La Roche Posay, Respectissime Definition (Tusz do oczu najbardziej wrażliwych)

La Roche Posay, Respectissime Definition (Tusz do oczu najbardziej wrażliwych)

Pojemność 5,8 ml

Delikatna maskara do wrażliwych oczu (kolor czarny) z minimalną, niezbędną ilością składników gwarantuje optymalną tolerancję, zapewnia komfort i ogranicza ryzyko podrażnień. Podkręca i rozdziela rzęsy. Wyjątkowe połączenie bardzo precyzyjnej szczoteczki i formuły bogatej w mikrosfery formujące, aby jednym ruchem nadać charakter spojrzeniu. Pierwsza maskara ze składnikiem imitującym płyn łzowy.
Wskazania:
Zalecany dla osób o wrażliwych oczach, noszących szkła kontaktowe, cierpiących na choroby oczu lub schorzenia dermatologiczne wywołujące wrażliwość spojówek.
Nie dodano substancji zapachowych. Nie zawiera: kalafonii, laki, karminu koszenilowego, opiłków masy perłowej

Cena: 75zł / 5,8 ml
/s/

bardzo dobry choć dosyć drogi

Mam bardzo mocno alergiczne oczy i praktycznie wszystko mnie uczula. Ta maskara jest dla mnie wybawieniem- zero podrażnień oczu, mimo że używam jej już od pół roku. Ładnie pogrubia, słabo wydłuża, rzęsy po niej wydają się mocniejsze. Tusz już mi się kończy, niedawno zaczął się kruszyć i robią się grudki, ale wszystkie tusze po takim czasie zachowuję się podobnie. Generalnie uważam że ta maskara jest bardzo dobra, ale za tę cenę (80 zł) spodziewałabym się większego wydłużenia .

Ilość zużytych opakowań: 1 tusz

Porządny

Tusz był prezentem, ale nie zawiodłam się na nim. Noszę soczewki kontaktowe i muszę powiedziec, że ta maskara jest dla nich odpowiednia. Absolutnie nic a nic nie podrażnia. 1 warstwa tuszu to bardzo naturalny efekt rozdzielonych i wydłużonych rzęs, lecz 2 warstwy to już i pogrubienie. Efektu sztucznych rzęs (który ubóstwiam) nie ma, ale bardzo ładnie podkreśla oczy. Trzeba nabrac wprawy przy nakładaniu, bo prostą szczoteczką ciężej dotrzec w kąciki. Plus za to, że szczoteczka nie jest tradycyjna, a silikonowa. Formuła po jakimś miesiącu tworzy niewielkie grudki i skleja rzęsy, ale myślę, że naprawdę wrażliwe oczy docenią ten produkt :D

Niestety, czasem podrażnia

Bezapelacyjne KWC w kategorii: tusze hipoalergiczne!
Mam długie, gęste, podwinięte i czarne rzęsy, zatem przez 30 lat życia bardzo razdko je malowałam, a jeśli już to niezmiennie Hypnose Lancome. Jednak ostatnio, z powodu bardzo częstych i długich lotów, zmian klimatu, klimatyzacji (a w Polsce mrozu i ogrzewania) miałam wiecznie suche, czerwone i zmęczone oczy, którym towarzyszyło uczucie piasku pod powiekami.
Ze względu na znaczną ilość kolacji bądź rautów maluję rzęsy częściej i musiałam znaleźć kosmetyk, który mnie nie podraznia. Kupilam ten tusz i problemy się skończyły. Mam wrażenie nawilżonych oczu, może to sugestia, a może coś jest w tym płynie imitującym łzy (cokolwiek to znaczy).
Tusz ma wygodną, dość rzadką szczoteczkę, która fantastycznie rozczesuje, modeluje i rzeźbi rzęsy,jak to się mówi "definiuje" - wyglądają jak sztuczne* (choć moje i bez makijażu tak wyglądają, to jednak po tym tuszu są jak doklejone!).
Wydłuża aż za bardzo (jak Virtuose Lancome), pogrubia też, lecz bez wulgarnego efektu. Nie ma mowy o żadnych grudkach, sklejaniu, kołtunach czy plątaniu rzęs. Bardzo polecam! Nic sie nie rozmazuje i nie kruszy. Najważniejsze jednak, że nic a nic nie podrażnia.

* - przez sztuczne rozumiem rzęsy, które są bardzo,bardzo długie, błyszczące, miękkie, doskonale rozczesane a nie tandetne, posklejane kluski, które wyglądają jakby ociekały tuszem.

27. 05. 2005
No niestety, tusz już jakis czas temu zaczął podrażniać,a to był jedyny powód, dla którego go kupiłam. Zatem *** - może dla kogoś z mniej wrażliwy oczami będzie idealny.