Fabrique a Marseille, Bois de Santal Savon de Marseille (Mydło marsylskie z masłem Shea `Drzewo sandałowe`)

Właściwości:
- hipoalergiczne (nie uczula, nadaje się do kontaktu ze skórą dziecka)
- oczyszczające i bakteriobójcze
- łagodzi podrażnienia
- odżywia, nawilża i wygładza skórę oraz regeneruje komórki
- jest naturalne, wykonane na bazie oleju palmowego
- zawiera 72% olejków roślinnych
- nie testowane na zwierzętach
- bez tłuszczów zwierzęcych
- biodegradowalne
- pH neutralne dla skóry

Mydło marsylskie o orientalnym aromacie drzewa sandałowego. Masło shea (Butyrospermum Parki)zawiera cenne składniki odżywcze (miedzy innymi niezbędne kwasy tłuszczowe, witaminy A i E). Działa na skórę nawilżająco, natłuszczająco i zapobiega utracie wody. Koi podrażnienia, regeneruje, pobudza skórę do produkcji kolagenu (przeciwdziała starzeniu się komórek skóry). Posiada właściwości przeciwzmarszczkowe oraz zmiękczające.

Wykorzystała: kilka próbek

Egzotyczny aromat drewna sandałowego w gatunkowo doskonałym mydle

Bardzo lubię drewno sandałowe za jego szczególny ton – drzewny, ale w wyrafinowany, słodki i ciepły, delikatnie cynamonowy, orientalny sposób. Jako aromatyczny składnik po pierwsze – częściej występuje w perfumach, niż w kosmetykach pielęgnacyjnych, a po drugie – bardzo rzadko samodzielnie, tymczasem z tym mydełkiem można rozkoszować się tą niezwykłą, oryginalną wonią.

Mydło to praktyczny i podstawowy kosmetyk, którego główną rolą jest oczyszczenie skóry, a jeśli do tego pięknie i bardzo trwale pachnie na skórze (jak w przypadku mydeł marsylskich) – korzyść i przyjemność są podwójne.

Mydła marsylskie funkcjonują w sprzedaży (w szczególności internetowej, choć w całkiem korzystnych, promocyjnych cenach można na nie czasem trafić nawet w zwykłych supersamach) w niemal wszystkich najpiękniejszych aromatach spotykanych w przyrodzie, i wystarczy jedynie wybrać swój typ. Plus.

Są droższe od drogeryjnych, choć jak wspomniałam, bywają dostępne w niższych cenach promocyjnych, i tak, czy inaczej, nawet standardowa cena za kostkę o wadze 100 g nie przekracza 10 zł, zaś działanie i walory takiego mydła w pełni ową cenę uzasadniają. Same plusy.

Mydło ma naturalne składniki i pH neutralne dla skóry, więc skutecznie oczyszcza skórę bez jej podrażniania, ściągania lub przesuszania. Mokre nie rozmięka i nie rozmazuje się, a suche nie pęka. Jest bardzo wydajne, i lekkie przesunięcie mydełkiem po skórze lub myjce wywołuje obfitą pianę, która świetnie myje i bez problemu zmywa się ze skóry.

Jest tak łagodne i bogate w wyjątkowe walory pielęgnacyjne, że nadaje się do mycia twarzy, do skóry wrażliwej, dziecięcej, a nawet trądzikowej. Jeszcze więcej plusów.

I przez cały ten czas – luksusowo i – co ważne – naturalnie, bardzo trwale pachnie. Mydełko czuć lekko w łazience, i całkiem trwale na skórze – przynajmniej mojej – normalnej i dobrze utrzymującej aromat kosmetyków. Hiperplus :-).

Już kiedyś na Portalu Wizaż polecałam mydło malinowe z tej serii, o której warto czasem przypomnieć, przy okazji kolejnych egzemplarzy o kolejnych aromatach.

Sandałowe też polecam gorąco.