Sensique, Paradise Island, Eye Shadow Uno, Cień do powiek

Sensique, Paradise Island, Eye Shadow Uno, Cień do powiek

Białe rajskie plaże, obmywane wodą w barwach turkusu i szmaragdu. Bogactwo tropikalnej roślinności we wszelkich odcieniach zieleni i brązów. Egzotyczne kwiaty w gorących kolorach różu i czerwieni. Mieniące się fioletem i błękitem skrzydła motyli. Kremowe, nieperfumowane cienie do powiek o delikatnej jedwabistej strukturze, łatwe w aplikacji, dostępne w 10 odcieniach.

Cena: 4,99zł / 4g
/s/

czerwień super, blady fiolet - bardzo dobry

Mam dwa kolory z tej serii: czerwień (231) oraz blady fiolet (227), na zdjęciu głównym nad czerwienią.

Generalnie w mojej opinii jakość trochę zależy od koloru.

CZERWIEŃ jest bardzo ładnie napigmentowana, matowa, mimo że przy sztucznym świetle w opakowaniu można dojrzeć jakieś mikroskopijne drobinki. Odcień jest lekko przygaszony, nie jest to taka "żarówa", tylko czerwień jakby zmieszana z odrobiną bieli. Powiem szczerze, że kupiłam ten cień jak wybierałam się na imprezę, temat: Hiszpania, i chciałam pomalować oczy w kolorystyce flagi hiszpańskiej. Nie chciałam wydawać kasy na cień, którego użyję raz i Sensique (JAKO JEDYNE!) dało mi taki kolor, jakiego szukałam. Inne firmy (typu Essence, Bell, Wibo, Rimmel) nie miały w ofercie odcienia nawet zbliżonego do czerwieni.. W każdym razie nie żałuję zakupu - cień na powiece, po zastosowaniu bazy, ma kolor jak w opakowaniu, jak już pisałam pigmentacja jest bardzo dobra. Przy nakładaniu nie osypuje się, konsystencja jest przyjemnie kremowa, taka zbita. Cień bez problemu dał się rozcierać i połączyć z intensywną żółcią kupioną na stoisku Inglota :) Trwałość na bazie akceptowalna, kilka godzin wytrzymał.

Ogólnie jak ktoś ma okazję zakupić ten kolorek (widziałam te cienie w koszyczkach wyprzedażowych), to polecam - dla mnie był to naprawdę udany zakup i, mimo że początkowo rozważałam wykonanie tylko jednego makijażu i oddanie cienia koleżance, która lubi zwariowane kolory, cień wciąż u mnie leży - nie umiem się z nim rozstać i wciąż czekam na dzień, kiedy będę mogła poszaleć z makijażem :)

CIEŃ FIOLETOWY
Kupiłam po miłych przejściach z czerwienią. Niestety odcień nie pasuje do mojej cery, więc rzadko go używam, a taaak mi się podoba ;( Kolor jest bardzo ładny - jaśniuteńki fiolet, bez zbyt dużych domieszek niebieskiego czy czerwieni, taki klasyczny pastelowy. Na powiece niestety wychodzi odrobinę bladziej niż w opakowaniu, na pewno jest idealny dla kogoś, kto uwielbia pastelowe lub rozświetlające makijaże. W świetle dziennym cień jest całkowicie matowy, w świetle sztucznym - daje lekko satynowy efekt. Konsystencja równie dobra co w przypadku czerwieni, chociaż cienia muszę nałożyć więcej niż czerwieni, wiadomo, jasny odcień jest słabiej napigmentowany ;) Trochę mniej trwały niż czerwony brat, po dwóch godzinach dość znacząco blednie (mówię o cieniu nałożonym na bazę).

Podsumowując:
+ cena
+ dostępność
+ ciekawe, dość intensywne kolory (piękny beż/brzoskwinka i turkus!)
+ świetna, kremowa konsystencja, brak osypywania się
+ na bazie dość trwałe (szczególnie czerwień, fiolet blednie i znika)

Naprawdę polecam przejrzeć koszyczek wyprzedażowy - te cienie w porównaniu do innych cieni Sensique są naprawdę rewelacyjne. W mojej opinii seria Paradise Island jest dużo lepsza niż np. cienie Essence - może nie są aż tak mocno napigmentowane jak Essencowy granat z serii MATT, ale za to nie osypują się na potęgę, dają się rozcierać i ładnie łączą się z innymi kolorami. Polecam (mimo mojej niechęci do firmy S. wywołanej przez serię Velvet Touch..).

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2 (czerwień + fiolet)

Extra :)

Jak dla mnie super cień. Posiadam kolor turkusowy i jestem bardzo zadowolona. Kolor urzekł mnie od razu w sklepie.

* nadaje wyrazisty kolor
* długo się trzyma
* łatwo rozprowadza
* nie ma prześwitów
* nie osypuje się
* pięknie wygląda na oku
* rewelacyjna cena :)

Co prawda rzadko maluje się cieniami, ale do tego chętnie wracam.

Super !

Posiadam na razie jeden cień w kolorze cielistym. Kupiłam go za 2, 99 zł (wyprzedaż) i nie spodziewałam się po nim niczego specjalnego. Zakochałam się w tym cieniu od pierwszego użycia : długo się utrzymują, są wydajne, mają ładną pigmentację i są baaardzo tanie ! :D
Niedługo wybiorę się do natury po więcej tych cieni :)

Cudo za bezcen

Cudowny cień za bezcen. Posiadam intensywną czerwień czy tam wg niektórych róż ;) Cienia używam bardzo sporadycznie, bo jest bardzo intensywny - co jednak oceniam jako plus! Pigmentacja jest genialna, wydaje mi się że cień byłby geialny z dodatkiem Duraline jako eyeliner. Ja robię nim jedynie kreskę na powiece, bo tyle wystarcza dla zniewalającego efektu. Cień bardzo długo utrzymuje się na powiece (ocena bez bazy).
Minusem jest jedynie kiepskie opakowanie (ale moje mimo wszystko po niemal roku jeszcze się nie rozwaliło, jedynie napisy się starły) i to, że odbija się trochę :( Ale mam nadzieję, że z bazą przestanie robić takie "niespodzianki" ;)

Plusy:
- Cena
- Pigmentacja!
- Kolor, 100% intensywności
- Meeeega wydajność
- Trwałe

Minusy:
- Opakowanie
- Czasami się odbija
- Limitka ;)

Dałam, że nie wiem czy kupię ponownie, bo po pierwsze - cienia chyba nie zużyję nigdy, jest tak wydajny, po drugie - to limitka ;)

cudo, cudeńko!

mam dwa kolorki: najjaśniejszy cielisty i piękny, nasycony róż! cienie są super napigmentowane, duży plus za to, że są matowe, ładnie się blendują, jasny pięknie rozświetla spojrzenie, no i mają super muszelki odbite na fakturze cienia:) żałuję, że to limitka, bo w regularnej sprzedaży sensique nie ma tak dobrych cieni. teraz wyszła nowa kolekcja, już sobie ostrzę ząbki na kilka nowych odcieni, wyglądają na podobne do limitki Paradise Island:)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie dwóch

Efekt zależy od odcienia

Posiadam 4 odcienie:

- pomidorowy,
- akwamarynę,
- biały,
- cielisty.

Zacznę od opakowania - jest kiepskie, ale czego się spodziewać po tak tanim kosmetyku? Welurowego woreczka przeciwkurzowego, wysokiej jakości plastikowego wieczka i bolczyków ze stali nierdzewnej? Cudów nie ma, nic za darmo. Literki na opakowaniu się ścierają, a jeśli ktoś charakteryzuje się niską kulturą użytkowania, popsuje się po dwóch użyciach. Wystarczy nieumiejętnie otworzyć słoiczek z cieniem, a już jest on w dwóch kawałkach.

Jednak same cienie się nie kruszą i nie zbrylają, co jak na tą cenę jest sukcesem firmy Sensique.

Efekt cienia na powiece moim zdaniem zależy od odcienia. Pomidorowy i akwamaryna są świetne, używam ich do podkreślania łagodnego makijażu, zaznaczania odważnych akcentów kolorystycznych. Jaskrawe odcienie są trwałe. Pomidorkiem malowałam bratu makijaż na halloween. Wrócił nad ranem z popsutą fryzurą, ale przerażające, czerwone oczy zachowały się wspaniale.

Natomiast odcienie biały i cielisty są zbyt mało intensywne. Lubię, kiedy jasne odcienie służą mi nie tylko do rozjaśniania innych kolorów, korygowania lub jako suchy ujednolicający powiekę kolor bazowy pod właściwy makijaż oczu, ale też kiedy funkcjonują jako samodzielne kolory. W roli odcieni towarzyszących jasne cienie sensique sprawdzają się znakomicie. Jednak nie spełniają tej drugiej, wg mnie jednakowo ważnej funkcji

Minusem tych cieni jest też ich wydajność. Choć używam ich rzadko (czerwonego może w sumie z 4 razy) bardzo szybko i znacznie ich ubyło. Może jest to skutek tego, że są bardzo miękkie, dzięki czemu łatwo się je nabiera na pędzel. Więc tutaj akurat nie odejmę punktu, bo wychodzi na zero.

Podsumowując: odejmuję pół punkta za opakowanie i drugie pół za małą intensywność niektórych odcieni.

Ilość zużytych opakowań: 4, każde żużyte mniej więcej w 1/4

Świetny:)

Cień kupiony "na zachciankę";)
Posiadam odcień 231 - taki różowo-czerwony:)

* Bardzo dobrze na pigmentowany,
* Pięknie się prezentuje na oku,
* Doskonale się trzyma na powiekach,
* Z bazą praktycznie nie do zdarcia,
* Łatwo się nakłada,
* Nie osypuje się,
* Dobrze współpracuj z innymi cieniami,
* Szkoda, że to edycja limitowana bo jest to jeden z najlepszych cieni jaki mam.

Bardzo polecam jeżeli ktoś jeszcze go znajdzie.

REWELACJA

+znakomita pigmentacja
+ świetna trwałość na bazie
+solidne opakowanie
+nie uczula
+neutralny zapach
+niska cena
+wydajność

- mało wariantów kolorystycznych
- bardzo delikatne, szybko sie kruszą w opakowaniu

posiadam 4 kolorki: 227, 229, 231, 234.

warto kupic

posiadam dwa odcienie - najjasniejsza zielen i braz. Kupiłam za 0.59 gr !!wyprzedaz :)

Brazowy jest swietny, dobrze sie rozprowadza na powiece, wogole nie obsypuje, dobrze napigmentowany, nawet dosc trwaly jak za taka cene, uzywam go do codziennego makijazu bo jest matowy, poprostu super
Zielony z kolei w opakowaniu jest bardzo wsciekly a na powiece z kolei po nalozeniu i roztarciu, wcale nie przypomina zieleni czy pistacji, podobnie jak ten brazowy nie obsypuje sie dlatego ja stosuje go jako taka baze jesli mam ochote na zielony makijaz.
Chcialam skusic sie na najciemniejsza zielen, piekny kolorek ktorego szukam ale po roztarciu na rece okazal sei totalnie innym odcieniem zieleni, taka troche trawiasta, dlatego nie skusilam sie na niego :(
Tak poza tym to super, ja jestem bardzo zadowolona z tych dwoch odcieni. Polecam!

Zależy od koloru

mam dwa cienie z tej serii - czerwony i ciemnozielony. O ile z tego pierwszego jestem zadowolona (odpowiednio napignentowany, widoczny na powiece, łatwo się rozprowadza, trwały), to zielony mnie rozczarował. Kolor nie jest tak wyrazisty na powiece, jak w opakowaniu, zieleń jest zbyt jasna i za mało wyrazista. Jednak jakościowo jest porównywalny z czerwonym. Nie wiem, czy są wydajne, gdyż tych kolorów używam od czasu do czasu. Troszkę za bardzo się osypują, ale poza tym to naprawdę dobre i tanie cienie

Używam tego produktu od: Dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: korzystam z dwóch

jak na ta cene to kwc

Zakupiłam 2 kolory: 231 (róż żarówa) i 233 (pomarańcz piaskowy). Z obydwu jestem zadowolona, pomimo że pomaranczowy daje efekt cielistego beżu.
Cienie bardzo dobrze pokrywaja powieke, sa swietnie napigmentowane. Nie mam z nimi problemu czy to na bazie czy nawet bez niej. Bardzo trwale i intensywne przez kilka godzin a najwiekszy ich plus to to ze znakomicie łacza sie z cieniami innych firm co czasem bywa klopotliwe. Pomaranczowy jest super baza pod makijaz naturalny, rózowy wyglada idealnie jako delikatna mgielka , refleks przy brazowym makijazu badz sam, neonowy efek. Jedyny ich minus to osypywanie, trzeba aplikowac pasynka badz bardzo ostroznie pedzlem. No i niestety cienie szybko sie koncza, sa malo wydajne.
W tej kategorii cenowej moje kwc.. lece kupic wiecej!

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: (posiadam) 2

Szkoda

Kupiłam ciemną zieleń- chciałam zaszaleć z wakacyjnym makijażem. Nie było mi to dane.
Te cienie nie trzymają się powiek. W życiu nie miałam takiego problemu z nakładaniem make upu.
Strasznie byłam zła, bo są doskonale napigmentowane.

Używam tego produktu od: kilku maźnięć
Ilość zużytych opakowań:-