Guerlain, Super Aqua-Day, Complexe Rose du Desert (Krem z potrójną tarczą ochronną SPF 30)

Kosmetyk oferuje skórze potrójną ochronę: nawilża, przeciwdziała starzeniu i chroni przed promieniowaniem słonecznym. Niewidzialna, ochronna tarcza dla skóry działająca na trzech płaszczyznach: nawilża skórę (ekstrakt z pustynnej róży), spowalnia proces starzenia się skóry a także wysoka ochrona przeciw słońcu (filtr SPF 30). Konsystencja fluidu dla tak wysokiej ochrony słonecznej sprawia,ze po nałożeniu kremu skóra nie robi się biała a produkt doskonale się wchłania.

Skóra
wrażliwa
w tubie
krem
Filtry
SPF 30 - 50
<50ml

Przytlaczajacy cere

Nie wiem, czy mam jakas nowsza wersje, czy we Francji krem ten wystepuje w formie tubki z pompka. Poza tym pojemnosc (40 ml). nazwa i opis sie zgadzaja, wiec oceniam TEN SAM krem.

Jestem od lat wielka fanka pielegnacji Guerlain, serie Super-Aqua i Happylogy uwazam za mistrzowskie, ale ten krem mnie rozczarowal. Krem z wysokim filtrem (ale nie apteczne, tluste, plazowe mazidla) to ostatnia warstwa mojej dziennej pielegnacji, aplikuje go po serum (CE Ferulic Skinceuticals lub Genifique Lancome).

I co? i nie jestem zadowolona. Krem ma charakterystyczny dla tej serii piekny, rozany zapach, ale maselkowata, ciezka konsystencja sprawia, ze moja buzia od razu po nalozeniu sie swieci. No sorry, ale jestem rozpieszczona kremami z spf 30/50 od Christian Breton, Urban Enviroment UV Protection Shiseido czy ostatnim moim odkrycie Genifique Soleil spf 50 Lancome, gdzie nie mam mowy o bialej poswiacie czy tlustej skórze.
A tu mam wrażenie jakbym posmarowala sie Cold Cream Avene, ktory wielbie, ale zima... Buzia wyglada ciezko, nieswiezo, z podkladem to juz w ogole nieestetycznie do kwadratu. Jeeeju, to juz po stricte plazowym kremie Lancaster spf 50 mniej sie swiece ;)

Krem sam w sobie nie tyle nawilza, co raczej odzywia i natluszcza. Nie tego sie spodziewalam, zwlaszcza, ze cala serie Super-Aqua bardzo lubie.
Dla mnie odpada, skora sie poci i pojawiaja sie drobne niedoskonalosci. Moja mieszana cera w kierunku suchej jest na nie.

Nie wiem, jak sprawdza sie na plazy, gdy uzywam wtedy spf 50 od Lancome, to mial byc taki zwykly, miejski krem.

Używam tego produktu od: wiosny
Ilość zużytych opakowań: nie zmeczylam jednego, bo jak, skoro psuje mi cere.

nic specjalnego

Krem kupiłam okazyjnie, ceny regularnej na pewno bym nie zapłaciła. Pomijając zwykłe dla firmy zawyżanie wartości - krem jest po prostu sredni.
Opakowanie ciekawe, ale nie wiem, czy nie wolałabym jednak zwykłej tuby - faktycznie na koncu i tak trzeba ja rozcinac. Zapach typowy dla serii, rózany, przyjemny. Filtry działaja, uzywałam na urlopie w Grecji - i mie opaliłam sie ;) Jednak latem wole inne kremy z wyzszym filtrem - ten jest zbyt ciężki. Jaki fluid z opisu...? Toz to solidne kremidło, bardziej odzywczo-ochronne, niz nawilzające! Może dla cery bardzo suchej będzie ok, ale moja, normalna - na urlopie zmienia sie raczej w mieszaną - i ja zbytnio obciazał. Nie twierdze, ze to on mnie zapchał, ale na pewno stanu nie poprawił. Odzywiał i chronił skórę, nawilżenie dawały jednak lzejsze preparaty. Nie bieli skóry, owszem, ale ja nabłyszcza. Dośc wydajny.
Podsumowujac - w tej cenie mozna znalezc 2 kremy z podobnym filtrem, a milsze w uzyciu ;)

Używam tego produktu od: jakies 1,5 miesiaca

Krem ochronny i tyle

Skuszona wysokim filtrem nabyłam ustrojstwo w czarnej perfumerii.
Recenzja będzie krótka i treściwa, jak moja przygoda z tym kremem.

Na plus:
- wysoki filtr, sprawdził się w tzw. ciepłych krajach, słońce nie przypiekło mi buzi
- dobre wchłanianie, przyjemna konsystencja
- wydajny, starcza przy regularnym stosowaniu na ok. 2 miesiące

Na minus:
- moja twarz po nałożeniu kremu po paru chwilach pokrywa się kropelkami potu (!!!). Coś jakby reakcja alergiczna?
- higieniczna tuba z dozownikiem sprawia, że spora jak na końcówkę opakowania ilość preparatu jest nie do wydobycia inaczej, jak przez rozcięcie tuby i ewentualne przełożenie do słoiczka

Jeśli ktoś nie zareaguje tak rzęsiście jak ja - czemu nie. Dla mnie porażka, choć dałam mu szansę dwukrotnie.

Ilość zużytych opakowań: dwa