

Ilość zużytych opakowań: 1 - 40 ml

Prawie dobra

Przyjemna w użyciu emulsja. Lekka, o jedwabistej teksturze. Wchłania się w mgnieniu oka, a zawarty w niej puder ryżowy wygładza i matuje skórę (na krótko). Ma delikatny słodkawy zapach.

Nie spowodowała pogorszenia stanu mojej trądzikowej cery, a większość kosmetyków raczej mi szkodzi niż pomaga i mam ogromne problemy z ich doborem. Drobne wypryski pojawiały się, i to już następnego dnia, tylko jeśli aplikowałam zbyt dużą porcję mazidła.

Nie nadaje się do suchej skóry – zbyt słabo natłuszcza, nie jest w stanie zapobiec łuszczeniu naskórka. Dla cery lekko odwodnionej, normalnej i mieszanej, fluid powinien być odpowiedni.

Na początku stosowania emulsja lekko podrażniała okolice oczu.

Mam nadzieję, że mazidło wykazuje jakieś działanie antyoksydacyjne…

Używam tego produktu od: 3,5 - 4 miesiące (Wydajność i okres zachowania trwałości po otwarciu [PAO 6 M] proporcjonalne.)