Fabrique a Marseille, Vigne Rouge Savon de Marseille (Mydło marsylskie z masłem Shea ze zmielonymi pestkami winogron do peelingu `Czerwona winorośl`)

Mydło marsylskie, składające się z 72% olejów roślinnych, od dawien dawna znane jest ze swoich dobroczynnych właściwości pielęgnujących. Mydło powstało na bazie oleju palmowego, który nawilża, wygładza, dodaje elastyczności skórze zwiotczałej, popękanej oraz dojrzałej. Ponad to olej posiada właściwości regenerujące i łagodzące podrażnienia.

Mydełko wzbogacone jest masłem shea (karite), które dodatkowo odżywia, rewitalizuje i fantastycznie nawilża skórę. Jest cenionym w kosmetyce składnikiem wygładzającym, przeciwzapalnym oraz nawilżającym.

Oryginalne francuskie mydło marsylskie polecane jest dla każdego rodzaju skóry, a w szczególności dla cery alergicznej, delikatnej (np. skóra dziecka) i wysuszonej, jak również wspomagająco przy leczeniu trądziku.
Mydła z Marsylii posiadają neutralne dla skóry pH i są polecane przez dermatologów w przypadku nietolerancji na mydła przemysłowe.