Parfums Gres, Ambre de Cabochard EDT

Parfums Gres, Ambre de Cabochard EDT

Ambre de Cabochard jest pierwszym orientalnym zapachem stworzonym przez Parfums Gres. Jest wyrafinowany, łączy tradycję i nowoczesność. Został stworzony przez Jean-Claude Delville i Jean-Pierre Bethouart z Firmenich, a opakowanie zaprojektował Fabrice Legros.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: imbir, mandarynka, cynamon, kardamon
nuta serca: cyklamen, tuberoza, lilia, bursztyn
nuta bazy: tonka, wanilia, piżmo, bursztyn, nuty drzewne

otulacz...

piękny - słodki, ale nie jest to "jadalny" zapach. czuć w nim tę specyficzną nutę charakterystyczną dla starszych zapachów: bardzo elegancką, wytworną.
wspaniale się rozwija - w pierwszym psiknięciu nuta jest mocna, wręcz przytłaczająca. po kilku minutach staje się subtelna, kołysze nas, otula przyjemną słodyczą.
idealny na chłodne dni. ciepły, słodko - drzewny.
trwały.
moim zdaniem podobieństwem do klasyka jest właśnie ta nuta ponadczasowości.
flakon śliczny - niby prosty, a jednak ta czcionka i kokardka dodają mu uroku. moim zdaniem o niebo ładniejszy, niż flakon klasyka, ale to już rzecz gustu.

ciekawostka: mój chłopak po "wwąchaniu się" w moją szyję przyniósł mi jakiś flakon i poprosił, żebym rozpyliła na nadgarstek - zapach był zadziwiająco podobny. były to obsession men calvina kleina. : D

miodzio

Bardzo lubię ten zapach, w przeciwieństwie do innych do tej pory mi się nie znudził. Jest słodki, ciepły, miodowy, ale też zdecydowany. Nie jest tylko ładny, ale ma w sobie to coś, bo współgra z moją skórą.
- solidna, ciężka butla
- bardzo dobra trwałość
- dostępny na akucjach w dużo tańszej niż podana cena, ja wygrałam 100 ml za 40 zł i uważam to za interes życia

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego - 100 ml

ciepła słodycz i coś jeszcze

Zakochana w klasycznym Cabochardzie, postawiłam sobie za cel wypróbowanie również Ambre i Air. Myślałam, że Ambre będzie słodszą i przystępniejszą, ale jednak podobną do klasyka wersją. Niestety. Zapach jest ładny, słodki, ciepły i ma coś jeszcze w tle, jakąś głębię, którą czuć dopiero, kiedy przestanie się wąchać nadgarstek. Trwałość średnia, słabsza od klasyka. Daję tylko 3 gwiazdki, bo jednak się rozczarowałam. Zużyję na spółkę z mamą, bo jej ten zapach bardzo się podoba.

Używam tego produktu od: dzisiaj
Ilość zużytych opakowań: zaczęta setka

jestem zła :)

Jestem zła i rozczarowana, bo naczytałam się na forach o orientalnym, bogatym, złożonym zapachu.
A dostałam cienkie pachnidło, które mogłoby stać obok tańszych produktów "katalogowych". (broń boże nie obok tych najdroższych).
Nie - nie jestem snobką. Nadeszły czasy, że przyzwoite zapachy w nierujnujących budżetu cenach są coraz łatwiej dostępne.
Ten jednak jest i tani, i kiepski.
Z początku kardamonowo-imbirowy z silną, musującą, perlistą szamponową nutą.
Tenże irytujący miks szybko przechodzi w mega jednostajny zapach taniej, słodkiej "ciastowej" wanilii podszytej wyraźną, syntetyczną, słonawą ambrą z odrobiną głębszych, drzewnych nut.
I tyle. Nic więcej - żadnych niuansów, żadnej gry z nosem, zero niespodzianki.
Takie płaskie, mdłe i marnawe to wszystko... Wyraźnie trąci tandetą.
Żeby zupełnie nie "zjechać" tego produktu - zapach jest dość przyjemny, nie odrzucający, ciepło-słodki, otulający, a z czasem robi się taki osobisty i bliskoskórny w dobrym znaczeniu tych słów. (takie jakby lekkuchno przypudrowane, słodkawe piżmo) Jednak ja wymagam od perfum by były dziełem sztuki, wydarzeniem, zaskoczeniem, a nie tylko znośnym pachnidłem.
Chciałam sprowadzać w ciemno z UK - dorwałam promocję w merlinie (40 zł za 50 ml)
- a i tak żałuję...
Niska cena, nienajwyższej jakości komponenty, tandetny korek. Nic więcej dodawać nie trzeba...
Kiedyś pewnie się nauczę, by nie kupować perfum w ciemno... :) Ale na razie - mimo wpadki - sukcesów było zdecydowanie więcej :)

wtórność boli a mimo to jest miło

W otwarciu i pierwszej fazie rozwoju jest uderzająco podobny do Desnudy, którą doceniam i lubię. Przechodząc przez środkowa fazę, cynamonem zahacza o Kenzowego Słonia. Baza jest słodsza , bardziej waniliowo ambrowa, ale jasna, może nieco sandałowa i pojawia się po jakiejś godzinie od aplikacji...

Flakon śliczny i ciężki, elegancki.
Płyn wewnątrz bursztynowy odpowiadający charakterowi bazy... i chciałabym aby ta świetlista baza pozostała jak najdłużej, bo to ciekły bursztyn jest - ciepły, delikatny, słodkawy prześwietlony słońcem, na pewno nie matowy.
Przyznam, że początek mnie rozczarował stąd tytuł recenzji. Wkurza mnie też owo podobieństwo do Słonia, który jest zbyt rozpoznawalny, określony i w jakiś sposób sztuczny (a kiedyś go kochałam...). Wolałabym, aby wątek cynamonowo imbirowy już się nie pojawiał, ale w bazie też się przebija.
Liczyłam bardziej na coś w stylu Belle en Rykiel jeśli idzie o owo \\\"Ambre\\\" no i może ociupinkę z tego jest, ale słabiej i z mniejszą trwałością...
A gdzie pokrewieństwo z klasycznym Cabochardem?! Sorry - ale tylko w nazwie.
Ambre jest zapachem ciepłym, złotym i bogatym dzięki swoim twórcom... ponieważ trudno odmówić pokrewieństwa tego zapachu z innymi dziełami Jean-Pierre Bethouarta...
Pochodziwszy nieco w Ambre - świetna propozycja na jesień - jak to z ambrowcami bywa... zarzucę mu jedynie że za szybko się ulatnia... choć jak na edt to nie jest najgorzej.

Uparłam się trochę aby poznać Gresy i mimo, że czasem czuję niedosyt to brnę w tę markę dalej.
Prawdą jednak jest, że w Gresie można znaleźć wszystkie gatunki i to w dobrej jakości i bardzo przystępnej cenie.
Używam tego produktu od: paru godzin... hehe
Ilość zużytych opakowań: ale ze swojej 100tki, więc pewnie recenzja się jeszcze rozwinie

Fantastyczny otulacz

Ambre kupiłam w ciemno kierując się jedynie nazwą i nie mając właściwie najmniejszego pojęcia co kupuję.
Żądza nabycia czegoś co osłodzi ponure jesienne dni pokierowała mój paluch w kierunku fiszki "kup".
No i mam. Pierwsze wrażenie piorunujące...jakbym zanurzyła no słodkiej puchatej piance,ale spokojnie-Ambre nie m nic z typowego ulepa. Słodycz jest konkretna ale wyważona i zupełnie niejadalna . Zgadzam się ze zdefiniowaniem go jako zapach orientalny choć orient uparcie kojarzy mi sie z czymś zupełnie innym , pomimo tego, że kilka tego typu zapachów miałam już okazję poznać i nawet polubić.
To jest orient elegancki i czysty, nie przytłacza i nie dusi, nie osacza nadmiarem kwiecistości zachowuje raczej idealny balans pomiędzy piżmowo-ambrowym ciepłem a kwietną słodyczą na drewnianym....czymś.
Przede wszystkim jednak w głównej roli występuje tu bursztyn, ogrom bursztynu w ciepłej miodowej oprawie. Wszystko to przyprószone dosłownie odrobiną imbiru i kardamonu, które nadają zapachowi zdecydowanego charakteru czyniąc z niego zapach niebanalny. Cynamon był.Przez minutę,przemknął właściwie niezauważony i zniknął zostawiając jedynie mikry , niemal niewyczuwalny ślad w całej kompozycji.
Odrobinę, dosłownie o d r o b i n ę przypomina mi Parfum Sacre Carona, ciągnie się tą samą bogatą, złotą smugą. Ambre jest jednak bardziej przystępne , ciepłe i mniej inwazyjne niż Sacre.
Obydwa zapachy łączą ze sobą ambra,piżmo i cynamon,no ale widać mojemu nosowi to wystarczyło aby znaleźć dla Ambre ziomka;)

Używam tego produktu od:tydzień
Ilość zużytych opakowań: 1-sza buteleczka