Madara Organic Skincare, Superseed Radiant Energy, Facial Oil (Organiczny olejek do twarzy)

Ten luksusowy koncentrat 9 cennych olejów eterycznych daje nowy blask zmęczonej, matowej, matowej skóry pozbawionej elastyczności i jędrności - dla młodzieńczego wyglądu!
Wielowitaminowa moc multiwitaminowa borówek czarnych jagód, żurawin i maliny moroszki została połączona w celu uzyskania optymalnej synergii z rewitalizującymi olejkami z czarnej porzeczki, czarnego kminku i pietruszki oraz uszlachetnionymi zmiękczającymi trio dyni, ogórecznika i złotego oleju jojoba. Wyjątkowa kompozycja jest szybko wchłaniana przez skórę, poprawiając naturalną regenerację i równowagę wilgoci, pomagając zneutralizować środowiskowy stres wolnorodnikowy.

olejki
dojrzała
wybielające / rozjaśniające, nawilżające, rozświetlające
z pipetą
lekkie
olejek

Płynne złoto!!!

Bez długiego wstępu: jest to najlepszy olejek który miałam! Wszystko w nim jest idealnie dopasowane dla mnie. Jest uniwersalny, bardzo wydajny, ma obłędny zapach, widać efekty, nie zapycha, nie pozostawia lepkiej warstwy , ma bardzo ładne i wygodne szklane opakowanie z pipetą, które mimo licznych podróży ani razu mnie nie zaskoczyło niemiłą niespodzianką. Naprawdę polecam zakup mimo nieco gryzącej ceny!

A teraz po kolei:

Moje oczekiwania
Poszukiwałam olejku do twarzy, który by się sprawdzał jako(lub zamiast) krem na noc, odżywiał i chronił skórę i nie pozostawiał tłustej warstwy. Mam skórę mieszaną, skłonną do zapchania w strefie T, jednocześnie mam suche policzki. Mam problematyczną strefę pod oczami, skłonną do prosaków przy stosowaniu zbyt tłustych kremów.

O producencie/linii kosmetyków
Madara jest łotewską marką, oparta a naturalnych składnikach. Posiada ekologiczne certyfikaty a jej opakowania nadają się do segregacji. Poza tym mają genialne formuły - są bardzo efektywne. Miałam już ich Hydra Firm serum hialuronowe - i się zakochałam! Nawet najlepsze francuskie marki nie dorównywały efektom i przyjemności stosowania.

SKŁAD
W jego składzie jest 9 olejków. Olejki są albo tzw "suche" jak nap olejek z pietruszki, albo ma zbliżoną strukturę z naturalnym sebum skóry, jak np… olej jojoba. Brak jest w składzie silikonów, konserwantów, zarzucić można dodanie aromatycznej kompozycji… Jednak w chwili gdy się powącha olejek, na zawsze staje się jego adoratorem.

ZAPACH
Zapach jest zniewalający. Główne nutki są świeże, cytrusowe, czuć cytrusy, są również delikatne nutki kwiatowe które łagodzą cytrusową kompozycję, dodając jej balansu i delikatności. Całość ma klarowny żółty kolor, z lekkim odcieniem pomarańczy i złota.

OPAKOWANIE
Całość jest umieszczona w bardzo ładnym szklanym przejrzystym opakowaniu z matowego szkła. Olejek nabiera się pipetą - bardzo poręczna, olejek się nie wylewa w trakcie podniesienia do skóry, pozwala wydobyć pożądaną ilość. W trakcie zużycia olejku (4 miesiące) pipeta ani razu nie zawiodła, olejek się nie rozlał. Opakowanie świetnie się nadaje do transportu w różnych warunkach, dobrze się zakręca i jest wytrzymałe. Szklane opakowanie nadaje się do recyklingu, a przejrzystość pozwala upewnić się jak szybko zużywa się produkt.

Pierwsze wrażenie
Byłam zniewolona już gdy wzięłam eleganckie zielone opakowanie do rąk. Forma cylindru i gładki papier w odcieniu głębokiej zieleni nadaje uczucie luksusu korzystania z tego kosmetyku. W chwili otwarcia intensywność cytrusów zaskakuje, i od razu zniewala. Olejek nadkładałam na serum. Świetnie się rozprowadza i błyskawicznie się wchłania. Próbowałam go solo na tonik, na serum różne, mieszałam z kremem na noc i innymi olejkami. Ze wszystkim się współgrał świetnie!. Olejek dość szybko się wchłania - już w trakcie codziennego masażu twarzy wieczorem pod koniec już czułam że w większości się wchłonął, pozostawia tylko otuloną i zadowoloną skórę:)

DZIAŁANIE
Olejek nie jest cudownym lekiem, ale z wieloma problemami mi pomógł. Przede wszystkim skóra nabrała żywego koloru, przestałą się zapychać z powodu ciągłego przesuszenia. Już po pierwszym nałożeniu obudziłam się rano ze skórą miękką jak u niemowlaczka:) Później efekty się utrzymywały. Mimo że mam mieszaną skórę, olejek pomógł mi ją zbalansować i uspokoić, tak że przesuszone miejsca i przetłuszczone mniej więcej się wyrównały. Znikły też podskórne zaskórniki, ponieważ skóra już nie jest obdzierana z naturalnej ochrony(co jest zasługą akurat łagodnego środka do mycia twarzy) ale też dostarczam jej "kołderkę" w postaci olejku. Olejek pietruszki też pomógł rozświetlić skórę i zmniejszyć niektóre stare przebarwienia. Mam skłonność do prosaków w okolicach pod oczami ale ten olejek ani razu ich nie spowodował. Poza tym nie spowodował żadnego podrażnienia, czy uczuclenia. Co ważne, nocą nie migrował do oczu, ponieważ jeszcze w trakcie masażu się dobrze wchłonął.

Z innych działań - niesamowicie relaksuje. Olejek zużywałam 4 miesiące, od czasami robiąc SPA mamie i babci - obydwie zasypiały w trakcie masażu tym olejkiem:) Poza tym mama, która raczej unika rozbudowanej pielęgnacji skusiła się na niego i poprosiła prezent na dzień Matki:)

WYDAJNOŚĆ
Jak wspomniałam korzystałam z niego 4 miesiące, przy okazji smarując im inne ukochane kobiety w domu. Jest niesamowicie wydajny. 3 krople na twarz i szyje i 3 na dekolt mi absolutnie wystarczały. Olejek nie ma konserwantów więc zaleca się go wykorzystać w ciągu 6 miesięcy.

PODSUMOWANIE
Jest to najlepsza mieszanka olejków którą kiedykolwiek miałam. Na pewno obdaruje wszystkie moje kobiety tym olejkiem, ponieważ jest uniwersalny, wydajny, organiczny i naprawdę działa. Od olejków nie spodziewam się dużo, ale ten przeszedł na głowę wszystkie moje oczekiwania!

Energetyczny hit

Madara to chyba moja ulubiona marka. W większości przypadków trafiam na hit. Tak też było z tym olejkiem. Kupuję w promocji -40% więc cena jest całkiem przyzwoita. Buteleczka z pipetą zapakowana jest w kartonowe opakowanie co daje sprawia wrażenie ekskluzywnego kosmetyku. Olejek można zabrać na wyjazd, bez obawy że wycieknie w torbie czy walizce. Zapach obłęd, lekko cytrusowy, słodki, pokochałam całym serduszkiem. Olejek jest bardzo wydajny, wystarczą dwie krople aby pokryć twarz, szyję i dekolt. Szybko się wchłania, nie zostawia lepiącej się maski. Po regularnym stosowaniu widać efekt, cera stała się promiennia, jaśniejsza i mniej szara. Odstawiłam na kilka miesięcy żeby sprawdzić inny produkt ale szybko do niego wróciłam. Żałuję że odstawiłam ten olejek, teraz od nowa muszę walczyć o poprawę cery ;)