Colgate, Advanced White Toothpaste (Pasta do zębów (nowa wersja))

Colgate, Advanced White Toothpaste (Pasta do zębów (nowa wersja))

Nowa formuła - Zęby bielsze już po 10 dniach!

Pasta Colgate Advanced White z aktywnymi mikrokryształkami czyszczącymi delikatnie poleruje i skutecznie wybiela zęby, a jej działanie zostało potwierdzone klinicznie. Pomaga też zapobiegać tworzeniu się nowych przebarwień, dzięki czemu zęby dłużej pozostają białe.

- Działanie wybielające potwierdzone klinicznie
- Delikatnie poleruje szkliwo i zapobiega nowym przebarwieniom
- Skutecznie usuwa przebarwienia
- Odpowiednia do codziennego stosowania
- Odświeża oddech
- Zwalcza próchnicę i usuwa płytkę bakteryjną

Typowa formuła pasty

Pasta do zębów Advanced White sprawdziła się u mnie dobrze, ale uczciwie przyznaję, że to jest ten typ produktu, który spełnia swoją podstawową funkcję, ale niczym szczególnym nie wyróżnia się na tle konkurencji. Jest to propozycja, która dobrze, skutecznie i w sposób delikatny oczyszcza nasze zęby i odświeża jamę ustną. Jest jednak kilka istotnych czynników, które wpływają na to, że dla mnie ta pasta jest zwyczajna. Formuła preparatu niczym mnie nie zaskoczyła, jest to typowa dla tego rodzaju konsystencja, czyli biała pasta. Ja preferuję najbardziej tubki z żelową zawartością, ponieważ w moim odczuciu łatwiej, szybciej i przyjemniej się je użytkuje. Uczucie odświeżenia jest dla mnie zdecydowanie zbyt słabe, ja lubię poczuć intensywną świeżość zarówno miętową, jak i lodową oraz efekt chłodzący, tutaj tego nie ma. Zapach jest przyjemny, taki krystaliczny o średnim natężeniu. Zużyłam całą sztukę, ale szczerze przyznam, że efektu wybielenia zębów u mnie nie ma żadnego. Pasta jest odpowiednia do codziennego użytkowania, jej wydajność jest standardowa jak dla tego rodzaju produktów. Moja wersja ma 75ml, więc nie jest to aż taka duża pojemność. Po tym preparacie możemy spodziewać się skutecznie oczyszczonych zębów, ale nie ma co liczyć na jakieś większe bonusy. Brakuje mi też innowacyjnej formuły, jest to taka typowa konsystencja "pasty sprzed lat", nie wyróżnia się nowoczesnością na rynku. Cena jest przystępna, a dostępność jest bardzo powszechna, markę Colgate można spotkać w wielu miejscach. Opakowanie jest moim zdaniem klasyczne, a etykieta estetyczna. Lepszą nakrętką w moim odczuciu jest ta odkręcana, niż otwierana, ale nie uważam tego również za przeszkodę.

Jest ok, ale efektu wybielania nie zauważyłam

Pasty Colgate bardzo często u nas goszczą ostatnimi czasy. W sklepach jest duży wybór produktów tej marki, nie mają wygórowanych cen, a także często można dostać je w promocji i są dostępne niemalże wszędzie. Wszystko to sprawia, że chętnie po nie sięgamy, z resztą pewnie nie tylko my. Tym razem pod lupę wzięłam Advanced White z nowym składem, która obiecuje bielsze zęby już po upływie 10 dni. Jak to było w praktyce - zapraszam do lektury.

Opakowanie pasty to standardowo tubka zapakowana w papierowy kartonik. Zamknięcie to mały koreczek typu zatrzaskowego, na klik. Ten rozmar niestety uniemożliwia postawienia na nim pasty, ale dzielnie, bez uszkodzenia dotrwał do końca. Tubka jest na tyle miękka, że nie ma problemu z wyciśnięciem pasty na szczoteczkę. Szata graficzna spójna z innymi pastami Colgate - na czerwonym tle mamy biały napis z nazwą marki, niebieskie tło i jakby białą chmurkę na której widnieje jaka to wersja. Dodatkowo opisy są w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej.

Pasta ma biały kolor, jest gęsta, nie spływa ze szczoteczki. Nie trzeba nakładać jej sporo, a i tak w trakcie szczotkowania zębów tworzy znaczącą ilość piany. Dzięki systemowi podwójnego czyszczenia ma usuwać 10 razy więcej przebarwień powierzchniowych niż zwykła pasta. Zawiera aktywne mikrokryształki (chyba zaliczają się do tego podwójnego systemu), które podczas szczotkowania rozpuszczają się i mają za zadanie delikatnie czyścić i wybielać. I o ile ta pierwsza obietnica jest spełniona tak już z drugą muszę polemizować bo moje oko nie zauważyło, aby zęby stały się chociaż odrobinę bielsze. Nawet po zużyciu całej tubki co zajęło mi jakieś 2 miesiące. Trzeba przyznać, że pasta jest naprawdę wydajna. Przyjemnie myje się nią zęby zważywszy, że ma jak dla mnie idealnie wyważony smak mięty - nie jest słaby, ale też nie jest przesadnie mocny, tak by odczuwać szczypanie czy pieczenie. Skutecznie odświeża oddech, usuwa resztki jedzenia oraz osady z płytki. Idealna do codziennego użytku, ale bez efektu wow jeśli chodzi o efekt wybielania.