Pierre Rene, Phenomenal Matt (Fluid matujący)

Pierre Rene, Phenomenal Matt (Fluid matujący)

Fuid matujący opracowany na bazie naturalnych minerałów, wzbogacony o Wit. E, kwas hialuronowy oraz Velvet Skin Complex , Hamuje procesy starzenia się skóry, Zapewnia optymalny poziom jej nawilżenia. Delikatna konsystencja fluidu matuje (12h), wygładza, wyrównuje niedoskonałości skóry oraz redukuje podrażnienia. Przeznaczony do wszystkich typów skóry. Hypoallergiczny. Występuje w pięciu odcieniach.

Masakra!!!

Nigdy więcej!!!
Wazy sie na twarzy
Sciera sie po kilku minutach
Wcale nie matuje

Tragedia!
Najgorszy podkład jaki w życiu miałam, pieniądze wyrzucone w błoto...

Używam tego produktu od: krócej niż pół roku
Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

TRAGEDIA!

Ten podkład to jakaś masakra...Absolutnie go nie polecam i zawiodłam się na calej linii.

-tragicznie się go nakłada, bardzo szybko "zastyga" na twarzy przez co wystarczy w jakimś miejscu źle rozetrzeć na początku i już cała buzia do zmycia
-trzeba go nałożyć naprawdę dużo inaczej od razu robią się plamy
-ze względu na to, że trzeba go nakładać dużo moje opakowanie wystarczyło mi na miesiąc...
-jak na podkład matujący ma bardzo tłusta konsystencję
-za krótka pompka która nie zbiera całości kosmetyku
-na początku pompki zawsze zastyga trochę podkładu przez co za każdym razem trzeba zaczynac makijaż od wycierania jej, żeby nie zebrały się na twarzy twarde drobinki
-szybko się ściera z buzi, ledwie się podrapie po policzku i już mam podkład pod paznokciami, delikatnie opre się o poduszkę, koszulkę i zostawiam po sobie bardzo widoczne ślady...

+cena

Ogólnie oprócz wyżej wymienionych minusów, podkład sprawił, że wyskoczyło mi dużo wyprysków, myslę, że ze względu na tą tłustą konsystencję

Ilość zużytych opakowań: 1 pełne

Spełnia podstawowe funkcje.

Nie od dziś wiem, że PR to dobra i sprawdzona przeze mnie marka kosmetyków kolorowych. Będąc któregoś razu w drogerii natknęłam się na promocję na w/w podkład za 10 zł. Wzięłam, bo poprzedni kończył się a ten zachęcił mnie wyglądem.Oceniam odcień SAND.

Konsystencja: no trochę bez rewelacji. Nie wiem czy tak miało być, czy tylko u mnie były grudki pomimo wstrząsania przed użyciem. Dobrze rozprowadza się i nie pozostawia smug.

Działanie: kryje dosyć dobrze. Może nie matuje ale ukrywa niedoskonałości, wyrównuje koloryt i trochę ukrywa cienie pod oczami. Nie jest ciężki, czasami mi się zważył gdy było gorąco. Nie pozostawiał efektu maski, na całą twarz zużywałam jedną pompkę.

Zapach: bardzo, naprawdę bardzo przyjemny. Trochę mocny jak na podkłady, które używałam do tej pory, ale podobał mi się. Takie delikatne perfumki, super :)

Opakowanie: tutaj trochę ponarzekam. Wygląd ma fajny, ale ta pompka? Udało mi się \'wypompować\' 1/3 produktu a resztę musiałam wygrzebywać. Trochę mnie to irytowało i zastanawiam się czy kupię kolejny podkład w takim opakowaniu. Fajnie, że było szklane ale szkoda, że tak zostało stworzone, trochę bez wyobraźni.

Dostępność: kupiłam w drogerii Laboo.

Plusy:
- zapach
- nawet niezłe krycie
- szklane opakowanie
- wydajny
- cena w promocji 10 zł

Minusy:
- grudki
- pompka, która nie wypompowuje 2/3 zawartości

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie 30 ml.

Dobry

Kupiłam go przez przypadek, i wcale nie żałuję. Fortuny nie kosztuje, a jest lepszy niż mój poprzedni. Dobrze wyrównuje koloryt skóry, ma fajną musową konsystencje, nie wysusza, skóra po nim się nie świeci. Jedynym mankamentem jest pompka, wydobywanie podkładu zaraz na początku już stanowi problem, trzeba sobie samemu radzić.
Pozatym ma ładny zapach, ładnie się rozprowadza na twarzy. Za taką cenę to naprawde dobry podkład.
1,5 gwiazdki odjęte za pompkę :)

idealny ;D odjęłam pół gwiazdki za za krótką pompkę

podkład kupiłam przypadkiem w drogerii Natura za cenę 24.99 za 30 ml. Wybrałam odcień 01, czyli najjaśniejszy. STAŁ SIĘ MOIM HITEM :) Trudno się go nakłada palcami, więc ja rozprowadzam go gąbeczką.

+ Bardzo dobrze matuje, nie trzeba używać pudru (chociaż ja używam, aby przedłużyć trwałość)
+ Świetnie kryje niedoskonałości
+ Nie spływa
+ Przyjemny zapach
+ Nie zostawia plam, dopasowuje się do koloru skóry
+ Wygładza
+ Nie testowany na zwierzętach :)

- Za krótka pompka. Trudno wydobyć końcówkę podkładu.

Kiepski

Szukałam podkładu matującego, ale na tym się zawiodłam..
minusy:
- słabe krycie
- okrpnie się roluje!
- nie ma szansy poprawki tuż po nałożeniu, bo podkład od razu się roluje, ściera
- tuż po nałożeniu moja cera się świeciła... a przecież to podkład matujący (niby..)
- dziwna konsystencja, mi po jakimś czasie wypłynęła na wierzch jakaś woda, jakby podkład się zważył (przechowywałam go w odpwienich warunkach)
- za każdym razem pompka się zapycha

Nie polecam, plusów brak.

średni

PLUSY:
- cena
- miła konsystencja
- wygładza
- nie tworzy efektu maski

MINUSY:
- nie da się za pomocą pompki "wyciągnąć" wszystkiego podkładu, sporą pozostałość trzeba wygrzebać :)
- niewystarczająca paleta odcieni, przy mojej jasnej cerze nawet 01 jest za ciemny, za pomarańczowy
- słabo kryje, przez co nadaje się tylko dla osób, które nie maja problemów z cerą i chcą wyrównać jej kolor
- roluje się

Używam tego produktu od: użyłam kilka razy
Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Spełnia swoje zadanie - matuje na wiele godzin. Poradził sobie z moją tłustą cerą, co nie jest łatwe

Kupiłam ten fluid z czystej ciekawości i przyznam, że za taką cenę nie spodziewałam się cudów, a tu proszę - lepszy nawet niż mattitude z ASTOR\'a ! :)
Fluid ma konsystencję pół musową, zapach jest bardzo delikatny, opakowanie takie sobie (czasami mi sie pompka zacinała) - ale nie to jest najważniejsze. Po zastosowaniu skóra od razu jest matowa, wygładzona, sprawia wrażenie gładkiej. Puder sypki można spokojnie schować na dół szuflady! Matuje na kilka godzin, potem wystarczy użyć bibułki matującej i znowu matowa cera:) Dla porównania - Mattitude matowił mi max. 3 godziny, potem nawet bibułki matujące nie pomagały! Phenomenal matt jest średnio kryjący ale przy tym lekki, nie zatyka porów i łagodny dla skóry(nie tworzy efektu maski). Poza tym ma sporą gamę kolorów do wyboru:D Zauważyłam, że należy go rozprowadzać bardzo delikatnie (nie rozcierać) i raczej lepiej palcami. Nie zastyga zbyt szybko więc leciutko można poprawić jakąś smugę. Polecam do niego korektor (jeżeli są wypryski).
Podsumowując :
Plusy
+ za efekt matowienia
+ za efekt gładkiej skóry
+ za duży wybór kolorów
+ za cenę
+ za efekt przypudrowanej twarzy
Minusy
- za to, ze dosyć ciężko go rozprowadzić(wymaga wprawy ale warto!)

Używam tego produktu od: ok. trzech tygodni
Ilość zużytych opakowań: Niecałe jedno

Mój nr 1!!!

Według mnie podkład jest rewelacyjny. Używałam różnych podkładów ale żaden nie spełnił w pełni moich oczekiwań. Nie mam jakiś wielkich problemów z cerą i nie potrzebuje wielkiego krycia ale czasem jakieś krostki też się pojawią. Ale ten podkład kryje świetnie. Ma fajna konsystencje - takie połączenie płynnego podkładu z musem. Podkład nie wysusza skóry. Nadaje fajny naturalny kolor ( nie ma efektu maski). długo trzyma się na twarzy. Cena też jest super (23 zł)
Minusem jak zauważyłam jest to, że gdy zużyłam jakieś 2/3 opakowania to pompka nie dawała rady "wyciągnąć" podkładu z opakowania. I musiałam pomóc sobie szpatułką. I w ogóle pompka później mi się zepsuła. Ale może akurat to opakowanie takie było wadliwe. Ogólnie podkład rewelacja.

Używam tego produktu od: 6 m-cy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2( 30 ml)

miałam nadzieję i nic

Akurat mnie nie przypadł do gustu. Owszem, fajna konsystencja i praktyczne opakowanie. Ale jeśli chodzi o moją tłustą skórę, to jej nie zmatowił, nawet zaraz po nałożeniu i z czasem w ciągu dnia stawał się widoczny na skórze. Niestety, nie dla mnie.

Używam tego produktu od: używałam dwa miesiące temu
Ilość zużytych opakowań: nie zużyłam pierwszego

warty uwagi

Ciągle szukam idealnego podkładu i akurat stanęła mi na drodze ta nowość.
Podkład ładnie matuje (ale nie mam tłustej cery). Mam w zwyczaju przypruszać podkłady pudrem, w jego wypadku było to całkiem zbędne. Ba, nawet psuło ładny naturalny efekt- mat był tak miło satynowy.
Krycie bez rewelacji, ale ja mam sporo do ukrycia i zawsze dodaje do podkładów kapkę Dermacolu, żeby podbić pigment.
Co do konsystencji to tak jakbym oceniała dwa różne podkłady- nie wstrząsałam opakowanie przy każdym użyciu i najpierw używałam powietrzno-płynnego fluidu, przy którym prze kontakcie ze skórą było widać pękające pęcherzyki powietrza, ciekawa sprawa. Przy końcu za to został gęsty mus, który miał ciut lepsze krycie i świetnie się nakładał, w sumie wolałam podkład w tym wcieleniu. Dziwna sprawa z tym rozdzieleniem- mogłam wstrząsać- ale pomimo tego nie powinno to występować.
Odcienie- miałam najjaśniejszą jedyneczkę, bom bladzioch, ale taki oliwkowy, nie mączny ;) Kolor idealny, ładnie się dopasowuje do naturalnego, nie ma różowego pigmentu, tylko delikatny mleczno-żółty.
Trwałość przyzwoita, taka jaką średnia półka ma w zwyczaju.
Trzeba pamiętać o treściwym kremie pod spód, bo może wysuszać. Nie zapycha i nie męczy cery trądzikowej, którą ciągle posiadam mając dwadzieściakilka wiosen.

Opakowanie szklane, estetyczne, higieniczne bo z pompką. Uwielbiam pompki w kosmetykach :D Minus za zbyt krótką rurkę w jej dozowniku. W pewnym momencie nie sięga już podkładu i trzeba wyciągać go ręcznie, co nie jest proste w szklanym opakowaniu.

Ogólnie polecam, warto zwrócić na niego uwagę. Spodoba się cerom tłustawym, nie majacym wiele do ukrycia. Myslę że jeszcze kiedyś go kupię :)

Używam tego produktu od: dwa miesiące

oczekiwałam czegoś więcej

A więc do rzeczy

+dobrze matuje na kilka godzin
+fajne poręczne opakowanie z pompką
+ładnie wygładza twarz

-ciężko sie rozprowadza
- nie kryje zbytnio przebarwień
-trochę wysusza

Spodziewałam się czegos więcej po nim także szukam dalej ideału.

Ilość zużytych opakowań: kończe pierwsze