Neboa, Repair Shampoo (Naturalny szampon regenerujący)

Neboa, Repair Shampoo (Naturalny szampon regenerujący)

Szampon REPAIR jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji włosów zniszczonych częstym modelowaniem, farbowanych, suchych, matowych i łamliwych. Doskonale sprawdza się w przypadku włosów średnio i wysokoporowatych, a specjalnie opracowana receptura zapewnia równowagę PEH. Regularne stosowanie szamponu poprawia kondycję i wygląd włosów, a także niweluje ich puszenie i elektryzowanie. Pasma stają się wzmocnione, nawilżone, miękkie i lśniące.

Naturalny regenerujący szampon REPAIR zawiera 97 % składników pochodzenia naturalnego. Jego bogate w składniki aktywne receptury łagodnie myją pasma, a także zapewniają uczucie odżywienia i rewitalizacji włosów i skóry głowy. Dzięki zawartości betainy – naturalnego aminokwasu- kosmetyk nawilża i nadaje włosom objętość. Sok z liści aloesu dostarcza cennych witamin m.in. A,E,C oraz minerałów, zapewniając odżywienie włosów i skalpu . Aminokwasy pszenne i sojowe odbudowują strukturę włosów, przywracając im sprężystość i zdrowy wygląd. Ekstrakt z kokosa nawilża, niweluje problemy z szorstką skórą głowy i odżywia włosy aż po końcówki.

Dla suchych włosów

Szampon w różowej plastikowej butelce nadającej się do recyklingu. Minus taki, że mega ciężko wydobyć szampon z butelki. Jak dla mnie niewygodny i dlatego już go nie kupię. Produkt vegan. Konsystencja luźna, miodowego koloru. Zapach delikatny, ładny dosyć słodki. Szampon słabo się pieni, ale to pewnie wina olejków. Świetnie nawilża włosy. Ale przy dłuższym użyciu zaczynają się przetłuszczać więc będzie idealny do bardzo przesuszonych włosów. Nie podrażnia skóry głowy. Włosy po umyciu są błyszczące i miękkie. Ale moje grube włosy wydawały się lekko obciążone. Na drugi dzień były już tłuste u nasady. Cena dosyć wysoka. Opakowanie szybko mi się skończyło. Musiałam dokładać szamponu gdy myłam włosy. Nie puszą się po umyciu.

Zawartość ok , opakowanie na nie

Produkty marki Neboa przyciągnęły moją uwagę już w momencie premiery , więc kierując się do Ross celem zakupu nowego szamponu wybór był dla mnie oczywisty . Zdecydowałam się na wersję regenerującą dlatego , że właśnie szampony o takim działaniu interesują mnie najbardziej . Używam go już ponad miesiąc , zostało na jeszcze jedno użycie , czas więc najwyższy na recenzję .

Najmocniejszą stroną opakowania jest oczywiście wygląd wizualny . Estetyczna jasno fioletowa butelka z prostymi napisami . Z boku wyryty napis Respect The Nature - pewnie dlatego , że butelki tych szamponów według producenta w 80 % wykonane z plastiku , który został odłowiony z oceanów . Składników naturalnych mamy tutaj ponad 95 % - miło , ale akurat jeśli chodzi o szampony to do składu nie przywiązuję większej wagi . Moje włosy reagują dobrze i na silne oczyszczacze i na silikony , skład nie był więc moim głównym kryterium wyboru . Zatyczka w szamponie jest uchylna i niestety nie jest to zbyt trafiony pomysł - butla jest twardawa trzeba ją mocniej ścisnąć co powoduje , że z wydobyciem szamponu musimy się troszkę natrudzić . Czyli jest ładnie ale nie funkcjonalnie .

Szampon jest transparentny , ma żelową idealną nie za gęstą konsystencję i zapach jak dla mnie soku jabłkowego . Nie jest to mój ulubiony typ zapachu bo jabłka to toleruje jedynie w formie wina , ale nie jest też najgorszy . Na szczęście moje włosy nie są zbyt dobrym nośnikiem zapachów , więc zapach wietrzeje z nich dość szybko . Z takich dalszych informacji technicznych dodam jeszcze , że szampon dość dobrze się pieni i łatwo go spłukać z włosów , nie pozostawia też na nich oblepiającej powłoczki .

Po tym szamponie włosy bardzo dobrze się rozczesują , ale zawsze używam odżywki , więc może to być równie dobrze jej sprawka .Wyschnięte włosy są idealnie oczyszczone i odświeżone , delikatnie odbite od nasady i miękkie . Brakuje mi jedynie odrobiny dociążenia . Szampon nie wzmaga szybszego przetłuszczania się włosów , nie wywołał u mnie również łupieżu ( do podrażnień nie mam żadnych , nawet najmniejszych skłonności ). Jeśli chodzi o regenerację to nie wymagam pod tym względem od szamponu cudów , bo za to odpowiedzialne są moim zdaniem bardziej odżywki , maski i olejki ale nie jest źle . Szampon o czym wspomniałam już wcześniej świetnie zmiękcza włosy , dodatkowo delikatnie je nabłyszcza , chociaż moje włosy są z natury lekko błyszczące . Podoba mi się również to , że czuje iż ten szampon moje włosy lekko nawilża - jeśli to według producenta ma być regeneracja to ja jestem w stanie się z tym zgodzić .

Ogółem miło mi się używa tego szamponu , pomijając cyrki z wydobyciem go z opakowania . Wydajność w stosunku do ceny nie jest może rewelacyjna ale działanie mi to dość dobrze zrekompensowało , także nie będę za bardzo narzekać . Moje pierwsze spotkanie z tą marką jest udane , ale przez to nieszczęsne opakowanie nie wiem czy kupię jeszcze od nich jakiś szampon , no chyba , że to opakowanie poprawią .

Dobry

Szampon kupiłam ponieważ był w promocji skusił mnie jego naturalny skład. W użyciu okazał się dobrym szamponem ale bez rewelacji. Zapach jest w miarę delikatny co daje przyjemność zmycia, jednak nie jest zbyt wydajny. Nie pieni się i masz wrażenie, że nie domywa przy użyciu małej ilości. Najgorsze jest opakowanie, bardzo sztywne i twarde, przez co trzeba dużo wysiłku aby nacisnąć i wydobyć zawartość z środka.