NaturVital, Sensitive, Shampoo Moisturiser Aloe Vera (Szampon z aloesem do włosów wymagających nawilżenia)

Przeznaczony dla osób o przesuszonej, łuszczącej się skórze głowy oraz bardzo suchych, szorstkich włosach. Specjalistycznie skomponowana, wzbogacona o glicerynę receptura szamponu odżywia i dogłębnie nawilża skórę głowy i włosy, korzystnie wpływając na ich zdrowie i wygląd.
Sok z liści aloesu działa normalizująco na skórę głowy oraz poprawia nawilżenie i giętkość włosów. Wyciąg z korzenia prawoślazu działa zmiękczająco, osłaniająco oraz pozwala utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia. Pro-witamina B5 oraz glycyrynian dwupotasowy wpływają kojąco i naprawczo na komórki skóry i włosów, a także chronią je przed podrażnieniami i agresywnymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatek kompleksu witaminowego, w skład którego wchodzą witaminy: B3, B7, H, A, E oraz F, wspomaga działanie pozostałych składników szamponu, wpływając odżywczo, ochronnie i nawilżająco zarówno na skórę głowy, jak i włosy.
Szampon efektywnie poprawia kondycję skóry, dogłębnie ją nawilżając, sprawia także, że włosy są odżywione, nie elektryzują się ani nie puszą.

Zdecydowane nie

Plusy:

+ naturalny skład
+ przyjemny zapach

Minusy:

+ nie nawilżył, a spowodował zwiększone przetłuszczanie włosów
+ cena
+ dostępność (u mnie tylko w Naturze)

jeden z lepszych

Od szamponu nie oczekuję cudów-wianków. Musi dobrze myć , nie przyśpieszać przetłuszczania i nie robić miotły na głowie. Koniec. I ten szampon spełnia moje oczekiwania.

Plusy:
+ dobrze oczyszcza; radzi sobie z domywaniem oleju
+ nie przyśpiesza przetłuszczania, włosy spokojne wytrzymują cały dzień
+ skład; może nie jest delikatny, ale oprócz mocnych detergentów zawiera łagodzący sok z aloesu dzięki czemu skóra głowy nie jest podrażniona
+ dość wydajny
+ ładna buteleczka :D

+/- średnio się pieni, nie wpływa na puszenie się włosów

Minusy:
- cena; kupiłam na promocji w Naturze, bo regularna cena mocno zniechęca
- zapach; coś a\\\'la tani, męski dezodorant
- słaba dostępność (widziałam tylko w Naturze)

Używam tego produktu od: kilku miesięcy na przemian z innymi

Szampon jest naprawy godny uwagi. Przepięknie pachnie jest gęsty i wydajny. Jest delikatny jak na szampon z SLS. Początkowo go stosowałam do codziennej pielęgnacji. Teraz jak zaczełam unikać SLS stosuje go 1-2 w tyg. Po 2 zużytych opakowaniach włosy są w lepszej kondycji a przedewszystkim nawilżone i gładkie.
Napewno kupie go ponownie.
Minusy to cena i dostępność (chyba tylko w drogeriach Natura? )

Używam tego produktu od: marca 2015
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Delikatny ukochanek

Muszę przyznać, że z trudem przychodzi mi wybór absolutnych ulubieńców wśród produktów do włosów z racji, że gdy zaczęłam intensywniej niż kiedykolwiek dbać o włosy, kiedy dawały wobec czego ogromne pole do popisu wszelkim kosmetykom, używałam zbyt wielu produktów na raz i trudno było rozdzielić zasługi tych konkretnych. Inna rzecz, że zawszę się czegoś czepię:-)

Ten szampon natomiast wybija się ponad wszystkie inne. Sięgam po niego gdy chcę oczyścić włosy (nie przy każdym myciu, bo zazwyczaj stosuję te delikatne bez SLES). I tu sprawuje się świetnie. Ładnie pachnie, przyjemnie się nakłada i pieni, jest wydajny. Ponadto skład naprawdę jest ok - dla suchych włosów potrzebujących uniesienia aloes jest świetny.

Zauważyłam też, że ograniczył przetłuszczanie się włosów u nasady, nie wysuszając i podrażniając skalpu.
Dopatrzyłam się też wielu baby hair :-)

Włosy są po nim miłe, puszyste, miękkie i błyszczące.

Mój produkt obowiązkowy :-)

Ilość zużytych opakowań: trzy

Bardzo dobry!

Szampon zakupiłam w drogerii Natura. W promocyjnej cenie zapłaciłam za niego 11 złotych, a wybrałam właśnie ten, ze względu na obecność aloesu i ciekawość odnośnie jego działania.

Moje włosy mają tendencję do przetłuszczania się góry i przesuszenia na końcach. Główną obawą było to, że szampon je obciąży, zamiast oczyścić, jednak spotkało mnie miłe zaskoczenie, bo świeże były po nim bardzo długo. Zaryzykowałabym stwierdzenie, że mogłabym się z nim przerzucić na mycie włosów co dwa dni. Końcówki z kolei były miło dociążone, całość nie puszyła się, czupryna miękka i zdrowo wyglądająca. Co prawda nie jest to jakieś wielkie nawilżenie, ale to szampon - cudów oczekuje się po innych kosmetykach. Nie spowodował żadnego swędzenia.

Z wydajnością też nie jest tak źle - szampon dobrze się pieni, przez co nie trzeba nakładać wielkiej ilości. Zapach jest dla mnie neutralny - początkowo postrzegałam go jako niezbyt atrakcyjny, ale z czasem przyzwyczaiłam się.

Jedyne co mi przeszkadza to otwarcie - z długimi paznokciami trochę się muszę się natrudzić.

Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

dobry szampon

Kupiłam ten szampon na promocji w Naturze, kosztował 11 złotych.

Ogólnie szampon bardzo dobry. Zapachem mnie nie oczarował, ale działanie miał zadowalające.
To znaczy:
- dobrze oczyszczał włosy i skórę głowy,
- nie podrażniał,
- nie przesuszył ani skóry głowy, ani samych włosów,
- nie obciążał włosów, po umyciu byłe puszyste,
- bardzo dobrze się pienił,
Jedynym minusem, jaki mogę stwierdzić, to słaba wydajność. Mega szybko zniknął mi z buteleczki ;-)
Przy dość wysokiej cenie, wydajność jest raczej wymagana.

Ogólnie, polecam. Jeden z lepszych szamponów, jakie miałam. Kupię ponownie, ale tylko na promocji.

Używam tego produktu od: miesiąć

Spełnia swoje zadanie - jednak...

PLUSY:
+ cudownie nawilża i zmiękcza włosy, nie trzeba już stosować odżywki
+ zapach - neutralny, kremowy
+ konsystencja - kremowa, nieprzezroczysta, wystarczająco gęsta
+ opakowanie - nic specjalnego, nic specjalnie praktycznego, ale nie jest jakieś tragiczne
+ nie powoduje elektryzowania włosów
+ wygładza włosy

MINUSY:
- niestety może powodować swędzenie skóry głowy, co jest szokujące, ponieważ szampon przeznaczony jest właśnie dla osób z takim problemem! Wynika to przede wszystkim z faktu, że cudowny aloes, może niektórym szkodzić i podrażniać.
- cena - 17 zł, chociaż pojemność jest spora
- mało wydajny, mimo że wystarczy niewielka ilość do umycia włosów, to szybko znika z opakowania

świetny!

Kupiłam go skuszona promocją w Naturze, w ramach przerywnika od farmonowego rumianku i z pewnością jeszcze nie raz po niego sięgnę. Szampon jest bardzo wydajny, przyjemny w użyciu (delikatny zapach, obfita piana) i faktycznie daje rezultat w postaci bardziej miękkich, "sypkich" włosów. Efekt widoczny jest zwłaszcza, kiedy zgodnie z instrukcją, pozostawić go na kilka minut na wlosach przed spłukaniem. Muszę też podkreślić, że nawet przy codziennym myciu nie ma problemu z podrażnioną, swędzącą skórą głowy, a to po wymienionym wyżej rumianku, drugi taki szampon jaki pamiętam.
Pół gwiazdki odejmuję za cenę, która zmusza do "polowania" na okazję, bo 18zł za produkt, od którego oczekuję przede wszystkim MYCIA, to jednak sporo.

Używam tego produktu od: niespełna pół roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Naj!

Najlepszy szampon nawilżający jaki używałam. Bardzo ładnie się pieni ,wydajny, zapach w porządku , a działanie super ! Żaden szampon mi tak nie nawilżył moich zniszczonych włosów. Stosując go regularnie , zauważyłam poprawę stanu włosów.

Ilość zużytych opakowań: 1 opkaowanie

W porządku

Szampon kupiłam przypadkiem w Naturze. Swego czasu zmagałam się z łupieżem, suchą skórą głowy i swędzeniem.
Szampon przyniósł ulgę. Stosowałam go na zmianę z innymi, gdyż moje włosy przyzwyczajają się do szamponów. Głowę myję codziennie.
Włosy dobrze się po nim rozczesywały. Były gładkie - nie potrzebowałam ich psikać sprayem ochronnym czy prostującym. Skóra głowy wreszcie była nawilżona i nie swędziała. Jezu, jaka to była ulga dla mnie w tamtym czasie..... Konsystencja też w porządku. Szampon bardzo wydajny, dobrze się pienił i ładnie pachniał. Minus? Cena i chyba dostępność, bo tylko w Naturze go widziałam.

Używam tego produktu od: kilka m-cy temu

Producent ma czarne poczucie humoru...

Kupiłam bo wydawał mi się całkiem obiecujący. Skład do najpiękniejszych nie należy. Na samym początku składu widnieje dość mocny silikon.
Zapach całkiem przyjemny, choć aloesu nie czuć.
Kolor- no cóż, zielony...
Konsystencja- gęsty, nie spływa z dłoni.
Opakowanie- praktyczne, można spokojnie wylać tyle szamponu na ile mamy ochotę. Opakowanie nie jest za twarde, ale również nie wygina się za bardzo.

A teraz najważniejsza cześć recenzji- działanie.

Szampon oczyszcza bardzo mocno, bez problemu domywa olej. Włosy owszem są po nim w całkiem dobrej kondycji natomiast jeśli chodzi o skore głowy to mam wrażenie jakby ja wyżerał. Po 15 minutach po umyciu włosów zauważyłam, ze skalp jest wysuszony i nieprzyjemne ściągnięty. Po wyschnięciu włosów nie byłam w stanie dotknąć skalpu, był bardzo podrażniony, skóra była czerwona i miała masę malutkich krostek. Następnego dnia obudziłam się i głowa swędziała nadal, dodatkowo zauważyłam, że ze skalpu płatami schodzi mi skóra. Wyglądało to mocno makabryczne, porównałabym to po schodzącej skórze po opalaniu... Nie malutki łupież tylko naprawdę spore płaty. Przez uczulenie wywołane szamponem zwiększyło się również wypadanie włosów. Pojedyncze użycie szamponu HIPOALERGICZNEGO skończyło się kilku tygodniową kuracja pod opieką dermatologa...

Nikomu nie polecam szamponu, zużyje go do mycia wanny bo tak samo skutecznie ją oczyszcza jak łazienkowe detergenty.

Dodał, ze nie mam uczulenia na aloes, stosowałam go w postaci wcierki do skóry głowy oraz jako mgiełkę do włosów. Nie mam również bardzo wrażliwego skalpu.

Producent wykazał się czarnym humorem pisząc, że jest to produkt idealny dla osób z wrażliwą skóra głowy...

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno użycie z jednego ostatniego opakowania

Super szampon

szampon bardzo mile mnie zaskoczył, nawilżył moje włosy użyty bez odżywki, pozostawił je dłużej świeżymi. Myslałam że to nie możliwe zeby nawilżyć i nie przetłuścić, dobry skład oczyszcza nie za mocno nie za słabo, jednym słowem aloes dobry na wszystko polecam i suchym i tłustym i normalnym włosom

Używam tego produktu od: od miesiąca